Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Podepne sie troszke pod temat co by nie zasmiecac forum :)

Czy do nauki korekty z uzyciem Menzerny nadają sie pady Flexipad 135 mm czy lepeij zakupić w rozmiarach 150 mm np 3M?? Pytanie moze troszke banalne ale nie wiem co własnie wybrac. Poczatkowo maiłem uderzać w cały sysytem 3M jednak forum troszke miesza mi w glowie i dlatego zdecydowałem sie na Menzerne:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przeczytałem temat i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jakich padów użyć do past FG 500 i FS4000

 

Ja tez przeczytałem pare dni temu i raczej uzyskałem jednoznaczna odpowiedz. A zatem....Flexipad

 

Dwa posty wyzej zadałem podobne pytanie i odp jest

 

Pozostań przy flexipads 135mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyzej zadałem podobne pytanie i odp jest

 

aro_77 napisał/a:

Pozostań przy flexipads 135mm.

 

Z tym, że niekoniecznie.

Dobre pady finishowe to takie, które są w miarę miękkie (szczególnie przy korekcie dwuetapowej) - finishowy Flexi/Menzerna do takich nie należy, nawet po rozgnieceniu i kilku pracach.

A dlaczego powinno się używać "miękkich"? O tym można byłoby napisać referat - a ja dziś już jestem nadto zmęczony na elaboraty.

 

Osoby, które mają już trochę doświadczenia w pracach polerskich, które wymagały od nich dużo skupienia i czasu, to są w stanie zrobić w miarę dobry finisz i na zielonej, twardej 3M-ce.

 

Do FG500 to polecane wyżej jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różni futro polerskie flexipads 150mm (jakies zwykle) od flexipads 150mm Ultimate Merino i flexipads 130mm Ultimate shoon?? jaki lepszy do fg500?

 

do menzerny ff 3000 i fg 500 brać 3 kolory gabek tych dedykowanych? czy wystarczą dwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różni futro polerskie flexipads 150mm (jakies zwykle) od flexipads 150mm Ultimate Merino i flexipads 130mm Ultimate shoon?? jaki lepszy do fg500?

 

do menzerny ff 3000 i fg 500 brać 3 kolory gabek tych dedykowanych? czy wystarczą dwie?

 

Te Merino jest lepiej obszyte i jest z naturalnej wełny australijskich Merynosów.

 

Do Fg500 polecam białą, ewentualnie pomarańczową gabkę menzerna/flexi lub futro.

Do FF3000 jakiś miękki wafel.

 

Ja uzywam FG500 na futrze - pozniej PF2500 na żółtej 3M i wykanczam po "wykończeniu" tak ku wylizaniu ff3000 lub Sf4000 na padach finishowych (niebieski 3M, Bull Eye etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś z Menzerny, żeby wykończyło jak niebieskie 3M, tyle tylko, żeby zaczynało od jeszcze drobniejszego ziarna, żeby nie trzeba było tyle wypracowywać pasty?

 

Potrzebuje czegoś na miękki lakier na na prawdę mikro ryski, ale żeby nie trzeba było robić 10 przejazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje czegoś na miękki lakier na na prawdę mikro ryski, ale żeby nie trzeba było robić 10 przejazdów

 

FF3000 lub SF4000 - z naciskiem na tą pierwszą - tyle, że nie ma czegoś takiego, żeby ładnie zrobić i się nie narobić. Na tych pastach zamkniesz się w 3-4 przejazdach (kwestia docisku, obrotów, pada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje czegoś na miękki lakier na na prawdę mikro ryski, ale żeby nie trzeba było robić 10 przejazdów

 

FF3000 lub SF4000 - z naciskiem na tą pierwszą - tyle, że nie ma czegoś takiego, żeby ładnie zrobić i się nie narobić. Na tych pastach zamkniesz się w 3-4 przejazdach (kwestia docisku, obrotów, pada).

 

Nie chodzi o to, żeby się nie narobić, ale nie narobić się bez potrzeby. W niektórych przypadkach jak dokładnie wypracuje żółty korek, to niebieski mnie cofa w robocie niepotrzebnie. Końcówka żółtej zazębia się z początkiem niebieskiej.

 

Szukam takiej do finishu finishu :)

 

Coś jak jakiś SwirlX, tylko do rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! doradźcie jaka kombinacje past sie zaopatrzyć:

1. menzerna FG500 + SF4000

2.menzerna FG500 + FF3000 + swirlix (który już posiadam)

 

Posiadam w swojej kolekcji Swirlix i postanowilem dokupić cos mocniejszego aby móc wykonac pełny etap korekcji lakieru. Stad moje pytanie która z tych kombinacji bedzie lepsza, oczywiście na rotacje. Chyba ze jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra zakupilem gąbki flexipads (biala, zolta, pomaranczową) i jedną 3m niebieską

 

w dotyku:

 

biala najtwardsza

żółta średnia

pomaranczowa najmieksza

 

dobrze wyczuwam??

 

no i 3m niebieska jeszcze bardziej miekka.

 

 

teraz rozumiem ze FG500 to gąbki: biała i żółta

a FF3000 to: pomaranczowa i niebieska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biala najtwardsza

żółta średnia

pomaranczowa najmieksza

 

teraz rozumiem ze FG500 to gąbki: biała i żółta

a FF3000 to: pomaranczowa i niebieska?

 

żółta to finish, a pomarańczowa polishing więc:

FG500 to gąbki biała i pomarańczowa

FF3000 to żółta i niebieska, 3000 możesz też użyc na pomarańczowym polishingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym popróbować systemu Menzerny ;) Wiem na pewno, że będzie FG500 i SF4000 ale czy dobrać do tego jeszcze PF2500/FF3000? Zestaw ma być jak najbardziej wszechstronny. Gdzie jest dostępna Menzerna oprócz Detailer i Polishangel(potrzebuję litrówki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pollishingu

 

FG500 robi taką robotę, że nie trzeba drugiego kroku tylko lecimy do kolejnego.

Lecz ja polecam PF2500 do wykańczania po futrze i lizanie SF4000 ku ostatecznemu wylizaniu. (może być i FF3000)

 

Chciałbym popróbować systemu Menzerny Wiem na pewno, że będzie FG500 i SF4000 ale czy dobrać do tego jeszcze PF2500/FF3000? Zestaw ma być jak najbardziej wszechstronny. Gdzie jest dostępna Menzerna oprócz Detailer i Polishangel(potrzebuję litrówki)?

 

Weź FG500, PF2500 i FF3000.

 

W Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake dobrze by było w PL ;) zawsze mniejsze koszta przesyłki i jakiś rabat. no dobra, a FF3000 da radę wykończyć lakier tak jak SF4000(widzę, że wszyscy ją biorą :mrgreen: )? w moim zamyśle było ograniczenie się do trzech past, a najlepiej dwóch :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.