Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Najmniej agresywna jest menzerna PO85RD/RE, Polishangel może ją ściągnąć w przeciągu 7 dni na zamówienie za 60,90zł za 250ml

Jak lakier jest miękki to FG500 może się okazać overkillem i niepotrzebnie ściągniesz więcej lakieru niż jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem PO85RD3.02 jako hard polishing/light cutting i PO85RD jako finishing. Na detailingworld uznawane jest za jedno z najlepszych mleczek wykańczających. Niemniej zastanawiam się nad dorzuceniem SF4000 który posiada podobne właściwości wykańczające oraz troszkę większy cut oraz PF2500, choć wg moich zebranych informacji wynika, że wielce nie odbiega od po85rd3.02 za to trochę lepiej wykańcza. Bardziej używany jako "one-stage" z racji dobrego cutu i fajnych możliwości wykańczających lub do polerki ręcznej trudno dostępnych miejsc. Ale nad sensem kupna PF2500 zastanowię się po przeprowadzeniu kilku korekt pastami PO85 i sf4000.

 

Myślę, że przy odpowiedniej technice sf4000 będzie bardzo fajnym mleczkiem wykańczającym. A i przy zastosowaniu pada polishing również fajnie poradzi sobie ze swirlami na nowych/mało zajechanych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3M do Menzerny FG 500

 

Odpowiem trochę za Tomasza KRK...

 

Praca: Mniejsze pylenie, nie zasycha, nie bryli - MENZERNA win. Wykończenie: całkowicie inna bajka - w niektórych przypadkach po samym Fast Gloss można zostawić bez dalszych etapów korekty . Siła: nie wgryza się tak agresywnie jak 3M, ale moc jest. FG500 bliższy jest pod wieloma względami czarnemu korkowi 3M.

 

Dwa - a czemu nie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SJake za wyręczenie.

 

capricorn Największa różnica według mnie to wykończenie . Tak jak pisał przedmówca w niektórych przypadkach można zostawić po FG500 bez dalszych etapów. Na jednym starym srebrnym Mercedesie nie było wręcz żadnych śladów/hologramów po polerce FG500 na futrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup FG500 zamiast zielonego korka 3M. Mam już niebieski korek z 3M'a - czy jestem w stanie wykończyć nim powierzchnie po Menzernie FG500 czy potrzebna mi będzie jeszcze jakaś pasta pośrodku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup FG500 zamiast zielonego korka 3M. Mam już niebieski korek z 3M'a - czy jestem w stanie wykończyć nim powierzchnie po Menzernie FG500 czy potrzebna mi będzie jeszcze jakaś pasta pośrodku ?

 

 

a ja zapytam którą Menzerną zastąpic niebieski korek systemu 3M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem okazję pobawić się dzisiaj FG500 i SF4000 na swoim spoilerze :ad:

 

Jeśli chodzi o FG, to pierwsze co się rzuciło w oczy, to minimalne pylenie, w porównaniu do zielonego korka i Megsa 105. Czuć że pasta jest dośc sucha,jak większosć ostrych past, ale na lakierze bardzo ładnie się rozprowadza, nie ma mowy o grudkowaniu czy zasychaniu. Następna pozytywna rzecz to stosunkowo długi czas pracy,mógłbym spokojnie robić kolejne przejazdy ale element zaczął się mocno nagrzewać.

 

Zrobiłem w sumie dwa podejścia na zielonej gąbce 3M, w pierwszym dośc mocno się przyłożyłem do finishu i efektem był praktyczny brak hologramów - na czarnym lakierze ;) Jako że trochę rys zostało zrobiłem drugie podejście, z większym naciskiem i prędkością. Tutaj zakończyłem pracę dość szybko ( tak nie robimy :P ), efektem czego były hologramy, ale naprawdę nieduże,na jasnym prawdopodobnie byłyby niewidoczne. W zasadzie nie mam się do czego przyczepić, ale mam wrażenie że zielony korek zbiera jednak więcej, ale to się okaże dopiero po bezpośrednim porównaniu.

 

Innymi słowy,moje konkluzje są praktycznie identyczne z wnioskami SJake ;)

 

Jeśli chodzi o SF4000 - IMO idealna pasta finishowa. Dość oleista, absurdalnie długie czasy pracy ograniczane bardziej przez temperature niż samą paste,bez problemu się zbiera z lakieru. Jak dużo usuwa - nie wiem, bo likwidowałem tylko hologramy po FG, a więc nic wielkiego, a z tym poradziła sobie bardzo dobrze.

 

Później postaram się wrzucić jakieś zdjęcia 50/50 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też pojawiły się duże opakowania 1L:

 

http://detailer.pl/sklep/19_menzerna

 

W przyszłym tygodniu rozszerzenie oferty o pozostałe pasty i Top Inspection

 

[ Dodano: 7 Kwiecień 2011, 23:04 ]

ktoś sprawdzał które pasty wychodzą ekonomiczniej? głównie cenowo?

Jeśli chodzi o opakowania 1L Menzerny to wychodzą taniej niż 3M który jest pakowany po 1kg. 1kg to mniej niż 1L (ok 1,2kg) pasty. Więc Menzerna wychodzi bardziej ekonomicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.