Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Rubio, Pewnie tak jak piszesz tylko opisałeś 2 całkowicie różne kombinacje:

 

#105+gąbka / FG + futro

 

próbowałeś jak efekt przyniesie #105+futro :o

 

Mnie najbardziej skusiła do przetestowania Menzerny opinia o znaczącym skróceniu czasu korekty i niestety ja tego nie zauważyłem w porównaniu do innych past i takich samych konfiguracji padów/obr/docisku., a to że na futrze więcej zdejmiesz niż na padzie to chyba oczywiste ;)

 

_Qba_, Tak jak już Ci doradzali prawdopodobnie zapchana struktura padu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko trochę porównywać pasty różnych producentów w takich samych konfiguracjach padów/obrotów/nacisku. Bardziej sensowne jest moim zdaniem porównanie różnych systemów do polerowania lakieru i czasu w jakim jesteśmy w stanie osiągnąć pełną korekcję od usunięcia defektów do wykończenia powierzchni. I to właśnie w tym aspekcie Menzerna posiada moim zdaniem największą przewagę. Myślę tutaj głównie o tym jak blado 3M Fast Cut+ wypada przy Menzerna Fast Gloss w wielu aspektach. Wpływ na całościowy czas jaki trzeba poświęcić na korekcję ma nie tylko moc z jaką pasta usuwa defekty. Gdyby liczyło się tylko to jak szybko usuwa się zniszczoną warstwę lakieru nikt nie bawiłby się pastami tylko rzeźbilibyśmy wszystko krążkami ściernymi trizact czy mirka. Chodzi jednak też o to ile czasu zajmie wyprowadzenie lakieru po użyciu agresywnych metod/past które zmatowiły jego powierzchnię.

 

Najbardziej w 3M Fast Cut+ drażniło mnie oprócz tego że potwornie wypełniał to, że strasznie ciężko było wykończyć po nim powierzchnię, szczególnie na twardych lakierach. Potrzeba było dużo pracy żółtym korkiem, żeby móc otrzymać powierzchnię przygotowaną do wykończenia ultrafiną.

 

Menzerna Fast Gloss natomiast oprócz usuwania głębokich defektów całkiem dobrze wykańcza powierzchnię jak na compound a przy tym nie ukrywa tak defektów i hologramów jak FC+. Do tego znacznie mniej pyli. Te wszystkie czynniki wpływają na skrócenie łącznego czasu korekcji lakieru, ponieważ po zestawieniu FG500+wełna można od razu przejść do SF4000+pad wykończeniowy. Omijając pośrednie etapy zabawy z żółtym korkiem w przypadku 3M i "lania" litrów Izopropanolu, żeby wymyć wypełniacze po FC+ .

 

Dla zakończenia przydługawego wywodu link do wet-sandingu sporych gabarytów wozu, który dzięki Menzernie ogarnięty został w całkiem niezłym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tomasz KRK, Przyjemny projekt i ładny efekt ale ....

 

Jednak mimo Menzerny nie pozostaliście na 2-stopniowej korekcji :o:o W jakim celu była UF skoro ona ma wypełniaczy 2 razy tyle co FC+, skoro 3 stopnie to nie lepiej było pojechać w ostatnim kroku także SF tylko Pad Finish ?

 

Dla mnie praca SF a UF to niebo i ziemia, SF szybsze wykończenie no i te wypełniacze których praktycznie nie ma, coś w stylu #205 a UF to każdy wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny efekt ale ....

Zawsze coś :D

 

UF była trochę z przyzwyczajenia :). A tak serio to czarny lakier na błotnikach był ekstremalnie miękki i trudno było go wykończyć bez hologramów padem polishing+SF4000. Ultrafina to dobre mleczko wykończeniowe i dla pewności liźnięcie nim lakieru było jak najbardziej wskazane. SF4000 i UF to dwa zupełnie różne produkty. Myślę, że potrzebujesz jeszcze trochę doświadczenia z pastami Menzerny, żeby móc je obiektywnie ocenić.

Odnośnie Ultrafiny, może wypełnić defekty których nie usunie jeśli jest używana niewłaściwie. Przy dobrej technice nie ukrywa defektów.

 

yukon wełniaki których używamy to Flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej było użyć pada finishing i SF 4000 ?

To był specyficzny projekt i uznaliśmy że wybrane kombinacje będą optymalne. W detailingu bywa, że różne drogi prowadzą do jednego celu. Można było użyć zestawu który zaproponowałeś, ale wybraliśmy UF z uwagi na bardzo miękki czarny lakier na błotnikach. Lubię UF do dopieszczania ciemnych lakierów, to bardzo dobre mleczko moim zdaniem. Być może potrzebuję jeszcze trochę potrenować z SF4000 żeby mieć pewność że potrafię wykończyć nią ciemne miękkie lakiery bez hologramów. Poza tym nie mam jakiegoś ciśnienia na to żeby robić wszystko wyłącznie Menzerną dlatego że mamy ją akurat w ofercie.

 

yukon czarnej owcy jeszcze nie brałem w obroty że tak powiem :) więc nie wiem. Męczyliśmy białą i daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz KRK, jak to jest z wełną trzeba jej się obawiać podchodząc do niej pierwszy raz? Czeka mnie trudne wyzwanie, Volvo 12 letnie brata i nie wiem jak do tego samochodu podejść. Ma twardy lakier, tak myślałem żeby najpierw zakupić miernik i dopiero zacząć eksperymentować z wełną aby mieć większą kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożności nigdy za wiele, chociaż nie taka owca straszna :) Musiałbyś mieć wielki niefart żeby się przebić przez warstwę zewnętrzną lakieru. Ale wiadomo, z miernikiem praca zawsze pewniejsza bo wiadomo na ile sobie można pozwolić i czy nie ma niespodzianek typu nieoczekiwany smart repair ładnie wpylony. Generalnie wełna ma nieco większą moc od twardych gąbek typu cutting ale nie jest to jakaś przepaść.

 

Myślę, że zaczynając zabawę z polerką łatwiej przypalić lakier twardą gąbką niż przebić się wełną. Wełna mniej grzeje lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pasty Manzerna FG500 + FF3000

do tego gabki Flexipads 135 mm biała, żółta i pomaranczowa (i oczywiscie 80mm)

 

 

 

będzie dawał rade taki zestawik do polerki DA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.