Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź.

A jeżeli na czarnym grilu położylem parę dni temu  nierozcieńczonego Perla, to coś się może stać plastikom? Położyłem cieniutką wsrtwę gąbką i docieralem mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, ms80 said:

Dziękuję za odpowiedź.

A jeżeli na czarnym grilu położylem parę dni temu  nierozcieńczonego Perla, to coś się może stać plastikom? Położyłem cieniutką wsrtwę gąbką i docieralem mikrofibrą.

Nie, PERL jak najbardziej służy do zabezpieczania m. in. plastików, z tym, że jest to dressing a  DLUX to powłoka także poleży o wiele dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiwm czy będę w stanie położyć prawidłowo powłokę Dlux. Nigdy powłok nie nakładałem.

Dzisiaj rozcieńczyłem Perla z woda demineralizowaną 1:1 i wykończyłem wszystkie plastiki zewnętrzne. Po wytarciu plastiki nie są tak śliskie jak te potraktowane samym Perlem. 

Po ilu myciach pianą aktywną na myjniach bezdotykowych zejdzie ta wartstwa Perla z tych plastików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć mam pytanie, posiadam auto które ma plastiki zdrowe, ale wypalone od słońca, po przeleceniu Shiny Garage Back2Black, jest pięknie ale do 1 mycia, chciałbym coś dedykowanego i trwałego co ładnie przyciemni plastiki i będzie trwałe, na połysku mi nie zależy,  myślałem nad dlux albo Gyeon Trim Kit albo Solution Finish Black Trim Restorer, co byście polecili na właśnie wyblakłe plastiki, chodzi o ramki przy światłach i podszybie oraz ramkę miedzy szybami

chodzi o pacjenta ze zdjęcia 

[url=https://flic.kr/p/2nW8W5u][img]https://live.staticflickr.com/65535/52464823156_a0c4a0f0b8_k.jpg[/img][/url][url=https://flic.kr/p/2nW8W5u]DSC_3011[/url] by [url=https://www.flickr.com/photos/187263202@N03/]witek piotrowski[/url], on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej, chciałbym odświeżyć słupki piano balck w Golfie 2017. Widać na nich  zarysowania.
Mam do dyspozycji podstawową polerkę Vonroc DA skok 9mm i komplet chińskich padów różnej twardości.

Proszę o podpowiedź, które z posiadanych przeze mnie kosmetyków mogą się nadać:

  • Meguiers PlastX
  • Menzerna 3w1
  • Valetpro Purple Passion

Myślałem żeby zacząc od PlastX na śriednim, pomarańczowym padzie.

Czy to optymalne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie mam nowy element plastikowy czarny, który nie jest lakierowany. Chciałbym go zabezpieczyć przed utratą koloru. Powyżej widzę jakieś propozycje ale są one z 2022 r. i może nie są już na topie.

Co będzie lepsze Carpro Dlux czy Gyeon Trim ?? A może pojawiło się coś lepszego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2024 o 17:05, Pawel_t11 napisał(a):

Bardzo długo. Ciężko określić czas. Każdy ma inne przebiegi i inaczej użytkuje ale to trwały produkt.

Ale dłużej od tych dwóch powłok wymienionych powyżej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wrzuciłem na nie myty zderzak gyeon trim. Dwa lata spokojnie posiedział, resztę zderzaka zrobiłem po 2 latach.

Ja już druga butelkę użytkuję. Z szarego robi się czarny.

Ile naprawdę posiedzi zależy też od plastiku, na śliskich do dwóch lat posiedzi i trzeba poprawiać, na mocniej chropowatych dwa lata to spokojnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.