Skocz do zawartości

ADBL Ceramic QD vs Mothers CMX Ceramic (+ Shiny Garage and 4Detailer Ceramic QD)


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Zaczynamy samodzielne testy produktów ceramicznych

Data Aplikacji: 05.IX.2020

Przebieg W dniu aplikacji: 321910km

 

Przygotowanie auta:

Mycie pianą CleanTech CItrus

Dekontaminacja chemiczna

Dekontaminacja mechaniczna

Cleaner Fireball

Mycie pianą CleanTech CItrus

Cleaner House of Wax, maszynowo na czerwonym padzie NAT, Maszyna Flex XFE

 

Przed cleanerem:

2020-09-05-15-13-05.jpg


2020-09-05-15-13-13.jpg

2020-09-05-15-13-05-przed.jpg


2020-09-05-15-13-13-przed.jpg

 

Po cleanerze i wymyciu:
2020-09-05-15-16-43.jpg


2020-09-05-15-16-46.jpg


2020-09-05-15-16-57.jpg

2020-09-05-15-16-46-po.jpg

Cleaner HoW - rewelacja - bliżej mu do pasty polerskiej niż typowego cleaner'a

 

Wymycie Fx-Protect Surface Agent v2

 

2020-09-05-16-59-04.jpg


2020-09-05-17-19-21.jpg

 

Śliskość lakieru po cleaner'ze i wymyciu: 1/6

 

Aplikacja/Docieranie:

1. X Ceramic QD - 5/6

2. ShinyGarage Ceramic Detailer - 4.8/6

4. 4Detailer Ceramic QD - 4.8/6

5. Mothers CMX - 5/6

 

Zapach (subiektywnie):

1. X Ceramic QD - 5/6

2. ShinyGarage Ceramic Detailer - 5.5/6

4. 4Detailer Ceramic QD - 4.8/6

5. Mothers CMX - 3/6

 

Odparowanie:

1. X Ceramic QD - 5/6

2. ShinyGarage Ceramic Detailer - 4.8/6

4. 4Detailer Ceramic QD - 4.8/6

5. Mothers CMX - 4.5/6

 

Śliskość po aplikacji:

1. X Ceramic QD - 4/6

2. ShinyGarage Ceramic Detailer - 3.5/6

4. 4Detailer Ceramic QD - 2.5/6

5. Mothers CMX - 4/6

 

Look:

Wszystkie produkty dodają szkła i odbicia na lakierze ale połyskomierz wskazał, że CMX jest produktem z tych ala "czarna dziura" czyli pochłaniają światło 😉 nie odbijają czyli powinien to być produkt przyciemniający - sprawdzimy na czarnym lakierze.

 

Video Recenzja

 

Robię jeszcze testy "balkonowe/laboratoryjne" tych ceramicznych QDków ale o tym już kiedy indziej....

2020-08-29-15-31-18.jpg

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #domelglossmeter #qdtest #domelgloss

 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMX nie pasuje raczej do stawki bo nie jest QD. Wręcz nie ma z nim nic wspólnego.

Nie aplikuje się go bezpośrednio na lakier a na aplikator. Daje mu się chwilę czasu na odparowanie a potem się go dociera. Nie można jednak czekać zbyt długo bo potem bywa trudny w dotarciu. W obecnych temperaturach około 2-3 minut myślę że mu wystarczy. Dodatkowo, o ile mnie pamięć nie myli nie powinien być traktowany wodą przez 24 godziny. Może @Eidos71 mnie skoryguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Strus napisał:

Nie aplikuje się go bezpośrednio na lakier a na aplikator. Daje mu się chwilę czasu na odparowanie a potem się go dociera. Nie można jednak czekać zbyt długo bo potem bywa trudny w dotarciu. W obecnych temperaturach około 2-3 minut myślę że mu wystarczy. Dodatkowo, o ile mnie pamięć nie myli nie powinien być traktowany wodą przez 24 godziny. Może @Eidos71 mnie skoryguje.

Taka dygresja, nic dziwnego, że detailing kojarzy się z czarną magią potem, bo czytasz etykietę i widzisz: psiknij, odczekaj, dotrzyj a potem człowiek wchodzi na forum i czyta: trzeba używać dedykowanych aplikatorów, nie moczyć 24h, użyć 3 mikrofibr do docierania, to nie klasyfikuje się jako płyn do lakieru, musisz aplikować w temperaturze 24st. wilgotność musi 60%, księżyc musi wejść w czwartą kwadrę a wodą musi stać się czerwona... 😄

Podejrzewam że na forum wędkarskim jest tak samo: kup wędkę, zanęte i łąp a wchodzisz na forum i nagle jest historia "mój stary to fanatyczny wędkarz" 😉 

2020-09-06-14-34-38.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał:

Nie aplikuje się go bezpośrednio na lakier a na aplikator. Daje mu się chwilę czasu na odparowanie a potem się go dociera. Nie można jednak czekać zbyt długo bo potem bywa trudny w dotarciu. W obecnych temperaturach około 2-3 minut myślę że mu wystarczy. Dodatkowo, o ile mnie pamięć nie myli nie powinien być traktowany wodą przez 24 godziny.

