Skocz do zawartości

ADBL Ceramic QD vs Mothers CMX Ceramic (+ Shiny Garage and 4Detailer Ceramic QD)


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

W szoku jestem ile ten CMX siedzi, ale ciekawi mnie jak on się trzyma na woskach. W opisie produktu jest, że może służyć do powłok lub jako samodzielne zabezpieczenie.

Drugi szok że QD z Mojeauto (nie wiedziałem nawet o istnieniu) wytrzymało stosunkowo długo jak na to że kosztuje niecałe 20 zł za 750 ml. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Masa05 napisał:

QD z Mojeauto

Ja również jestem pod wrażeniem tego produktu - spodziewałem się jednodniowego QDka. Będę go maglował dalej.

Teraz, KUBA46 napisał:

@Domel mała uwaga. WoWo nie jest amerykański.

UK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Masa05 napisał:

W szoku jestem ile ten CMX siedzi,

Zupełnie niepotrzebnie. Już na starcie było wiadomo, że to najmocniejszy w stawce zawodnik.

 

10 minut temu, Masa05 napisał:

ciekawi mnie jak on się trzyma na woskach

On ma się wiązać z lakierem. To nie jest QD.

 

10 minut temu, Masa05 napisał:

może służyć do powłok

Powłoka a wosk to zupełnie inne bajki

 

1 minutę temu, Domel napisał:

UK ?

Yes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Strus napisał:

 

Powłoka a wosk to zupełnie inne bajki

Oczywiście, stąd moje pytanie, bo o woskach na etykiecie nic nie ma, czyli drogą dedukcji nie nadaje się do tego.

16 minut temu, Strus napisał:

 

On ma się wiązać z lakierem. To nie jest QD.

Skoro może służyć jako booster do powłok, to już się z lakierem nie wiąże, tylko z powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja użyłem ADBL Ceramic QD do mebli w domu. Mam czarne meble, świeży dom więc i kurzu dużo a było wspomniane o antystatyczności.

Meble - a konkretnie fronty lakierowane oraz szyba. Czy jest, czy go nie ma - antystayczność taka sama.

Chyba delikatnie przyciemnił zaś aplikacja prosta, choć gorsza niż Water Gold.

 

Jak umyje auto, to spróubje na samochód zaaplikować po myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajny teścik, u mnie na solo SG zjechał bardzo szybko, aż szkoda było roboty. Szkoda bo ogólnie lubię SG i dużo mam ich produktów. Przetestuje tego adbla szczególnie jak można na qw lub ssw machnąć. Z innej beczki- co to za przyrząd do pomiaru połysku?

Nie chce się przywalać, ale pomiar połysku na powłokach metalicznych standardowymi urządzeniami trochę mija się z celem.  Ogólnie pomiar glossu to high level, temat rzeka i książki można by pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 09:50, powalla napisał:

Wiesz że ten produkt należy do produktów hydrofilowych, a nie hydrofobowych  i może przez to uznałeś że go już nie ma? 

Wiem, bardziej chodzi mi o to, że po nałożeniu ma fajny poślizg, fajnie wodę zrzuca tafelką, przyciemnienie jako takie. 2 solidne deszcze lub solidne mycie i efekt zanika. Próbowałem na nieco zmęczony lakier, ale dobrze przygotowany oraz zaraz po polerce...może czegoś nie dostrzegam i jeszcze będę z nim walczył bo nakłada się to rewelacyjne, zapach wynagradza wszystko, w dotyku po rewelacja. To qd o "specjalnej kombinacji polimerów i Sio2" więc mógłby posiedzieć dłużej i dać lepsze przyciemnienie niż np.: jakiś norton liquid ice. Żeby oddać sprawiedliwość- nie próbowałem na powłoki (no może poza tą, którą niby zostawia manzerna 3in1🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

Bardzo ciężkie "covidowe" pół roku. Miejmy nadzieje, że na wiosnę wrócimy do normalnych testów.

Udało mi się dziś wymyć Clio.

