Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

firmek, ten poradnik z forum 206 to kpina, pasuje bardziej do tematu z dowcipami. Hitem jest polerowaniem wosku watą.
Dla mnie hitem jest rozpuszczanie lakieru i przenoszenie go na miejsce zarysowane. W kazdym razie odnoszac sie do tematu, chodzi mi o to ze niekoniecznie cos co wydaje sie dzialac i spelniac oczekiwania uzytkownikow moze jednoczesnie byc poprawne. Mowiac wprost, to ze komus sposob z opalarka odpowiada na jego aucie nie oznacza ze jestem gotow zaryzykowac wyprobowanie tego na swoim. Chcialbym zobaczyc jak w rzeczywistosci wyglada element plastikowy po takiej operacji, ale szczerze watpie by przy blizszych ogledzinach wygladal ciekawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz naloze Sonaxa sprawdze orientacyjna trwalosc

 

Przemek, a masz może TD ? Fajnie by było zrobić jakiś bezpośredni teścik porównawczy Możemy np. 4 razy w tygodniu biegać w tempie konwersacyjnym przez 30 minut. Zdrowy styl życia – odżywianie Zdrowy tryb życia to oczywiście także odpowiednie odżywianie. Nie oznacza to jednak, że raz na jakiś czas nie możemy sobie pozwolić na pizzę, kebab czy tłuste mięso z grilla. Chodzi o to, by fast foody, potrawy przygotowywane na tłuszczu i wysoko przetworzone nie stanowiły podstawy naszej diety. Jeżeli prowadzimy klasyczny tryb życia, tj. wychodzimy do pracy rano na około 8-9 godzin, to dzień powinniśmy zaczynać porządnym śniadaniem. Wiadomo, rano czasu mało i wstawać się nie chce, ale śniadanie naprawdę jest bardzo ważne. Po prostu jeśli mamy w perspektywie pracę przez kilka godzin, to potrzebujemy sporo energii, a dodatkowo jest też największa szansa, że spalimy to co zdjeślimy. Ważne jest także to co jemy w pracy. Pisaliśmy o tym obszernie w poście Po powrocie do domu zjedzmy obiad, którego częścią nie zawsze musi być mięso. Od czasu do czasu spokojnie można się bez niego obyć. Warto także zastępować część „zapychaczy” tj. kartofli, makaronu, ryżu, kaszy większą porcją sałaty czy warzyw. Najedzeni będziemy tak samo, ale nasz posiłek będzie bogatszy w składniki odżywcze i nieco lżejszy. Na kolację powinniśmy jeść raczej rzeczy lekkie – nie potrzebujemy dostarczać organizmowi zbyt wiele energii do spania. Dobrym pomysłem będzie na przykład zjedzenie owoca – jabłka, pomarańczy, brzoskwini czy banana. Osoby, które mają znaczącą nadwagę powinny się jej pozbyć. Będzie to wymagało sporo wysiłku, ale jest to możliwe. Każdy ma chociaż jednego znajomego, który zrzucił kilka lub kilkanaście kilogramów. Najlepszym połączeniem będzie oczywiście wysiłek fizyczny. Przed rozpoczęciem każdej diety warto się skonsultować z lekarzem – źle dobrana do możliwości i potrzeb naszego organizmu kuracja odchudzająca może bowiem wywołać więcej szkód niż pożytku. ;)

 

Test skończony obnażył jednak krótką trwałość Sonaxa. Którą dopiero przy nałożeniu 50/50 mogłem rzeczywiście sprawdzic. Autko ma rok a więc plastik jeszcze czarne i wydawało się, że trzyma dłuzej niz w rzeczywstości. A więc po nałożeniu na dobrze przygotowaną powierzchnie do pełnego zniknięcia wystarczyło 1 mycie i 10 dni od nałożenia. Dla porównania nałożyłem na próbę Nielsena do OPON :P i przy tych samych warunkach zostało go jeszcze z 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu pod test podszedł Meguiar's Gold Class Trim Detailer, zrobiłem dla Was kilka fotek, ale dopiero teraz miałem chwilę by je zgrać i wrzucić.

Produkt:

aaa2a.th.jpg

 

50:50

blackd.th.gif<- animacja. img0439c.th.jpg img0437m.th.jpg

Po:

img0436p.th.jpg

Wrażenia całkiem niezłe.

- Nieco wyższa wydajność w porównaniu do Autoglym Bumer Care.

- W porównaniu z w.w Autoglym BC efekt czerni... mniejszy u Megsa (!). Ale to dlatego że AG jeszcze trzymał najwidoczniej. :P (nakładany na początku maja - fotka chyba na str. 8 tematu).

- Mimo, że moim krzywym okiem głębia czerni Megsa jest nieco mniejsza, to plastik mniej błyszczy i ogółem przyjemniej wygląda.

