Skocz do zawartości

ADBL Ceramic QD vs Mothers CMX Ceramic (+ Shiny Garage and 4Detailer Ceramic QD)


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Strus napisał:

SSW świetnie kropelkuje i leży do 3 miesięcy. Można aplikować na mokro. 
QD1 jak LSP ma lipne krople i leży około miesiąca z tego co pamietam. 
Ceramic tafluje z tego co widać w teście a trwałość w/g producenta to 6 miesięcy 
 

Ogólnie to mam SSW i QD1 i te rzeczy które opisałeś to mniej więcej wiem 😁 Bardziej pytam w kwestii porównawczej, czy warto kupić ten produkt jako trzeci. QD1 fajnie wydobywa głębie, ale rzeczywiście krople nie urywają i zwykle siedzi do pierwszego/drugiego mycia - na słoneczne lato super. Irytuje mnie w nim tylko przyciąganie kurzu. 

SSW jest mega trwałe, ale jego połysk jest taki "plastikowy" no i kropling ma wadę gdy auto stoi po deszczu, to po prostu jest brudne, ta woda mam wrażenie sama za bardzo nie spływa, no i lakier po nim nie jest śliski. 

W ceramicu interesuje mnie, czy będzie takim ogniwem pośrednim między QD1 a SSW i nada troche fajniejszego efektu niż SSW i śliskości, przy okazji stanowiąc fajną dodatkową powłokę na wosk (aktualnie collinite 476s) i troche efektu QD1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramic QD pod względem przyciemnienia, kropelkowania i śliskości jest bardzo podobny do qd1. Nie wiem jak z maskowaniem rys. Konsystencja wodnista, lekko mleczna.
Inspiracją zapachu był Stripper Scent - i jak dla mnie to za ciężki zapach do tak lekkiego qd. Bardziej pasowałby według mnie jakiś cytrusowy, świeży zapach, ale to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Strus napisał:

Nie ma takiego produktu na świecie który Ci odprowadzi wodę z deszczu i będzie czysto.

No to się domyślam, szczególnie na stosunkowo płaskich powierzchniach jak klapa tylna w sedanie. 

Mam na myśli to, że taki  niewspomagany niczym 476s, tą zdolność do zrzutu wody ma większą i szukam czegoś podobnego, o ile to możliwe w płynie więc interesowałem się DETAIL Fast Polish, ale ta nowość od ADBL mnie zaciekawiła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zawsze wszystko robię od du*y strony - 2 dni temu położony 476s na całe auto, dziś po otrzymaniu Ceramica od razu poszła aplikacja na drzwi 😄 Ciekawi mnie tutaj tylko przyciąganie kurzu, zobaczymy jak wypadnie w porównaniu z CCWG.

Niżej CCWG

120804780_328346228469476_7950316564856019795_n.jpg.c91db87a63ab7158efebf9069ecc7a34.jpg

 

Oraz Ceramic QD120814892_1087897641628486_43075279361548256_n.jpg.5496b13e4492d1a3bae4ed5a6f8f95b3.jpg

 

Ceramic po aplikacji mam wrażenie, że jest bardziej śliski w dotyku porównując do CCWG czy chociażby 476s.

No i to by było na tyle, w weekend trzeba usunąć z lakieru Colliego i wrzucić nowego ADBL 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że ludzie łapią się na chwyt typu ceramic qd. Trochę tego widziałem i powiem szczerze nie podoba mi się ani sg, ani cmx ani angelwax sio2 ani elixir i zaryzykuje tu stwierdzenie że nawet water gold (zaraz zostane pewnie publicznie zlinczowany za detronizowanie króla 😄 ). Tak. Mnie to wogóle się nie podoba. O ile dobrze rozumiem że dodatek kwarcu ma powodować szklistość to ja w tych " ceramic qdekach, sealantach whatever" widzę marność. Tego kwarcu to tam tyle co kot napłakał. Z zawartością kwarcu to się mogę zgodzić w np. Cquartzach. Jak ktoś myje auto co tydzień (tak jak ja) to chodzi przecież tylko o efekt podbicia po myciu a nie wytrzymałość kilku tygodni/miesięcy bo po 7 dniach kropelki na każdym i tak będą piękne. Tak czy inaczej fajny test. Będę śledził chociaż dla poczciwego sprawdzonego fireballa ktorego bardzo lubie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moniak Lord Masło napisał:

