Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 lat mam do czynienia z rękawicami Wookie's Fist, Yeti's Fist, które pod względem włosia są "trochę" inne od pozostałych i nie słyszałem nań narzekań.

 

Miałem takiego "czorta". Też była super- delikatna, a przesuwanie jej po lakierze było bardzo przyjemne, ale jak dla mnie to po nabraniu wody była zbyt ciężka. Jeśli nie używałbym w tym samym czasie Car Pro, pewnie pozostałbym przy Wookie's Fist ;). Taka osobista preferencja :D.

 

Jeśli chodzi o małą Car Pro, to moim zdaniem lepiej za te pieniądze kupić pełnowymiarową rękawice fibrową lub wełnianą. Też się nada do felg ;). Ale jak wcześniej napisałem: jednym się spodoba, drugim nie do końca :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, mam je i są bardzo rozciągliwe. Mimo, że mam duże łapska spokojnie je nakładam, więc na rękawiczki nitrylowe też pewnie da je się założyć ;). Jeszcze to sprawdzę, ale najpierw muszę je znaleźć...

 

PS. Choć muszę przyznać, że są trochę... "babskie" :kox::lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Sprawdziłem organoleptycznie jak wygląda sytuacja z tymi "babskimi" rękawiczkami ;):

 

sl273714.jpg

 

sl273715.jpg

 

Nałożyłem je bez większego trudu na te dość grube rękawiczki nitrylowe (niektóre są cieńsze) i jakiejś ciasnoty nie odczułem. Różnica jest tylko taka, że na gołą rękę trochę łatwiej je włożyć niż na gumę :).

 

Mała uwaga: nie pokazujcie tych rękawiczek swoim piękniejszym połówkom, bo... możecie ich nie odzyskać- takie są miłe w dotyku :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam, iż wiem z pewnego żródła, że CarPro wycofuje się z tych rękawiczek, podobnie jak i z małych "wełnianych". Z tym, że fabryka tych niebieskich padła i nie ma im kto tego produkować, a małe nie okazały się hitem sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz kilka stron wcześniej wspomniał, że rękawica Carpro nie nadaje się do mycia ONR itp. rinseless szamponami. Czy moglibyście zatem polecić rękawice, które się do tego nadają?

 

Praktycznie nie mam możliwości myć w inny sposób i ONR po spłukaniu myjką ciśnieniową bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tukolarz kilka stron wcześniej wspomniał, że rękawica Carpro nie nadaje się do mycia ONR itp. rinseless szamponami. Czy moglibyście zatem polecić rękawice, które się do tego nadają?

 

To nie tak... Chodziło mi bardziej o to, że ja jej nie lubię używać do ONR-a itp., bo wtedy jest jakaś taka dziwna... inna niż podczas mycia normalnym szamponem- nie daje takiej śliskości i trudniej wypłukać z niej brud ;). Jak lubisz takie połączenie- to nie widzę przeszkód. To są tylko takie osobiste preferencje... i bardziej chodzi o przyjemność mycia :). Do innych szamponów- mój wybór to Car Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michałoś, tukolarz, dziękuję za odpowiedź :)

 

czy ktoś miał do czynienia z rękawicami z temachem, Silverline Microfibre Wash Mitt, Mammoth Wash Mitt lub Temachem myjka z miękkiego włosia, to imitacje wełny. Cena raczej niska. Nie spodziewam się porównania do CarPro oczywiście :) chodzi o coś bez szału cenowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.