Skocz do zawartości

Wybór rękawicy do mycia


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

a jak mówimy - tylko car pro to nie nie, inne są dobre

 

Ja używam dodo wookie, z której jestem ogólnie zadowolony. Natomiast ostatnio lekko poirytowany kolejną falą kropek z soku z drzew zacząłem podczas mycia trochę bardziej dociskać rękawicę na dachu, efekt - mikro ryski. Tak więc nie zawsze to wina rękawicy i nawet ultra delikatna wełniana rękawica może coś zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem wcześniej, że rękawica Megsa mogła zostawić mi drobne rysy na lakierze...

Wczoraj umyłem samochód znowu przy jej pomocy, bo nie dawało mi to spokoju.

Wygląda na to, że wszystko OK - nic niepokojącego nie zauważyłem.

Dodam, że wczoraj umyłem auto niemalże po zachodzie Słońca + szampon DJ BTBM.

Wcześniej użyłem Duraglosa 901 ale myłem samochód w Słońcu.

Nie sądzę, żeby szampon miał tu coś do czynienia a właśnie nasłonecznienie. :o

Możliwe, żeby szampon szybko wysychając na lakierze po spłukaniu zostawiał ślady przypominające rysy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

mój skalp z kozicy jest już w drodze

 

SJake, :D:D:good:

 

ale nie daje mis pać jeszcze koncepcja zakupu:

Dodo Juice Supernatural Wash Mitt "Wookie's Fist"

 

przeglądałem forum i widziałem że kilku userów ma tą myjkę - czy mógłbym prosić o kilka słów komentarza? idealnie by było gdyby ktoś miał porównanie Dodo do skalpu kozicy :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPro-wymiata,po dzisiejszym testowym myciu.Miałem rękawice Eurow(tandeta-zszyta z kilku,kawałków).Po myciu,zostawiona w wiaderku z szamponem(ValetPro)około 36h,rozpusciła się na szyciach a oprócz tego,strasznie sie mechaciła.Przestrzegam potencjalnych nabywców(moim zdaniem Mothers-to lustrzane odbicie tego szajsu).Myślę że na obecną chwilę nie ma,lepszej rekawicy niż CarPro.Drogo(ponad 100)ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo to wełniak o długich włosach, tak jak na zdjęciu które wkleił ShiningCar, wygląda do pierwszego mycia, potem moja wyglądała tak:

 

wookie1.jpg

 

wookie3.jpg

 

Wełna jest ogólnie wrażliwa na temperatury, i łatwo te rękawice "podfilcować" , na przykład przekładając z wiadra z ciepłą wodą do wiadra z zimną wodą etc. Włosy się jakby karbują.

Podczas mycia to nie przeszkadza bo mokre znowu się ładnie prostują, ale ja po pierwszym myciu przestaszyłem się, że Wookie jest do wywalenia.

 

Tu jest fajnie pokazana różnica między używaną a nową:

 

dodo3.jpg

 

 

Moja wygląda na tym poziomie używana drugi sezon, obsługuje 2 samochody:

(zdjecie nie moje, ale rekawicę mam w identycznym stanie)

 

02092011253.jpg

 

Ogólnie trzeba o nie mocno dbać, po myciu trzeba je wypłukać z szamponu, wytrząsnać na ręku i zostawić do wyschnięcia z otwartym rękawem, najlepiej rozczesać jeszcze wilgotną bo jest dużo łatwiej niż jak wyschnie. Środek rekawicy schnie około 3-4 dni:)

 

Pomimo tego całego zachodu z wełną to najlepsza rękawica jaką używałem i już nie mogłbym myć mikrofibrową, mam wrażenie że różnica w bezpieczeństwie mycia wzrasta o 200%

Dodam jeszcze że Wookie jest ogromna i pije wodę jak szalona więc do wiadra trzeba dolać wiecej niż zwykle :) Trzeba się na początku przyzwyczaić bo w pełni " napojona" jest cięzka, ale ja ją zawsze odciskam trochę spowrotem do wiadra.

według mnie to jest świetna rękawica, super bezpieczna, fajny rozmiar itd, do tego ogólnie jako produkt zawsze budzi sensację jak komuś pokazuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jej nie piorę, tych rękawic się nie pierze :) to znaczy jeśli pytasz o pranie w pralce. Po skończonym myciu płuczę letnią wodą z resztek szamponu, wytrzepuję i tyle, potem jak już nie jest mokra tylko wilgotna to rozczesuję i sobie schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.