Zauważyłem że ludzie łapią się na chwyt typu ceramic qd. Trochę tego widziałem i powiem szczerze nie podoba mi się ani sg, ani cmx ani angelwax sio2 ani elixir i zaryzykuje tu stwierdzenie że nawet water gold (zaraz zostane pewnie publicznie zlinczowany za detronizowanie króla 😄 ). Tak. Mnie to wogóle się nie podoba. O ile dobrze rozumiem że dodatek kwarcu ma powodować szklistość to ja w tych " ceramic qdekach, sealantach whatever" widzę marność. Tego kwarcu to tam tyle co kot napłakał. Z zawartością kwarcu to się mogę zgodzić w np. Cquartzach. Jak ktoś myje auto co tydzień (tak jak ja) to chodzi przecież tylko o efekt podbicia po myciu a nie wytrzymałość kilku tygodni/miesięcy bo po 7 dniach kropelki na każdym i tak będą piękne. Tak czy inaczej fajny test. Będę śledził chociaż dla poczciwego sprawdzonego fireballa ktorego bardzo lubie  

To czym boostujesz/serwisujesz powłoki ? 
Np powłoki FX to bardzo dobre produkty, jednak mają dość krótkotrwałe hydro na ostatniej warstwie oczywiście więc dla jego podbicia używa się produktów opartych właśnie na sio2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46  jednak sam UNCr też ma swój booster 😊

Chciałem się troszkę wtrącić w kilka wypowiedzi. Zwłaszcza o odbiór jeśli chodzi o trwałość. To kierowanie w zupełnie inny rodzaj klienta ( tak to odbieram) jeśli coś jest trwałe, skuteczne, łatwe w aplikacji to z pewnością trafi to w gusta ludzi nie mających czasu, pseudo studiom u których mycie detailingowe z wnętrzem kosztuje 30 zł i mycie zakończone jest " aplikacja ceramicznego Quick Detailer z trwałością do 6 miesięcy" 😉. Produkt zaprojektowany jako zabezpieczenie a z pewnościa łatwość jego aplikacji, jego same właściwości kwalifikują go jako "QD" a nazwę booster sami sobie dodaliśmy 😂

10 godzin temu, Moniak Lord Masło napisał:

angelwax sio2 ani elixir i zaryzykuje tu stwierdzenie że nawet water gold (zaraz zostane pewnie publicznie zlinczowany za detronizowanie króla 😄 ). Tak. Mnie to wogóle się nie podoba. O ile dobrze rozumiem że dodatek kwarcu ma powodować szklistość to ja w tych " ceramic qdekach, sealantach whatever" widzę marność. Tego kwarcu to tam tyle co kot napłakał. Z zawartością kwarcu to się mogę zgodzić w np. Cquartzach

Czyli nie zgadzasz się z zawartością kwarcu w Elixirze ( rozumiem to jako że uważasz że firma nie podaje prawdziwych danych o zawartości kwarcu) ale zgadzasz się z zawartością kwarcu w Cquartzach ( i to obieram jako fakt że podane dane przez producenta o zawartości są dla Ciebie prawdziwe). Kurde mały szkopuł w tym że jest to ta sama marka 😉. Szczerze nie dbam o to ile tego kwarcu jest w czym. Jeśli działa, tak jak ja bym chciał żeby działało to może mieć 0.001 zawartości a może mieć nawet i 99 %. Bardziej zdaje mi się to że łapiesz się sam na nazewnictwo Quick Detailer zamiast Ceramic. Bo przynajmniej z tych przez Ciebie wymienionych nie jest właściwie typowym QD 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ValiooX napisał:

To czym boostujesz/serwisujesz powłoki ?

