Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnimi czasy kupiłem mały motocykl, ale jest zapuszczony trochę. Głównie plastiki - są lekko wyblakłe i osiadłe takim jakby pyłem, z przodu porysowane. Zdjęcia poniżej.

 

pict0143d.th.jpg

pict0142h.th.jpg

pict0141c.th.jpg

pict0140s.th.jpg

pict0139e.th.jpg

pict0138j.th.jpg

pict0137s.th.jpg

pict0136s.th.jpg

pict0135y.th.jpg

pict0134i.th.jpg

 

Co i jak ruszyć? Z czym? Mam małe fundusze, chcę odświeżyć cały motocykl, a plastiki to tylko część koniecznych poprawek (zadrapania, drobne ogniska rdzy, porysowana szybka czołowa/szybka licznika - jeśli byście mogli to w tym temacie wspomnijcie jak można to naprawić :)) Zależy mi aby efekt był długotrwały. Muszę nadmienić że w mojej historii czyszczenia samochodów/motocykli zawsze był plak, ale teraz postanowiłem się z resocjalizować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je najpierw dobrze umył a potem nałożył coś co je trochę odżywi i przywróci czarną barwę. Mam pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o Autoglym Bumper Care. Jeśli nie chcesz dużo wydawać to możesz kupić też tester 118ml Finish Kare 317 Exterior Trim Restorer. Spokojnie starczy na te Twoje plastiki a kupisz go u jednego z partnerów za 20zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! na dniach jak dostanę APC porządnie je wyczyszczę, jeśli chodzi o propozycję EXCEDE, środek w teście prezentuje się bardzo dobrze, ale najchętniej odkupiłbym od kogoś jakąś ilość ValetPRO Dionysus Trim Glitz, bo 72 zł to sporo jak za jeden środek, jest go dużo, nawet za dużo :D Ale pomimo dzięki, dla ciekawych po szorowaniu, polerowaniu itp mogę wstawić zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do stosujących Owatrol Polytrol.

Aplikowałem w/w środek na plastiki zewnętrzne. Wszystko ładnie, pięknie, czarno.

Ale właśnie, minęło ~10h spędzonych w garażu i plastiki delikatnie się lepią.

Zaobserwowaliście coś podobnego?

Dodam, że postępowałem zgodnie z zasadą "im mniej, tym lepiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saddam, też tak kiedyś miałem ale przy nieco lepszej pogodzie (lato, wysokie temperatury). Samochód stał kilka godzin na słońcu ale Owatrol się nie wchłonął a aplikowałem go prawie jak wosk Migliore, ekstremalnie cieniutko. Kurz zaczął osadzać się na plastikach i wyglądało to masakrycznie. Tak jakbym "naoliwił" samochód kujawskim. Usunąłem wszysko, ogrzałem plastiki opalarką, nałożyłem Owatrol raz jeszcze i auto wygrzało się po drodze cały dzien w temp około 30 stopni. Pomogło.

 

To jest mega specyficzny produkt. Na pewno nie do regularnego stosowania a raczej na mocno wypłowiałe dziady. Nawet jak kilka-kilkanaście godzin po aplikacji usuniesz go to plastik i tak będzie dużo ciemniejszy niż pzed aplikacją. Mocna rzecz. Dlatego może usuń to i nałóż coś do regularnego stosowania. Przy obecnie panujacych temp. raczej cięzko będzie Ci cokolwiek z tym zrobić, znaczy z lepkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukwawa, dzięki za kolejną pomoc ;)

Sprawdzę jeszcze jutro jak się sprawy mają.

 

[ Dodano: 4 Październik 2012, 16:00 ]

Ok, dzisiaj przetarłem plastiki IPĄ i jest zdecydowanie lepiej, tzn. nie lepią się a kolor pozostał, w zasadzie, taki sam.

Na nie odświeżane wcześniej plastiki nałożyłem Polytrolu jeszcze mniej niż poprzednio i wygląda na to, że pomogło, bo IPY używać nie musiałem. Kiedy przestanę okupować garaż sprawdzę przyciąganie kurzu.

 

[ Dodano: 6 Październik 2012, 09:01 ]

Po niemal 400km trasie nadmiernego przyciągania kurzu nie zaobserwowałem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
AG Bumper Care
Zly nie jest. Ale ma powaznych konkurentów-ValetPro Dionisus trim Glitz- duza trwałosc ,ladny efekt. Koch chemie Nano magic plast care, Nielsen SAS -oba pieknie kropelkują.

 

 

lukwawa, Czyli co Polytrol lepiej w cieple dni na słońcu czy w chłodniejsze takie jak się zbliżają? Bo zamieszałeś ze nie kumam :) Chce przed zima opędzlować jeszcze nadkola ale jak mi maja nałapać syfu to dam sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć chciałem się doradzić mam Passata b6 czarnego i jest tam trochę plastików na zewnątrz , parę plastików mam pobrudzone woskiem :( zostały ślady białe bo wyjechaniu wosku , pytanie czym to usunę czy APC MEG 1:4 usunę to i czym to czyścic gąbką ?? , i co później polecicie na plastiki te

zastanawiam się nad tymi tylko zależy mi o trwałości i żeby nie zostawiał plam na lakierze

Koch Chemie Nano Magic Plast Care

ValetPRO Dionysus Trim Glitz

Nielsen SAS

czy coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.