Skocz do zawartości

Menzerna a 3M


Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się zebrać próbki i w przyszłym tygodniu zrobić porównanie razem z pomiarem średnicy cząstek.

Chłopaki nie przesadzacie czasami?

Arku, no troszeczkę może z wpisami to tak, ale BTW, cenowo to taka analiza kosztowałaby troszkę więcej niż te 250ml ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powoli tworzę sobie listę potrzebnych klocków do wiosennej pełnej korekty mojej Hondzi wraz z pełnym dressingiem. Z racji ilości produktów jakie planuje zdobyć będę kupował je sukcesywnie partiami, żeby w domu powoli oswajać z tym domowników :D

Zastanawia mnie jaka kombinacja past będzie odpowiednia do Accorda CL7 2004 rok w kolorze Black Pearl. Jest to czarniutki kolor z drobinkami niebieskiego "brokaciku"

 

Po wstępnej inspekcji

Lakier posiada 3-4 większe rysy. Reszta lakieru to hologramy, lekkie ryski, swirale, i lekkie przy matowienie. Ogólnie zwykłe mycie poprzedniego właściciela, które odbiło się na lakierze.

 

Foty po zakupie auta porządnym myciu i woskowaniu sonaxem

 

23151706.th.jpg

 

 

16784977.th.jpg

 

eeeia.th.jpg

 

Wydumałem że najlepiej będzie

1.FG500 pad biały

2.IP2000 pad pomarańczowy

3.FF3000 pad żółty

 

Do tego wiadomo całą konieczna i ta mniej konieczna. Głównie problem mam z kombinacją past. Czy butelki 250ml starczą na taką korektę jednego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy przewertowałem cały temat (nie tylko ten).

Wybór past padł na FG500 i FF3000, jakie gąbki polecacie do takiego zestawu? Sugerując się opiniami mój (niekoniecznie dobry) wybór padł na menzerna 135mm (150mm menzerny nie spotkałem)

Na pewno biała do fg500 i do ff3000 zółta wykończeniowa.

Kierując się zasadą jedna pasta - jedna gąbka te dwie powinny wystarczyć.

Nie ma potrzeby w takim razie kupować pomarańczowej?

 

Ewentualnie dało się wyczytać, że wielu pracuje na padach flexipads i 3m. Jaki producent i kolorki najlepiej się sprawdzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flexipads:

 

biały - cutting

żółty - finishing

 

3M

 

zielony - cutting

niebieski - finishing

 

ja używam jednej i drugiej firmy. Pad Cutting obojętnie który wybierzesz będzie git. Finish mi się lepiej pracuje z 3M.

 

Zakup sobie przynajmniej 2 gąbki cutting i jedną finish. No i pomyśl o mniejszych 75mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.