Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Używał ktoś AG BUMPER CARE?

Można stosować na opony? Jak z trwałością?

Zdecydowanie odradzam. BC jest na zewnętrzne plastiki i elementy gumowe typu uszczelka drzwi. Na opony z AG tylko Instant Tyre Dressing. Na dobrze umytych i wysuszonych oponach jedna lub dwie aplikacje dają efekt przez wiele tygodni -szczególnie teraz. Oprócz dobrego wyglądu opona jest konserwowana i zabezpieczana przed UV. I zdecydowanie łatwiej jest utrzymywać ją w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem zarówno bumper care jak i tyre dressing.

BC - spodobało mi się jego działanie. Ładny efekt, latwa aplikacja, wysoka trwałość

TD - tu mam odmienne zdanie niż Marek. Po aplikacji opona błyszczy się zbyt mocno. Po kilku godzinach przesycha i wygląda to estetyczniej. Po pierwszym deszczu produkt właściwie znika. Produkt był nakładany na dobrze umyte opony w odpowiedniej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD - tu mam odmienne zdanie niż Marek.

Nie przedstawiam swojej opinii tylko przeznaczenie produktu . To co podałem powyżej jest instrukcją producenta, nie moim spostrzeżeniem. Oczywiście można nie mieć do tego przekonania. Ale nawet same nazwy wyraźnie wskazują na które elementy powinno się stosować owe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze pytanie forumowe ;)

 

Postanowiłem zadbać nieco o swoją Lalę i chciałbym zacząć od uzdrowienia czarnych plastików dookoła auta.

Mam ich sporo, mocno wyblakłe i miejscami solidnie przytarte. Z tego co wyczytałem na forum polecacie `Megłajersa` Exterior Trim Detailer lub BlackWow?

Na to Wowa mi trochę szkoda kasy (taak, wiem że warto) więc pytania odnośnie Megsa:

 

1. Da się go gdzieś kupić w Łodzi?

 

2. Czym go nakładać? Kupiłem nawet dziś w tesco `gąbeczkę samochodową` i polecane gdzieś tutaj ściereczki mikrofibry, ale czy ta gąbka będzie się nadawać?

 

3. Kolejność dobra?

a) suchą powierzchnię odtłuścić

b) nałożyć preparat, wetrzeć ruchami kolistymi przy użyciu .... ?

c) poczekać aż przeschnie

d) "wypolerować" szmatką (jaką?)

 

: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz nakładać tą gąbeczką. Na większe elementy. Dobrze wypracować, w przypadku black wow-może drogi ale mega wydajny, nie sugeruj się wielkością butelki. jeszcze moge polecić PB trim restorer. A polerujesz szmatka mf. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum polecacie `Megłajersa` Exterior Trim Detailer lub BlackWow?

Zanim kupisz najdroższy wypróbuj inne. Mam jeszcze kilka próbek Bumper Care AG (i SRP.)Jeśli chcesz (inni także jeśli mają ochotę ) daj adres na PW, Wysyłam za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz najdroższy wypróbuj inne. Mam jeszcze kilka próbek Bumper Care AG (i SRP.)Jeśli chcesz (inni także jeśli mają ochotę ) daj adres na PW, Wysyłam za free.

Jak to mama uczyła, jak dają - bierz, jak biją - uciekaj. ;) Dziękuję.

Adres zaraz podeślę, mam nadzieję, że nie wykorzystasz go do czegoś innego :> ;)

 

Porównanie przyda się jak najbardziej, ale chyba i tak muszę coś kupić do końca tygodnia bo zapowiada się bardzo fotograficzna majówka i chciałbym zdążyć to zrobić na sesję :good:

 

W związku z tym podbijam pytanie - da się gdzieś tego Megs'a kupić w Łodzi?

 

I jeszcze jedno pytanie mam - podobno te środki są dość tłuste, bardzo będzie mnie brudzić, jeśli potraktuję tym klamki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym podbijam pytanie - da się gdzieś tego Megs'a kupić w Łodzi?

http://www.meguiars.pl/punkty-sprzedazy ... dzkie.html

Pewnie i tak zostanie zamowienie przez sklep internetowy.

 

Miałeś rację, w żadnym z wymienionych tam sklepów nie mają tego produktu, w kilku innych "samochodziarskich sklepikach" też nie znalazłem... Ehh, może chociaż próbki od Marka dojdą przed majówką ;)

 

PS. Podobno te środki są dość tłuste, bardzo będzie mnie brudzić, jeśli potraktuję tym klamki, czy wystarczy dobrze wypolerować MF po nałożeniu ?

 

[edit]

 

Jeszcze jedno - jak takie preparaty działają na szare plastiki ? Bo chciałbym sobie progi wewnątrz auta nieco uzdrowić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marek, jeszcze raz serdeczne dzięki za próbki:)

W ten weekend wysmarowałem swoją Lalę Autoglym Bumper Care i powiem... efekt jest super:) Co prawda mocniejszych przebarwień miejscowych nie przykryło, ale to nie farba, a po całonocnym deszczu są tylko zacieki w dwóch miejscach, gdzie zawsze spływa woda, więc wytrzymałość na plus.

Fotki niestety robiłem telefonem, ale są.

zdjcie029d.th.jpg

Efekt widoczny na zdjęciu jest nieco spotęgowany przez zastane, ostre oświetlenie prawie-zachodzącego słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio zakupilem probke Finish Kare Trim Restorer - polecam! Na prawde jest bardzo fajny, ma konstystencje zelu, jatwo sie wciera. Zawiera silikon wiec ladnie kropelkuje ale nie przyciaga kurzu jakos specjalnie, bynajmniej nie zauwazylem. Teraz musze jeszcze sprawdzic PB i porownac. Jak znajde chwilke zrobie fotki z nakladania na zderzak lub lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by mi ktoś doradzić czego użyć do gum zewnętrznych (uszczelni wkoło okien)?

Do plastików i listew używam Gold Class Trim Detailer i jestem zadowolony, tylko że nie sprawdza się on na tych uszczelkach i chciałbym coś innego. Coś coby się trzymało dość długo. Macie może coś sprawdzonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłem chwilkę czasu i przetestowałem Auto Glym Bumper Care - efekt jak dla mnie bardziej niż zadowalający :)

 

Kilka fotek:

 

img0107gi.th.jpg 19828574.th.jpg

(chlapacze też 'zrobiłem')

 

Zobaczymy jak będzie z trwałością

 

P.S - Dzięki Marek za próbkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.