Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

to fakt, plastiki sa na lusterkach, uszczelki na dachu, boczne slupki przy oknach oraz z przodu przy halogenach i pod zderzakiem ... najwieksza powierzchnia jest z tylu ... ale i tak nie jest tego wiele :) tak jak i chromu - listwy przy oknach i na grillu

 

fiatbravo200703s.jpg

 

fiatbravo200702s.jpg

 

 

 

a w sumie to niedlugo zaloze oddzielny watek zeby tu nie robic offtopa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie trzeba unikac nawoskowania plastiku? no w sumie racja, jesli wosk nie sprawia ze plastiki blekna to tym bardziej wosk powinien go zabezpieczyc

źle mnie zrozumiałeś. plastików nie należy woskować! grozi to powstaniem paskudnego, ciężko usuwalnego nalotu. Powiedziałem, że plastików do woskowania nie trzeba zaklejać, ale nie sądziłem, że będziesz chciał je woskować... Należy unikać kontaktu wosku z nielakierowanych tworzywem, ale podczas woskowania chyba dość łatwo to ogarnąć, taśma moim zdaniem nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to faktycznie sie nie zrozumielismy - plastiku nie mialem zamiaru woskowac, ale po Twojej wypowiedzi wywnioskowalem, ze skoro nie trzeba zaklejac, to nic sie nie stanie po ich nawoskowaniu ... sam nigdy tego nie robilem i zawsze staralem sie unikac stykania wosku z plastikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy włożeniu odrobiny uwagi i precyzji przy nakładaniu wosku nie masz szans przejechać woskiem po plastikach ;)

Niestety, w mojej pierwszej pracy, nie uważałem nakładając AG SRP a pózniej AG HD Wax

i teraz mam problem bo ciągle wyłazi białe na czarnych plastikach :(

Wiosną będę z tym walczył. Taśmą też nie oklejałem, niestety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w mojej pierwszej pracy, nie uważałem nakładając AG SRP a pózniej AG HD Wax i teraz mam problem bo ciągle wyłazi białe na czarnych plastikach :(

Wiosną będę z tym walczył. Taśmą też nie oklejałem, niestety :/

 

Bywa i tak. Spróbuj APC to doczyścić, albo np. masłem orzechowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa i tak. Spróbuj APC to doczyścić, albo np. masłem orzechowym

ja wbrew detailingowym trendom pojechałem szczoteczką do zębów i ludwikiem:D zeszło;p plastiki przeżyły. ale to dlatego, że apce nie miałem jeszcze, teraz bym pewnie apc użył:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no właśnie jest opcja. najpierw zmyj czymś mocnym i zbadaj strukturę. jeśli nie jest mocno naruszona, to black wow może dać radę. jeśli jest, to poszukaj czegoś co nazywa się lakier strukturalny. jest kilkadziesiąt kolorów, różne struktury, kilu producentów. nie powinno być kłopotu. zwłaszcza, że listwa jest małym elementem, można ją wymontować i polakierować całość, nie będzie problemów z minimalnie niedopasowanym odcieniem. powierzchnię trzeba dobrze oddłuścić, ew. spolerować papierem, jeśli zostały głębsze rysy - są szpachle do tworzyw. lakierujesz 2 cienkie warstwy, powinno być ok. ja tak naprawiłem dość mocno naruszony zderzak w volvo 850, zniknęło bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniac napewno nie bede bo te zarysowania sa naprawde niewielkie i płytkie. Zobacze dokładnie jak umyje auto.

 

[ Dodano: 12 Luty 2010, 16:50 ]

Dzis umyłem listwe i okazało sie ze była tylko zabrudzona lakierem a rysy praktycznie nie ma. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ktory z produktow daje lepszy, dluzszy efekt
No to lepszy wizualnie czy dłużej się utrzymuje -nie sprecyzowałeś pytania ;) Trim Detailer ładnie wygląda -odżywia i przyciemnia tworzywa. Ale spływa dość szybko :( Przynajmniej w takich lipnych warunkach jak dotychczas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowalem bo szukam odpowiedzi :) w stylu ten produkt to daje lepszy i dluzszy a lbo ten daje lepszy ale ten za to dluzej sie trzyma ...

A moze nawet w stylu ten produkt sie latwo naklada, a tamten kiepsko i na dodatek smierdzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory z produktow daje lepszy, dluzszy efekt na podszybiach, lusterkach, zderzakach itp

jesli ktos mial Gold Class Trim Detailer czy Vinyl & Rubber Protectant?

 

Trim Detailer.

 

Trim Detailer ładnie wygląda -odżywia i przyciemnia tworzywa. Ale spływa dość szybko :( Przynajmniej w takich lipnych warunkach jak dotychczas.

 

A wyczyściłeś dobrze plastiki przed jego aplikacją ? Nie wierzę, że spływa aż tak szybko. Wiadomo wszystko co jest na zewnątrz w taką pogodę długo nie wytrzyma, ale na pewno na jakiś czas wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Napiszę coś miłego o black wow. Umyłem pierwszy raz :D mondka ręcznie, po zimie. wcześnie był tylko proszek na bp. I na lusterkach i wstawkach w zderzakach chyba siedzi jeszcze zeszłoroczny bw. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.