Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Z pastami Menzerny idealnie współpracują ich pady polerskie. Biały, pomarańczowy i żółty. Są bardzo porządnie wykonane i trwałe, w przeciwieństwie do zielonego 3M. Jedynie wykańczający-żółty pad menzerny wydaje mi się ciut za twardy do wykańczania czarnego miękkiego lakieru, ale może to tylko moje subiektywne odczucie.

 

Z padów polerskich Lake Country też powinieneś być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecę padów Monster Shine. Zarówno cutting, jak i polishing bardziej przypominają gąbki pod prysznic niż typowo polerskie (porównywałem z 3M). Mają też bardzo moce rzepy, które się rwą przy odczepianiu od backing plate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evo Powerlocka nie sprawdzaliśmy. Z ciekawostek mieliśmy jakąś mocno ścierną bliżej niezidentyfikowaną pastę do polerowania gelcoat której jeszcze nie wprowadzili na rynek. Interesowały nas bardziej produkty polerskie niż sealant.

 

Artur nie planujemy na tę chwilę wprowadzenia dużych pojemności past Menzerna.Warto zauwazyć, że 1L Menzerna to więcej niż 1kg w przypadku 3M. W rezultacie 1L pasty to naprawdę duża butla (ok 1,2kg). Trzeba mieć trochę aut do zrobienia żeby przerobić całe litrowe opakowanie tym bardziej, że ten produkt jest naprawdę ekonomiczny w użyciu. Stwierdziliśmy więc, że na tę chwilę zostaniemy przy opakowaniach 250ml (ok 0,3 kg).

 

Pady polerskie Menzerna powinny pojawić się w niedalekiej przyszłości, ale konkretnych dat nie znam.

 

Jeśli chodzi o ceny które podałeś, to jeżeli są one z Vat-em, to chyba raczej trochę poniżej rynkowych. Ale ja tam nie wnikam, nie moja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie pracuje z tymi pastami? Punktem Zenitu czy w tym przypadku nie ma to znaczenia?

Jak zwykle decydują osobiste preferencje. Czyli w gruncie rzeczy jak Ci wygodniej. Ja nie używam techniki punktu Zenitu polerując tymi pastami, kiedy pytałem o to specjalistę z Menzerny również przecząco pokręcił głową.

 

SzaKal w kategoriach mocy są porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.