Deironik/tar  kwaśny szampon albo zasada tyle. Jeśli jest przytkana fest powtarzam zabieg. Mam cquartza na aucie ojca bo stwierdziłem że przetestuje. I to jest tam co odtykac bo jak raz na 3-4 miesiące uda mi się go pomiziać to jest nie źle. Na moich autach leżą woski podbijane qdekami. Za dużo fanu daje mi wosk na lato żeby przejść na powłokę chociaż nie mówię że nie przejde. 

9 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Czyli nie zgadzasz się z zawartością kwarcu w Elixirze ( rozumiem to jako że uważasz że firma nie podaje prawdziwych danych o zawartości kwarcu) ale zgadzasz się z zawartością kwarcu w Cquartzach ( i to obieram jako fakt że podane dane przez producenta o zawartości są dla Ciebie prawdziwe). Kurde mały szkopuł w tym że jest to ta sama marka 😉. Szczerze nie dbam o to ile tego kwarcu jest w czym. Jeśli działa, tak jak ja bym chciał żeby działało to może mieć 0.001 zawartości a może mieć nawet i 99 %. Bardziej zdaje mi się to że łapiesz się sam na nazewnictwo Quick Detailer zamiast Ceramic. Bo przynajmniej z tych przez Ciebie wymienionych nie jest właściwie typowym QD 😉

Dlaczego mam się nie zgadzać skoro producent pisze mi np. patrzę teraz na reloada (którego akurat szanuje bo podoba mi się wykonczenie) "silca spray sealant more than 5% sio2". Mnie nie chodzi o węszenie spisku że nie ma kwarcu w produktach "ceramic". Ja patrzę na te produkty czysto pod wzgledem wizualnym. Bo jak by miały 0,001% kwarcu a działały by tak jak chce to nie powiedział bym ani słowa 😋 Ja te produkty sprawdziłem i mogę się o nich wypowiedzieć oczywiście przez pryzmat tych moich lakierów. Ale widziałem np w dziale Water golda że kilka osób podziela moje zdanie. Jeśli chodzi o to nazewnictwo to przyznaje że może coś w tym być bo dziś to w sumie nie wiadomo co jest quick detailerem już tak naprawdę 😄 Niech bedzie quick ale z nie wiadomo czym i niech siedzi 3 miesiące 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KUBA46 napisał:

@ValiooX nie każdy podąża drogą SiO2 czy grafenu. Pamiętaj, że jesteśmy na forum miłośników auto kosmetyki. Tu liczy się fun. 

UNCR-a na przykład nie trzeba boostować, bo ma hydro, zrzut i samoczyszczenie do upadłego.

 

Owszem, a istnieje jakiś bezpieczny dla powłok booster hydro nie oparty na sio2 ? Bo ja takiego nie znam 

10 godzin temu, Moniak Lord Masło napisał:

Deironik/tar  kwaśny szampon albo zasada tyle. Jeśli jest przytkana fest powtarzam zabieg. Mam cquartza na aucie ojca bo stwierdziłem że przetestuje. I to jest tam co odtykac bo jak raz na 3-4 miesiące uda mi się go pomiziać to jest nie źle. Na moich autach leżą woski podbijane qdekami. Za dużo fanu daje mi wosk na lato żeby przejść na powłokę chociaż nie mówię że nie przejde. 