- Na próbę zastosowałem na szarym plastiku, na progu - efekt żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio kupiłem Ultimate Protectant - mogę go porównać jedynie z SmartGel'em. Ani po jednym ani drugim nie zauważyłem zadnych smug po deszczu. Moim zdaniem dłużej trzyma się megs. W 100% to inne produkty. Wydajniejszy wydaje się być SmartGel. SmartGel pozostawia plastiki mega mokre i blyszczące - ta druga cecha nie wszystkim może odpowiadać. Po UP plastiki są matowe. Wygodniejsza w nakładaniu jest konsystencja SmartGelu. Czekam na zamowienie z PoorBoys World Trim resoter.

 

UPDATE: Dziś przyszedł czas na przetestowanie PB WorldTrimResoter'a.

Konsystencja: płynna - coś w stylu kleju superglue. Wydaje się bardziej rzadka niż smartgel. Na początku myslełem ze bedzie z tym kłopot jednak okazuje się iż srodek jest mega wydajny. Jeśli chodzi o odcien pastiku po nałożeniu to moim zdaniem jest taka sama jak po Ultimate Protectatnt. Co do wytrzymalości - się okaże :)

 

Do tej pory testowalem i u mnie od najlepszego do najgorszego to:

1. PB WorldTrimResoter (jeśli wytrzymałość bedzie jak u UP to: same plusy:) )

2. MEGS Ultimate Protectant (kiepsko się nakłada)

3. SmartWax SmartGel (wytrzymałość bardzo marna, błyszczące plastiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam odbarwienie/zaciek na plastiku. Mycie, apc, preparaty do plastików zewnętrznych nic nie dają. Zaraz po aplikacji plama ,,wychodzi" na wierzch. Stosowałem już AG Bumper Care, Nielsen Super a Sheen, PB Trim Restorer. Nie stosowałem jeszcze masła orzechowego.

 

Wygląda to tak:

obraz079s.jpg

Plastik jest czarny. Niestety taka jakość zdjęcia. Wszelkie porady mile widziane;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes powiedz mi, jak bys porównał NIelsena z PB ?? bo PB uzywam i jest fajny, ale za to nielsen tanszy i wiekszy, i moze tak samo dobry ?
Nie zauważyłem między nimi istotnej różnicy;-) Tzn. na moich plastikach Nielsen daje bardziej ,,intensywny" efekt. Ale może to tylko złudzenie;-) Z drugiej stony nie widziałem żadnej różnicy między AG a Nielsenem (naprawdę jest to tylko subiektywna różnica;-) Jeśli chodzi o wygląd najbardziej pasuje mi AG. Najlepszy zapach ma PB, ale znowu ma wodnistą konsysencję. Chemiczny zapach mają AG i Nielsen. Najlepszą konsystencję ma Nielsen, taką jakby ,,bardzo miękkiego masła". AG ma konsystencję gęstawą.

Ogólnie wszystkie wyglądają ładnie na moich plastikach. Plastiki wyglądają jak nowe, nie błyszą się. Trzymają się ładnie, jeśli nie zaatakuje je deszcz przynajmniej 24 godziny po aplikacji. Muszą się utrwalić. Co 1,5 miesiąca je odnawiam (i jeszcze trzymają się w pełnej krasie;-). Natomiast żaden z nich nie poradził sobie z ubrudzonymi po wosku listwami bocznymi (na drzwiach). Biały nalot trzyma się cały czas. Maskują go na 2 dni, a potem znowu wychodzi. Niestety pozostaje mi masło orzechowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

dsc4874o.jpg

 

Turtle Wax Ice

 

+

Wydajność - nasączoną gąbeczką można nakłądac i nakładać

Szybkośc aplikacji - cały zderzak w punto 1 minuta

Stosunek cena/wydajność - ok 40 zł z apliaktorem i b. fajną miękką mikrofibrą

Widoczna hydrofobowość, b. ładne krople się tworzą

 

-

Trwałość - tydzień/dwa tygodnie i dośc wyraźnie słabnie

 

Jednym słowem doskonały produkt na szybkie odpimpowanie auta, nadaje się na dopicowanie auta przed sobotnim wypadem na objazd miasta, a poza tym można stosowac na lakier jako wosk, efekt nie powala ale błyszczy.

 

ale POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja z TD do końca nie jestem zadowolony bo jeśli chodzi o look to podobnie jak AG BC jest naprawdę w porządku, ale widząc zacieki po deszczu szlag mnie trafił.

We wtorek nakładałem TD na listwy i klamki w focusie i miałem podobnie po wczorajszym deszczu dziś wyszły zacieki i też nie wiem co źle robiłem czy to wina plastików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To na bank nie jest wina plastików ponieważ też mam focusa i takie historie nie mają miejsca.

Ja robię to tak. Po umyciu i osuszeniu np relingów lub innych elementów z tworzyw za pomocą aplikatora bawełnianego nakładam TD.

Czekam aż preparat się wchłonie i przecieram mf.

