Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja już od jakiegoś czasu ( parę miesięcy ) używam CARTEC VINYL TP-49

Według mnie to super uniwersalny środek. Dość tani bo około 35,-zł za 1 litr a zastosowań ma naprawdę sporo. Ja nim czyszczę plastiki zewnętrzne, uszczelki , elementy plasikowe i gumowe w silniku a także zimowe gumowe dywaniki. Jedyna wada , że trochę śmierdzi ale tylko przy nakładaniu. Po wyschnięciu nic się nie klei i długo się utrzymuje na tworzywach. Wytrzymuje tak ze 4 - 5 myć na tzw. myjni bezdotykowej ( niestety nie mam warunków aby myć samochód gdzieś indziej ) Po deszczu nie ma żadnych zacieków. A tak wygląda silnik ( 4 letni samochód ) i mniej więcej po miesiacu od nałożenia preparatu ) - zdjęcie słabe bo robiłem telefonem aby pokazać jak wygląda silnik.

08052011206.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do plastików używam, preparatu z salonu VW - sprezentował mi go pracownik.

Jest niebieski, trzyma się naprawdę długo, jest wydajny i łatwo się go nakłada. W tej chwili ma ze 4 lata [było 3/4 opakowania po kawie 500g], kończy się więc muszę pomyśleć nad czym nowym.

 

Poniżej fotki jak to wygląda:

50/50 ;)

151d6ae6.jpg

499995e8.jpg

 

klamka przed

d22e674a.jpg

 

i po

f7fe924b.jpg

 

preparat

c2e12c63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym użyciu AG Bumper Care i jestem mega zafascynowany tym środkiem. W zasadzie firmek, napisał wszystko o tym środku, ale dodam swoje 5 groszy. Moim zdaniem największą zaletą, obok skutków działania, jest jego wydajność. Praktycznie kilka kropel wystarczyło by oblecieć w całym VW Golfie Mk3 wszystkie elementy plastikowe i gumowe. Plastiki odświeżył znakomicie, natomiast do uszczelek mam mieszane uczucia. O ile uszczelki wokół bocznych szyb odświeżył pięknie, to uszczelki biegnące obok przedniej szyby przez całą długość dachu nie dały się za cholerę tym środkiem wypielęgnować do satysfakcjonującego efektu (może mój błąd przy aplikacji :P ). No i będąc drobiazgowym - zapach mógłby być lepszy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, to uszczelki biegnące obok przedniej szyby przez całą długość dachu nie dały się za cholerę tym środkiem wypielęgnować do satysfakcjonującego efektu (może mój błąd przy aplikacji ). No i będąc drobiazgowym - zapach mógłby być lepszy

Moja rada Zastosuj na pierwszy raz Rubber Cleanser Plus a po nim BC AG.

A co do zapachu: AG w zasadzie dba o wrażenia węchowe w szczególności w produktach do wnętrza choc np Expes Wax jest wg wielu naprawdę super. BC jest oparty na destylatach nafty i nie jest do wnętrza Może dlatego ma zapach taki średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów :) poszukiwałem na forum czegos do poprawy wyglądu plastików w mojej madzi i wybór padł na AG Bumper Care, w głównej mierze po tym jak kolega firmek oraz zmstr zachwalali produkt :P dziś odebrałem paczke i przetestowałem tak na szybkości, z tego względu, że w weekend szykuje się grubsze pucowanie więc wtedy Bumper Care poleci na wszystko na co się nadaje :D wtedy nałożę środek porządnie i z biegiem czasu bedę informował jak się trzyma :idea:

a tak prezentował sie owy środek na 13-letnich japońskich plastikach :-] po szybkiej aplikacji

klamka przed

c5c72e7edc1b48ecgen.jpg

 

klamka po

 

69f4d7029062dc8agen.jpg

 

klapa bagaznika

 

5160d7424709235bgen.jpg

82e286789d818471gen.jpg

 

oraz lustereczko

 

c8f1b534faacae51gen.jpg

beaf655b431d688agen.jpg

 

 

Moje wrażenia po aplikacji AG: Środek o konsystencji rzadkiego żelu, bo żel to nie jest ale płyn też nie :P, kolor zielonkawy, zapach sutów nie urywa, ale i nie odpycha, aplikacja bajecznie prosta i jak wspominali ww. koledzy bardzo wydajny. Jeśli chodzi o trwałość to napisze co i jak za jakiś czas jak poobserwuje jak sie zachowuje w różnych warunkach. Preparat jak najbardziej godny polecenia, cena/wydajność :good:

a i jeszcze małe pytanie do kolegów którzy stosowali Bumper Care: czym nakładaliście na plastiki? aplikator, fibra czy stare gacie??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasty red ?? a czy Ty przypadkiem nie pomyliłeś wosku z dresingiem ?? :shock:

 

wiem ze nasty red to wosk ale:

akis czas temu podczas woskowania Natty's Red przez przypadek zajechalem na plastiki. Po wytarciu okazalo sie ze zrobily sie bardzo fajnie czarne. Potem juz z premedytacja wywoskowalem czarne ubudowy lusterek. Musze powiedziec ze pod wzgledem wygladu jest na prawde ok, wbrew pozorom nie jest bardzo blyszczacy. Jedynie z trwaloscia nie jest tak super jak na lakierze.

W kazdym razie smialo mozna stwierdzic ze Natty's Red nie brudzi plastikow

Zrobiłem dokładnie tak samo:P I fakt, działa jako dressing wyśmienicie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil8700, Ja AG BC nakładam aplikatorem gąbkowym, który również zamówiłem u pana Marka:

http://autogloss.pl/pads-polish-aplikat ... bkowy.html

Sprawdza się bardzo dobrze, używam go prawie do wszystkiego (opony, zderzaki, wnętrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się bardzo dobrze, używam go prawie do wszystkiego (opony, zderzaki, wnętrze).

 

AG Bumper Care jest na bazie destylatow ropy naftowej (pisal juz o tym na forum Marek o ile dobrze pamietam)

dlatego do wnetrza niekoniecznie jest dobry z uwagii na zapach, rowniez w opisie produktu jest zalecenie

ze do zastosowan zewnetrznych ale nie bede sie upieral bo przeciez ktos moze lubic ten zapach ; )

aha, po aplikacji jest troche 'tlusty', dlatego na konsole wole srodki dedykowane do wnetrza

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neclocus, O kurczę, teraz tak czytam swój post i oczom nie wierzę. Musiałem być chyba zmęczony. AG BC jest bardzo dobry, owszem, ale używam go tylko do zderzaków i ogólnie plastików na zewnątrz. Na opony mam Instant Tyre Dressing, a do środka oczywiście Vinyl & Rubber Care.

Naprawdę nie wiem czemu takie głupoty napisałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.