Dlaczego mam się nie zgadzać skoro producent pisze mi np. patrzę teraz na reloada (którego akurat szanuje bo podoba mi się wykonczenie) "silca spray sealant more than 5% sio2". Mnie nie chodzi o węszenie spisku że nie ma kwarcu w produktach "ceramic". Ja patrzę na te produkty czysto pod wzgledem wizualnym. Bo jak by miały 0,001% kwarcu a działały by tak jak chce to nie powiedział bym ani słowa 😋 Ja te produkty sprawdziłem i mogę się o nich wypowiedzieć oczywiście przez pryzmat tych moich lakierów. Ale widziałem np w dziale Water golda że kilka osób podziela moje zdanie. Jeśli chodzi o to nazewnictwo to przyznaje że może coś w tym być bo dziś to w sumie nie wiadomo co jest quick detailerem już tak naprawdę 😄 Niech bedzie quick ale z nie wiadomo czym i niech siedzi 3 miesiące 😛 

Okej wszystko się zgadza na odetkanie powłoki, ale co z top/boosterem co 5/6 msc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ValiooX napisał:

Owszem, a istnieje jakiś bezpieczny dla powłok booster hydro nie oparty na sio2 ? Bo ja takiego nie znam 

Okej wszystko się zgadza na odetkanie powłoki, ale co z top/boosterem co 5/6 msc ? 

Nie mam pojęcia. Czy taki istnieje. Może Silk Coat?

Po co ma kłaść top na dobrze działającą powłokę. To coś jak kładzenie mocnego qd na wosk tydzień po aplikacji. Niby można, ale sensu to za dużego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, KUBA46 napisał:

Nie mam pojęcia. Czy taki istnieje. Może Silk Coat?

Po co ma kłaść top na dobrze działającą powłokę. To coś jak kładzenie mocnego qd na wosk tydzień po aplikacji. Niby można, ale sensu to za dużego nie ma.

Każda powłoka z czasem traci właściwości hydro, które są ostatnią warstwą. Między innymi top coaty to są naturalne elementy serwisu powłoki.
Np seria powłoki Aqua, FX, Ultracoat. Mają dość krótkotrwałą warstwę hydro, dlatego trzeba używać top'y, mają za to bardzo dobre kropelkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ValiooX napisał:

Każda powłoka z czasem traci właściwości hydro, które są ostatnią warstwą. Między innymi top coaty to są naturalne elementy serwisu powłoki.
Np seria powłoki Aqua, FX, Ultracoat. Mają dość krótkotrwałą warstwę hydro, dlatego trzeba używać top'y, mają za to bardzo dobre kropelkowanie.

Wydaje mi się że żadne studio nie serwisuje tak powłok jak to opisałeś. To by im się poprostu nie opłacało 😀 owszem przy np carpro czy tevo czy autotriz wrzuca się top coat jako tą warstwę ochronną ale to jest bezpośrednio po aplikacji powloki. Może tam jakieś boostery wrzucają faktycznie przy serwisie np. pod aque itd skoro mają dedykowaną całą linię produktow. Chociaż nie wiem może się mylę. Nie jestem studiem 😀 tak czy inaczej nie jest Ci to potrzebne do odetkania powłoki nawet bez top coata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moniak Lord Masło napisał:

Wydaje mi się że żadne studio nie serwisuje tak powłok jak to opisałeś. To by im się poprostu nie opłacało 😀 owszem przy np carpro czy tevo czy autotriz wrzuca się top coat jako tą warstwę ochronną ale to jest bezpośrednio po aplikacji powloki. Może tam jakieś boostery wrzucają faktycznie przy serwisie np. pod aque itd skoro mają dedykowaną całą linię produktow. Chociaż nie wiem może się mylę. Nie jestem studiem 😀 tak czy inaczej nie jest Ci to potrzebne do odetkania powłoki nawet bez top coata.

Poczytaj sobie nawet instruktaż aplikacji i serwisu Evo na przykład.
Do odetkania potrzebne nie są, ale do odświeżenia hydro już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 18:53, KiziorDZN napisał:

Ja to zawsze wszystko robię od du*y strony - 2 dni temu położony 476s na całe auto, dziś po otrzymaniu Ceramica od razu poszła aplikacja na drzwi 😄 Ciekawi mnie tutaj tylko przyciąganie kurzu, zobaczymy jak wypadnie w porównaniu z CCWG.

Niżej CCWG

 

 

Oraz Ceramic QD

 

Ceramic po aplikacji mam wrażenie, że jest bardziej śliski w dotyku porównując do CCWG czy chociażby 476s.

