Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

Kto powie jaka przyczyna?

 

Wczoraj wyciągnąłem moją starą CarPro, której nie używałem od kilku miesięcy (w użyciu były nowe sztuki). Podobnie jak u Ciebie skleiło się włosie, i jest jakaś 1 cm wyrwa... mimo tego, że po każdym użyciu była płukana i rozczesywana. No cóż będę miał ją już do progów itp., bo nie idzie tego rozkleić. Wniosek: nie można odstawić tej rękawicy, a od czasu do czasu trzeba zmoczyć wełniany skalp ;).

 

BTW. WWL Artemis o wiele łatwiej się rozczesuje i nie ma takiej tendencji do sklejania włosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capricorn, a ha. Czyli to co innego... Jakaś wadliwa seria pewnie ;). U mnie sklejenie się włosia wystąpiło na już dość długo używanej rękawicy po jej odstawieniu. Przy próbie rozczesywania (które nie przynosiło zadowalających rezultatów)- powstała wyrwa. Pewnie jakbym miał jedną rękawicę a nie kilka- problemu by nie było :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do końca byłem pewien, że kupię CarPro- jednak jak przyszedł czas zamówienia, porozmawiałem z jednym z partnerów i dowiedziałem się, że Carbon Collective ma dłuższe włosie, dlatego też wybrałem właśnie Carbon Collective.

Paczka przyszła wczoraj, jeszcze je nie używałem- ale jutro to zrobię więc napiszę wiecej :|

Carbon Collective-To to samo co WWL Artemis (z tym, że droższy).

Sam już nie wiem w końcu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glorusek, Ja mam rękawice od MM i CarPro też mam. CP ma lepszy poślizg jest lżejsza ale bardziej kłopotliwa w utrzymaniu. Ja po myciu ją płucze, wyciskam, dobrze strzepuje , a potem rozczesuje ręką. Na drugi dzień włókna są praktycznie nie posklejane.

Rękawica MM jest większa i cięższa po namoczeniu. Na plus: dwustronna, bezproblemowa w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy użyłem dziś rękawicy od Carbon Collective- pracowało mi się z nią rewelacyjnie, z tym, że mogłaby mieć trochę większy 'wsad' na palce- raz prawie spadła mi z dłoni, poza tym wszystko ok.

Po myciu dokładnie ją wypłukałem, wycisnąłem, strzepałem parę razy i delikatnie rozczesałem- czy jeszcze coś powinienem zrobić, czy może tak leżeć w wiadrze do następnego mycia? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taisho, każda rękawica CarPro ma taki sam rodzaj włosia- różnice są w gęstości i długości wełny. Najlepiej pójść do sklepu stacjonarnego i wybrać... "najlepszą". Ja kiedyś zamówiłem 2 rękawice w jednym sklepie internetowym, i w jednej paczce otrzymałem dwie "różne" :). Ale z perspektywy czasu, widzę, że nie ma co się tak tym przejmować. Czy włosie jest krótkie czy długie- myje się podobnie, a krótsze jest łatwiejsze w rozczesywaniu ;).

 

jest jeden ale artemis dużo mu nie odbiega a cena troche bardziej przystępniejsza, używam naprzemiennie i obie są ok

 

Artemis jest jak najbardziej OK. Ale zauważyłem, że po kilku użyciach, siateczka zaczyna dziwnie pachnieć (trudno mi określić ten zapach)- przy CarPro tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.