 

Ceramic QD Test - Update - po 1226km i 91 dni czyli 3 miesiące

 

#Data Aplikacji: 05.IX.2020 Przebieg: 321910km

#Pierwsze Mycie: 12.IX.2020 Przebieg: 321985 czyli 75km i 7dni

#Drugie Mycie: 27.IX.2020 Przebieg: 322309 czyli: 399km i 22dni

#Trzecie Mycie: 05.XII.2020 Przebieg 323136 czyli 1226km i 91 dni czyli 3 miesiące

 

Auto pełne w pyle węglowym i brudzie pogodowym. Dwa mycia szamponem Funky Witch bo w tej temperaturze (10st) i zimnej wodzie ciężko było coś zdjąć za pierwszy razem.

2020-12-05-14-05-51.jpg


2020-12-05-14-05-52.jpg


2020-12-05-14-05-56.jpg


2020-12-05-14-05-58.jpg


2020-12-05-14-05-59.jpg


2020-12-05-14-06-02.jpg


2020-12-05-14-06-05.jpg


2020-12-05-14-06-08.jpg


2020-12-05-14-06-10.jpg


2020-12-05-14-06-14.jpg


2020-12-05-14-06-17.jpg

 

Oprócz tylnej klapy i CMXowych drzwi kierowcy - wszędzie tafla.

 

Auto trafi do garażu do Kwietnia. Także wyciągnę go w tedy - wymyję jakimś kwaśnym szamponem, sprawdzę efekt i pewnie pójdzie "polish" i albo powtórzymy ten test albo nałożymy coś innego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strus napisał:

SSW u mnie siedział 3 miesiące. Więc tutaj złego słowa nie powiem Ale Ceramic to dla mnie dramat pod każdym względem. Tak nijakiego produktu dawno w ręku nie miałem

U mnie ssw na jałowym, bez dekontaminacji rzucony dziadkowi na lakier nawet dłużej. Ceramic trwałością jest chyba niewiele lepiej od poziomu qd1, a nie tego powinniśmy się podziewać po qd z sio2. Pomijam że do look'u nic nie wnosi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSW u mnie siedział 3 miesiące. Więc tutaj złego słowa nie powiem Ale Ceramic to dla mnie dramat pod każdym względem. Tak nijakiego produktu dawno w ręku nie miałem
Niestety też mam takie zdanie, położyłem na panel testowy ceramic i ssw, już po tygodniu po pierwszym myciu szamponem Neutral widać było że tafla. Moim zdaniem to produkt od mycia do mycia. Ceramic ma tylko w nazwie. ADBL mają dobrą chemię ale tutaj akurat produkt nieudany moim zdaniem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 6.12.2020 o 17:00, Masa05 napisał:

Jak to szło ? Deklarowana trwałość ssw do 3 m-cy, a ceramic do 6 m-cy solo ? 😅

Deklarowana trwalosc ssw podawana na stronie adbl.eu to od 1 do 2000km (to 1 to akurat błąd drukarski). My mówimy, że ok miesiąc. Super ze niektórym leży 3 ale nigdzie nie deklarujemy takiej trwałości. 

 

W przypadku ceramic qd niektórzy testerzy zgłaszali nam iz Ceramic wytrzymał im 6msc. Nasz błąd że podaliśmy to na etykiecie. Nauczka dla nas by zawsze pokazywać najniższą testową trwałość. Strus napisz do nas proszę na zgloszenia@adbl.eu. Ten mail trafia do naszych techników i działu chemicznego. Na pewno jest wytłumaczenie Twojej sytuacji. 

 

Odnosząc się jeszcze do look'u gdzie na jednych lakierach daje Mega szkło a w innych efekt jest dużo mniejszy. Im gorszy stan lakieru tym Ceramic qd będzie robił lepszą robotę. Na porządnie przygotowanych powierzchniach wpływ na look będzie dużo mniejszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ADBL napisał:

Im gorszy stan lakieru tym Ceramic qd będzie robił lepszą robotę. Na porządnie przygotowanych powierzchniach wpływ na look będzie dużo mniejszy. 

To chyba każdy produkt tak ma. Dlatego ja już w ogóle nie biorę pod uwagę tego co ktoś mówi. Jak widzę czasem na jakie lakiery jest wrzucany produkt celem jego "prezentacji" potem na zdjęciach to mi ręce opadają.

 

6 minut temu, ADBL napisał:

My mówimy, że ok miesiąc.