Mothers, w przypadku CMX CSC, pozwala aplikować na aplikator, jak i bezpośrednio na lakier. @Strus ma rację - producent twierdzi, że - zależnie od warunków otoczenia (temp. i wilgotność), docieranie powinno nastąpić w czasie kilku minut od aplikacji (więc te 2-3 minuty w temp. 20-25 stopni i wilgotności nie przekraczającej 60% powinno wystarczyć). I rzeczywiście - po aplikacji zalecane jest zabezpieczenie samochodu przed deszczem/wodą i bezpośrednimi promieniami słonecznymi przez minimum 24 godziny.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 godzin temu, Strus napisał:

Daje mu się chwilę czasu na odparowanie a potem się go dociera. Nie można jednak czekać zbyt długo bo potem bywa trudny w dotarciu. W obecnych temperaturach około 2-3 minut myślę że mu wystarczy.

Tak było, także looz.

5 godzin temu, Strus napisał:

o ile mnie pamięć nie myli nie powinien być traktowany wodą przez 24 godziny.

I tu pojawił się problem bo 4h później zaczęło lać jak cholera ;/ ;/

No ale ok shit happens, zobaczymy czy to jakoś wpłynie negatywnie na test.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe. Powinien spokojnie 3 miesiące wytrzymać ale po tym prysznicu to nie jestem w stanie przewidzieć. Ja nawet lubię CMXa. Fajny look daje i nie sprawia problemów Choć 2 razy miałem jazdę z docieraniem bo za długo go zostawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, Strus napisał:

Choć 2 razy miałem jazdę z docieraniem bo za długo go zostawiłem

U mnie zero problemów, ale zastanawia mnie ten dziwny "odkurz" jakby się krystalizował na mikrofibrze a potem to pyli. Zobaczymy co dalej, chcę go porównać z Elixirem na czarnym bo wedle połyskomierza mocno zaniża połysk - mega dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

#Data Aplikacji: 05.IX.2020 Przebieg: 321910

#Pierwsze Mycie: 12.IX.2020 Przebieg: 321985 czyli 75km i 7dni

 

 

Krótkie podsumowanie:

  • Produkt X - siedzi bardzo dobrze (może oprócz klapy) mimo, że krople nie urywają ale zrzut 5.2/6 - jak na razie moja ocena sumaryczna po 7 dniach 5/6
  • Shiny Garage Ceramic Detailer - na tak małym panelu testowym ciężko i stwierdzić czy siedzi i jak siedzi. Tafla jest bardzo duża a zrzut bardzo powolny na tej masce. Dopiero po 5 minutach lakier się odsłania - jak na razie moja ocena sumaryczna po 7 dniach 2/6
  • 4Detailer Ceramic QD - Bardzo duża tafla i nawet po 5 minutach woda nie spływa. Ciężko mi stwierdzić czy ten produkt jeszcze istnieje na tym panelu testowym. Wygląda jak by znikł -  jak na razie moja ocena sumaryczna po 7 dniach 1/6
  • Mothers CMX Ceramic - piękny zrzut i piękne kształtne krople. - jak na razie moja ocena sumaryczna po 7 dniach 5.5/6

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Gozdziu23 napisał:

sg chociaż ładnie pachnie arbuzem 🤣

Tak zapaszek bardzo przyjemny.

Ja te produkty widzę jako serwis wosków lub powłok. I tak zamierzam je po testować wkrótce.

Jako samodzielne LSP - jak na razie na moje amatorskie oko to tego nie widzę - no chyba, że produkt X będzie trwalszy bo w testach "balkonowo/labotatoryjnych" nie wypada zbyt trwale a szczególnie przy usuwaniu z nich waterspotów 😉

Spoiler

2020-09-11-12-32-10.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, serwis powłok. Ale jeśli powłoka kropelkuje a rzucisz na nią taką taflę co w tydzień znika to nie bardzo rozumiem sens takiego zabiegu. Chyba ze te produkty przejmują całkowicie właściwości hydro tego co pod nimi. Ale cudów raczej się tu nie spodziewam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Strus napisał:

Ale jeśli powłoka kropelkuje a rzucisz na nią taką taflę co w tydzień znika to nie bardzo rozumiem sens takiego zabiegu.

