Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

FG500 czy może PG1000

 

Chyba lepszym wyborem będzie FG500 - ewentualnie w grę dojdzie manipulacja padami, dociskiem, prędkością obrotową maszyny. PG 1000 też jest bardzo dobra i nie mam jej nic do zarzucenia. Trochę ma słabsze wykończenie, lecz rysy "zbiera" prawie tak dobrze jak FG500.

 

Ogólnie z Menzernami to jest tak, że wszystko można zrobić FG500 i SF4000. Zapyta więc ktoś - to po cholere ta całą reszta? :o A no po to, że czasem zbędny jest FG500 bo taki sam efekt z mniejszą szkodą dla lakieru można uzyskać lżej ścierną pastą jak chociażby IP2000. Ogółem wybór pasty zależny jest od auta i defektów.

 

Dzisiaj zrobiłem sobie ręcznie całą klapę w S6 C4 wyłącznie przy pomocy FG500 i Tricolore. Porównałem "czystą" z wykończeniami ClearKote Moose Wax i AB Ultragloss - i muszę przyznac, że cholera sam się zdziwiłem, jak niezauważalna to różnica. :dontknow:

 

Moim zdaniem FG500 to najlepiej wykańczająca pasta cuttingowa jaką znam. ;) S100 i S500 też były fajne, ale ta...?;)

 

Aha, Pamiętajcie, że przed użyciem TOP INSPECTION należy najpierw ściągnąć resztki pasty za pomocą MF. Nie psikajcie na nie zebrany panel, bo sobie tylko utrudnicie robotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o TopInspection? Bo słyszałem że IPA 50% daje radę równie dobrze albo nawet lepiej.

 

Tragedii nie ma, Top Inspection spełnia swoje zadanie - lecz IPA z wodą destylowaną wychodzi taniej i ze względów ekonomicznych chyba takie właśnie rozwiązanie przyjmie się najprędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, Pamiętajcie, że przed użyciem TOP INSPECTION należy najpierw ściągnąć resztki pasty za pomocą MF. Nie psikajcie na nie zebrany panel, bo sobie tylko utrudnicie robotę ;)

 

Z tym się zgodzę :D IPA bez wcześniejszego przetarcia mf taki sam efekt dawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz KRK, a którą pastę Menzerny przyrównałbyś do zółtego korka 3M. Dodatkowo zaciekawił mnie komentarz na temat nie stosowania danego pada do innej pasty pomimo jego czyszczenia, na ile jest to zasadne a na ile jest to "urban legend", czy robiliście jakiś test?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz KRK, a którą pastę Menzerny przyrównałbyś do zółtego korka 3M.

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć : Power finish 2500

 

Ja mam pytanko odnośnie tego czy zwilżaliście czymś pady przed zaczęciem pracy, jakimś detailerem czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubio, tak, używaliśmy wełniaków Flexipads

capricorn, do żółtego korka 3M porównałbym Power Finish PF2500. Jeśli chodzi o sugestię o stosowaniu jednego pada do jednego rodzaju pasty to pochodzi ona ze źródła.Czyli w tym przypadku z Menzerny. Ja mam tak, że jeśli ktoś kto produkuje te pasty daje mi taką sugestię to się nad tym nie zastanawiam tylko się do niej stosuje. Przecież zna się na tym dużo lepiej ode mnie :)

bąku, nie zwilżaliśmy padów niczym przed zaczęciem pracy, Menzerna tego nie zaleca. Pasty są świetnie "nawilżone" nie zasychają podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Partner forum

Witam

 

Miałem okazję testować 2 pasty z MEnzerny a mianowicie: FG500 i SF4000

 

Porównując FG500 do FastCut z 3M

Lakier z mocnymi defektami więc praca na wysokich obrotach i mocnym docisku

 

 

-FG lekko słabsza ale za to zostawia mniej hologramów, pracowałem na zielonym padzie 3M

- FG pyli ale na pewno mniej niż Fast Cut

- Ale nie jest tak wesoło był jeden argument który nie pozwolił mi pracować na zielonym padzie i FG500 - bardzo mocne nagrzewanie lakieru , przy mocnym docisku nie mogłem wykończyć do końca pasty ponieważ później nie mogłem dotknąć lakieru, przy Fast Cut i takiej samej technice lakier był mocno ciepły ale nie gorący, dlatego zaczynałem od Fast cut i zielony pad

 

następnie FG 500 i biały pad Lake Country

 

na koniec FS i czarny pad Lake Country

 

FS jak dla mnie praktycznie identyczna praca jak Megs #205 i tak samo znikoma ilość fillerów.