Nawet u mnie, podkreślam - u mnie 🙂 - SSW leży 2,5 miesiąca a Ceramic QD zjechał po miesiącu.

 

Dlatego

 

7 minut temu, ADBL napisał:

Strus napisz do nas proszę na zgloszenia@adbl.eu. Ten mail trafia do naszych techników i działu chemicznego. Na pewno jest wytłumaczenie Twojej sytuacji.

 nie bardzo wiem co tu tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADBL  po prostu w przypadku SSW/QW byliscie chyba zbyt skromni 1 miesiac....SSW to juz klasyk znany z trwalosci  ktory spokojnie polozony nawet byle jak polezy do 3 miesiecy,w przypadku Ceramika jest chyba odwrotnie  😆

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A ja dorzucę coś od siebie, kupiłem ceramic QD, bo w domu często używam qd1 do przecierania różnych powierzchni w domu, ale zauważyłem, że rzeczy z SiO2 lepiej maskują rysy, których na rzeczach w domu nie brakuje. No i z reguły też śliskość jest lepsza. 

Wziąłem więc tylko 0,5l na test i pierwsze wrażenia były bardzo dobre, przede wszystkim to jak on maskuje rysy, mało który produkt w płynie tak robi, na piano black w samochodzie robi cuda, przeleje na pewno do buteleczki 100ml i wrzucę do schowka. Fajnie też się sprawdza, na satynowy ekranie zostawia super śliskość, na pewno mniej się palcuje. 

Jedyny minus, jaki zauważyłem od razu, to ciężkie docieranie, z reguły raz na 3-4 dni smaruję indukcję (a dodatkowo, na stałe nałożone NW), qd1 udaje się nałożyć i dotrzeć ręcznikiem papierowym, ceramic QD nie ma opcji, trzeba docierać mikrofibrą, ale nie jest to jakieś bardzo ciężkie. 

Ciężkie za to było docieranie na samochodzie, tutaj trzeba mieć dwie fibry, na samochodzie Geyon Syncro z przebiegiem 8,5kkm, myte ręcznie dopiero drugi raz, wcześniej jakieś 5kkm temu było podbijanie cc watergold, który już dawno umarł, ale samo Syncro świetnie kropelkuje. No i właśnie przy nałożeniu, produkt kropelkuje na powierzchni i ciężko go dotrzeć, zostają masy, które nie odparowują, muszę jeszcze zerknąć po 24h i na słońcu jak to wygląda. A

No i sam wygląd, zarówno na płycie indukcyjnej, piano black w aucie, czy na lakierze, widać duże maskowanie i uwydatnienie ziarna lakieru. Wykończenie przypadło mi do gustu, bo na metalicznym czerwonym, fajnie wydobywa głębie, jest takie ciepłe wykończenie, połysk też jest super, ale mówimy tu o samochodzie z zadbanym lakierem, wymytym kwaśnym szamponem. 

Położyłem też na felgi, na których leży wheel armour, zobaczymy, czy na macie nie ma mazów, jeśli będą, to dam znać 

Starałem się zrobić zdjęcia maksymalnie oddające rzeczywistość. 

20231002_193348.jpg.4612b7c3d7a007baf4636bad3df55816.jpg20231002_192113.jpg.c2d1df3df9b9cb7592447c81513f1550.jpg20231002_193314.jpg.f8f8474932871c1451666f8431e40c54.jpg

Update:

No docieranie jak to u ADBL, kurz też ciągnie, ale pewności co do garażu nie mam, ale w gorszych warunkach inne QD mniej ciągnęły. 

Leciałem też po szybach i tragedia, mazy jak nie wiem, a było docieranie drugą nową fibrą, CC watergold można na jedną fibrę przetrzeć i super podbija NW a przy okazji zaciera mazy po myciu.

No i jeszcze wydajność, cc watergold wystarczy, 3 strzały mgiełki na element, ewentualnie 5-6 na cały dach i jak fibra naciągnie to nawet 1-2 na całe drzwi. Ceramic QD trzeba dopsikiwac dużo mimo dużego atomizera, konsystencja jest wodnista nie oleista. 

20231003_185513.jpg.1481103344425218855fc18bf6bee955.jpg20231003_185558.jpg.a44ebfbccad4a87e248f48049efe810b.jpg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.