Banalnie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odnawiałem zderzaki, lusterka, listwy, klamki w Peugeocie 206 i jestem pod ogromnym wrażeniem środka BAMP z Autolandu.

http://www.autoland.pl/produkty/kosmety ... znych/bamp

 

Wcześniej używałem do plastików różnych środków, ale albo wychodziły jakieś smugi, mazy, albo świeciło się to wszystko jakbym słoniną natarł :D Po tym środku plastiki wyglądają jak w salonie - odzyskały fabryczną, intensywną, głęboką czerń a przy tym nie są tłuste ani nie świecą się jak psu :kox:

Aplikowanie bardzo dobre bo w sprayu - nie paskudzi innych elementów, na które przypadkowo wpadnie jak np. jakieś czernidła. Pryskamy, przecieramy szmatką i już :)

Jak z trwałością środka, okaże się z czasem, póki co bardzo mnie miło zaskoczył.

Jedynym minusem jest to że nie działa już np. na gumowe uszczelki wokół szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent: bardzo wyplowialy zderzak w moim "warsztatowym" golfie

maszyna: Air hot gun albo jak kto woli "spawarka do plastikow" skoro spawam to dlaczego jej nie wykorzystac do zderzakow ma regulacje wydmuchu i temperatury więc mozna dobrac temperaturę idealnie do tworzywa ;)

chemia: APC Nielsen 1:10, Nielsen SAS nakladany aplikatorem gabkowym

przed/po

d2c2319b2d0224fdmed.jpg

nadmuch goracym powietrzem:

275d2560782edd71med.jpg

po dressingu

124ae90e193d7340med.jpg

SAS troche za bardzo blyszczacyjak dla mnie pomimo ze wytarlem go mikrofibra po 30 mintach, za to odpychanie wody super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak jak nowy

Po zastosowaniu Rubber Cleqner Plus AG masz "nowy" zderzak ;)

 

Tak MArku alee gdy zderzak jest wyplowialy (patrz na zdjecia powyzej) nalozenie srodka odnowi go na kilka myc.. pozniej efekt jest ten sam czyli szpecacy wyplowialy szary, po dzialaniu goracym powietrzem zmienia sie (wytapia) zewnetrzna powloka plastiku i wraca on do pierwotnego blasku i dopiero wtedy nalozenie chemii ma sens.. wierz mi na tym zderzaku juz bylo wszystko i wytrzymywalo max 2 tygodnie... ;) teraz efekt jest zupelnie inny co zreszta widac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyprobowalem dzisiaj AG Bumpare Care i musze powiedziec, ze dawno zaden srodek tak pozytywnie mnie nie zaskoczyl.

 

1. Aplikacja

Srodek jest w formie powiedzmy gestego zelu przez co latwo sie naklada. Ma bardzo duza wydajnosc, na cale auto - listwy na zderzakach, drzwiach, lusterka, podszybie, obramowania okien i fartuchy zuzylem 3 krople wielkosci fasoli.

 

2. Zewnetrzne elementy plastikowe

Daje mocne, glegokie satynowe wykonczenie. Co bylo dla mnie bardzo milym zaskoczeniem to to, ze przywrocil wyglad plastkikom na ktorych przez lata miejsami uzbieral sie nalot z SRP, FK 1000p czy ktokolwiek raczy widziec jakich innych mazidel ktorych nie bylem w stanie idealnie doczyscic (wiem, maslo orzechowe ;) ). Na pewno srodek ich nie przykryl gdyz jednorazowe przetarcie tylko nablyszczalo plastik. Musialem popracowac nasaczona gabka w jednym miejscu by usunac zanieczyszczenia ale dalo rade. Wreszcie plastiki wygladaja tak jak powinny, jednolita mocna czern bez przebarwien :good:

 

 

3. Plastikowo-gumowe elementy wokol szyb

Z listwami przy szybach nie moglem dac sobie rady od dluzszego czasu, srodki do gumy tylko lekko je odrzywialy ale nadal widoczne byly lekkie przebarwienia (lekkie wzery od deszczu jak i przebarwienia od slonca, gdzies zajechalo sie pasta scierna czy woskiem). Po aplikacji BC odzyskaly jednolity, zywy kolor. Wiem, ze czesto uzywa sie tego stwierdzenia ale smialo moge powiedziec, ze wygladaja jak nowe. Roznica po zastosowaniu BC byla kolosalna :good:

 

4. Fartuchy

Znow bardzo glegokie, czarne wykonczenie.

 

5. Podsumowanie

Na razie nie wiem jak przedstawia sie w praktyce wytrzymalosc BC ale na podstawie przewertowanych testow jestem jak najbardziej optymistycznie nastawiony. AG Bumper Care bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl, na tyle, ze obok AG ITR i AG CGP w swojej kolekcji zaliczam go do kategorii "must have" gdzie raczej nie bede szukal juz innych srodkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wytrzymałości Bumbare Care to mogę powiedzieć, że jest zadowalająca z nawiązką. Po kilka myciach auta dalej widać, że środek utrzymuje się na plastikach (głównie używam go w dolnej części zderzaków i listew gdzie bród daje się we znaki chyba najmocniej) i odpycha wodę jak wosk. Jakiś rok temu kupiłem go dlatego, że był najtańszy w swojej kategorii i był to strzał w dziesiątke... i całkiem przyjemny zapach ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.