 

Ultrafina na pewno dłużej się wypracowuje i zostawia pełno wypełniaczy.

 

Podsumowując

 

Praca przyjemna żeby nie temperatura przy FG :/ , agresywność zestawu odpowiada zestawowi Megs #105 i #205

 

Nie zauważyłem tak opisywanego skrócenia czasu korekty w porównaniu z innymi pastami, być może dlatego że przy mocnych defektach zaczynałem od gąbki a nie od futra no i mało praktyki z tymi pastami :o

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

SJake, Taki jak jest zakres podany na opakowaniu czyli nie przekraczałem 2000 obr ale przeważnie wychodziło 1800.

 

npiotr, Padów Flexipads jeszcze nie testowałem chociaż nie liczę że będzie duża różnica, jedyne co mi przychodzi na myśl w sprawie temperatury to: Zielony lub pomarańczowy 3M to zdecydowanie najtwardsze pady jakie testowałem szczególnie gdy są nowe i to może być powód tej temperatury, może dedykowane pady menzerny cutting jest bardziej miękki np jak LAke Country cutting.

 

Może ktoś miał w ręku pady cutting MEnzerny i 3M ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony 3M to zdecydowanie najgorszy pad którym polerowałem. Potwornie nietrwały, sypie się po jednym samochodzie a nawet prędzej.

Cutting Menzerny/Flexipads też jest bardzo twardy, ale nie sypie się tak szybko. Wpływu na temperaturę szukałbym nie tylko w twardości ale i w strukturze pianki z jakiej pady są wykonane.

Myślę, że Twój problem ze zbyt wysoką temperaturą wziął się ze zbyt wysokich obrotów rotacji. 1200-1500 spokojnie by wystarczyło. Uniknąć przegrzewania lakieru można też stosując wełnę/futro, które tnie szybko nie przegrzewając lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Co do jakości 3M trochę się nie zgodzę, to że się szybciej sypie to wina tego że jest twardy i bardziej agresywny czyli coś za coś, Innych firm które testowałem zawsze cutting był bardziej miękki od 3M dlatego też są trwalsze. Być może w przyszłym tygodniu sprawdzę flexipads i zobaczymy czy będzie różnica.

 

Wełna - nie lubię pracy wełną więc staram się wyciągnąć z padów to co się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

capricorn, Dzięki za info w taim razie będę testował niedługo flexipads i zobaczymy jaki będzie efekt, z tego co zrozumiałem to masz brązowy czyli taki jak megs ale on także niestety jest trochę bardziej miękki niż 3M .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Marco, Być może i tak chociaż mi chodziło bardziej o porównanie do 3M tak jak nazwa tego tematu ;) Jak się zachowują jako odpowiedniki w tych samych warunkach, także jakby docisk był mniejszy to pewnie temperatura także byłaby mniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przetestowałem FG500 i nie jestem do końca zadowolony z efektów. W porównaniu z Surface Rapide którego używam jest przy takich samych parametrach ( no powiedzmy podobnych bo nacisku się zmierzyć nie da) słaba,w sensie nie tnie tak ostro. Trzeba dłużej z nią pracować bądź kręcić wyżej maszynę . Ale czym to się kończy to już wiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odmienne zdanie ;)

Na padzie zielonym 3M i na żółtym LC + megs 105 tylko pogłaskałem lakier na moim Audi :song:

Potem wziąłem się za FG500 na futrze i osiągnąłem to co chciałem bez przegrzewania lakieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj mialem problem z FG500. Zrobilem pol auta bialym padem ABW i bylo super. Na kolejnym palnelu pasta mi zaczela nagle zasychac. Do tego stopnia, ze ciezko bylo ja zetrzec, o polerowaniu juz nie mowiac.

Co moze byc powodem??? Brudny pad czy pasta mi przyschla w butlce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.