Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum
Arekkaz,

dobrze wiedziec o tym, a kazda tak zalecasz suszyc i szczotkowac? Jak ja dawalem na grzejnik to jaki ma wplyw na jej wlasciwosci? Jak bede w domu to bedzie czesanko :mrgreen:

 

Ja zimą jestem zmuszony suszyć na grzejniku i poza faktem że po suszeniu jest "sztywniejsza" to nie zauważyłem negatywnych skutków. Po namoczeniu wraca pierwotna miękkość.

 

To już 2 zima, a po rękawicy nie widać zmęczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Carire, Zero dbania... Myję auto, potem płucze w ciepłej wodzie pod kranem i na grzejnik (latem też koło grzejnika tylko zimnego). Nigdy jej nie czesałem, jak jest sucha ma lekkie loczki ale po namoczeniu wszystko wraca do normy ;) .

 

Nie używam jej do progów i przed zasadniczym myciem zawsze jest Pre-wash więc rękawica nigdy nie była tak zabrudzona żebym musiał myć ją w jakimś specjalnym płynie, cały lekki brud schodzi we wiadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po półtora roku użytkowania mogę stwierdzić: rękawica zawsze myta białym jeleniem po myciu, zawsze czesana po wyschnięciu i wygląda jak nowa... Zabieg czesania nie uszczuplił jej nawet w 10%, między czasie rozpadły mi się na pudle od SV, rękawica Flexipada i Eurowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg czesania nie uszczuplił jej nawet w 10%

 

Dokładnie ;). To, że przy czesaniu tej rękawicy może się wydawać, że kilka włosków usunęliśmy, można porównać do sytuacji kiedy mamy długie włosy i przy podobnym zabiegu trochę ich się pozbywamy, a jednak zauważalnej różnicy nie ma... Popatrzcie na swoje dziewczyny (żony itp.)- tyle czeszą te włoski, chodzą do fryzjera, a jednak zauważalnej różnicy na głowie- brak :D:lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Carire, szare mydło jest dobre do mycia wszystkich akcesorii... ale tak jak pisałem nie miałem potrzeby jego używania po prostu rękawica jest w świetnej formie.

Najniższe elementy karoserii myję Megs Wash Mitt (która przed Car pro z powodzeniem myła resztę auta ) ta z kolei miała już setki prań w mydle, w płynach do fibr i namaczanie roztworem octu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carire, szare mydło jest dobre do mycia wszystkich akcesorii... ale tak jak pisałem nie miałem potrzeby jego używania po prostu rękawica jest w świetnej formie.

Najniższe elementy karoserii myję Megs Wash Mitt (która przed Car pro z powodzeniem myła resztę auta ) ta z kolei miała już setki prań w mydle, w płynach do fibr i namaczanie roztworem octu ;)

 

Identyko +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj użyłem pierwszy raz rękawicy CarPro i potwierdzam słowa przedmówców - rewelacja. :good: Miałem Megsa, Chemical Guys i jakąś niby owczą bodajże Mothersa ale to przepaść w porównaniu do CarPro. Teraz żałuję, że zamiast od razu kupić coś porządnego oszukiwałem się, że może tańsze nie będzie gorsze... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz żałuję, że zamiast od razu kupić coś porządnego oszukiwałem się, że może tańsze nie będzie gorsze... :mrgreen:

 

A ja, jak kazdemu to mowie to sie podsmiechuja i koncza tak jak Ty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie jak zacząłem się interesować kosmetyką(wcześniej na nirgini cisnąłem,w 2005r.frędzle to i tak szał był :-] ) przed car-pro miałem małą merino flexi(jakoś taka była na stanie,poza absurdalnie wtedy drogim car-pro),ale po 2óch myciach stwierdziłem,że jednak mimo determinacji,jest zbyt małą,a potem na forum jeden z kolegów gonił w dobrej kasie,to nie było już odwrotu i to jest to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.