No i to by było na tyle, w weekend trzeba usunąć z lakieru Colliego i wrzucić nowego ADBL 😄

 

Czyli z tego wynika że ADBL nie ma nawet podejścia w zrzucie do WG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus - Miałem w planach jutro zarzucić CQD na całe auto ale w sumie mogę zrobić 50/50 przez całe auto 😄 Wtedy będzie dopiero widać różnicę, bo te drzwi to średni wyznacznik. Co mnie natomiast pozytywnie zaskakuje to antystatyczność, dużo nie mam przejechane bo około 100km/tydzień ale CQD idzie łeb w łeb w WG, gdzie czysty Colli nieźle zebrał syfu.

 

Edit 10.10.2020

Auto umyte - Bilt Hamber Auto Wash + ADBL Bubble Maker, wysuszone i po godzinie aplikacja CCWG od strony pasażera i ADBL CQD od strony kierowcy. Odcinki nie robiłem taśmą tylko "na oko". Ogólnie podzielone całe auto na pół. Oba produkty dostały osobne MF, aplikowałem nie na lakier ale bezpośrednio na fibry, szkoda mi tego CQD bo spływa z lakieru, w szczególności z pionowych powierzchni 🙂 Na aucie cały czas leży nie ruszany niczym 2 tygodniowy Collinite. Jak to zwykle po myciu zaczęło padać więc mam okazję na kilka fot.

Spoiler

20201010_185212_HDR.jpg.1699f59b618d0c9ff20e0ba03cbec210.jpg

20201010_185149.jpg.e1e94019b5ad7d18a744e6c984d95e71.jpg

 

20201010_185125.jpg.94b35b7b3ce540c21bb239d19897cd6e.jpg

20201010_185113_HDR.jpg.9dea7c26dbc399354c971b9f37b2774a.jpg

 

 

20201010_184931.jpg.0542e3aededb50f5c1a71734d2f7b18e.jpg

 

Dach/maska - CCWG grupuje się w mniejsze ale bardziej okrągłe krople, CQD krople sporo większe i bardziej "przyklepane". Na drzwiach oba produkty bardzo podobne, jeśli miał bym zgadywać to z trudem bym zgadł, ale to tylko dlatego, że CC leje dużo i znam go na wylot. Na pionowych powierzchniach wygrywa CCWG. Przemęcze się i przez 2 tygodnie nie umyje auta (chyba 😄), zobaczę która strona będzie lepiej wyglądać po takim czasie jazdy po ulicach mojego brudnego miasta.

Nadal podtrzymuję słowo, że CQD aplikuje mi się zdecydowanie łatwiej niż CCWG.

TLDR: CCWG jest w moich oczach zagrożony 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem i robiłem porównanie ceramic qd do ssw, wyszło tak jak się spodziewałem, czyli ssw o wiele lepiej kropelkuje, trwałość jeszcze będę sprawdzał. Ceramic pozostawia śliski lakier, ssw nie. Dodam że panel był przygotowany jak pod ceramikę. af7a9b92fc3abd115dc180ba66dc4672.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa słowa odemnie. Sporo używam i preferuje QD typu psiknij, przetrzyj, zapomnij. Z ciekawości kupilem opcje 200ml. Niesamowicie łatwa aplikacja, zapach przy aplikacji w garażu bardzo intensywny (słodkie perfumy). Przyciemnienia nie sprawdzałem, ale zostawia jak dla mnie naprawdę fajne szkiełko i dużą śliskość. Krople... na lakierze był co prawda ok dwumiesięczny zymol titanium, ale po aplikacji QDC krople jak po świeżym wosku. Sprawdzałem pod ciśnieniem na myjni. Raczej na stałe zagości w arsenale już w większej pojemności😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Będąc na kwarantannie i w przerwach między pracą a rodzinką bawiłem się "laboratoryjnie" tymi produktami 😉 Testy na aucie dalej w trakcie 🙂

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.