A no racja, trafna uwaga. Trzeba posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

No dobra, serwis powłok. Ale jeśli powłoka kropelkuje a rzucisz na nią taką taflę co w tydzień znika to nie bardzo rozumiem sens takiego zabiegu. Chyba ze te produkty przejmują całkowicie właściwości hydro tego co pod nimi. Ale cudów raczej się tu nie spodziewam. 

Czasem jest tak jak qd na wosk.  Założysz qd na czysty lakier jest lypa, słabe hydro praktycznie nic sie nie zmienilo. Ale jak jest chociaż resztka, resztunia wosku to i założysz to samo qd jest petarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Strus aplikoałem SG Ceramic booster na aque i fajnie oczyściło mi lakier i zrobiło mini serwis powłoki a hydro pozostało bez zmian 🙂 Takie qd które nie wnosi za wiele do kropelek idealnie nadaja sie do powłok w moim odczuciu i póki co to sprawdza mi sie to w 100%. Taki QD z szamponu wolfganga, nie wnosi nic do kropelek i zrzutu wody a jest idealny na powłoki 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

Ceramic QD Test - Update - po 399km i 22 dniach

 

#Data Aplikacji: 05.IX.2020 Przebieg: 321910km

#Pierwsze Mycie: 12.IX.2020 Przebieg: 321985 czyli 75km i 7dni

#Drugie Mycie: 27.IX.2020 Przebieg: 322309 czyli: 399km i 22dni

 

Krótkie podsumowanie:

1. Produkt X - siedzi bardzo dobrze (może oprócz klapy) mimo, że krople nie są spektakularne ale zrzut i osuszanie oceniam na 5/6. Efekt "trampolinowy" jest gorszy niż po stronie CMX - ale nie można się przyczepiać aż nad to. Jak na razie moja ocena sumaryczna po 22 dniach 5/6

2. Shiny Garage Ceramic Detailer - na tak małym panelu testowym ciężko i stwierdzić czy siedzi i jak siedzi. Tafla jest bardzo duża a zrzut bardzo powolny na tej masce. Dopiero po 5 minutach lakier się odsłania - jak na razie moja ocena sumaryczna po 22 dniach 2/6

3. 4Detailer Ceramic QD - Bardzo duża tafla i nawet po 5 minutach woda nie spływa. Ciężko mi stwierdzić czy ten produkt jeszcze istnieje na tym panelu testowym. Wygląda jak by znikł -  jak na razie moja ocena sumaryczna po 22 dniach 1/6

4. Mothers CMX Ceramic - piękny zrzut i piękne krople może oprócz klapy gdzie efekt jest minimalnie gorszy niż po pierwszy myciu. Efekt wizualny i zachowanie wody bardzo mi się podoba. Jak na razie moja ocena sumaryczna po 22 dniach 5.2/6

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, jagmar napisał:

jakieś porównanie ADBL do Water Golda ?

Mam tylko kilka aut do testów ;) Skończę te testy i można robić kolejne. Liczę, że inni się też dołączą i nie będę samotny na placu boju ;) Szczególnie dobry byłby test na umierających powłokach wszystkich tych ceramicznych QD. Koniecznie trzeba sprawdzić 4Detailera w takich warunkach bo na moje oko jako samodzielne LSP totalnie sie nie nadaje. Jestem ciekaw jego efektu włsnie na umierajcych powłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych różnych ceramicznych QD to mi pasuje najbardziej ten od BePro. Niebawem powinien się pokazać w sprzedaży. 
Miałem już umierającego WG i rzuciłem właśnie ceramica z BePro na niego. Wiem ze BePro samo nie kropelkuje a kilka dni póżniej po deszczu na aucie bardzo przyzwoite krople były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 godzin temu, ADBL napisał:

Trochę info od nas:) :

Kropelki wg nas są poprawne ale nie wybitne. Trwalosc solo do 6 msc. Hydro bardzo dobre. Można stosować jako booster powłok i wosków i wtedy produkt przejmuje ich hydro. Bardzo mocno podbija szklistość. Aplikacja bezproblemowa. 

Tak pytam z ciekawości.. czyli jak mam mocne hydro (bez rozbijania to na woski czy powłoki - ogólnie, piękne krople), to po zarzuceniu nowego ADBL'a zrobią się 'poprawne' i ten QD przejmie takie właśnie hydro na te kilka miesięcy?? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.