Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki dylemacik.. często robię auta sprowadzone z niemiec które idą na sprzedaż. praktycznie każdy ma wypłowiałe plastiki zewnętrzne i podszybie. Mam AG Bumper Care ale nie zdaje on na tyle rezultatu.. fakt ożywia ale potrzebował bym typowego czarnidła na początek by zderzaki itp odzyskały mocną czerń.. co polecicie? może to co polecał właśnie kolega marek4066 czyli Auto Brite Black Dye i czy sensowne było by po nim np. przelecieć AUTO FINESSE REVIVE TRIM DRESSING ? czy nie miało by to już sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z Autoland Bamp daje rade?kupiłem kiedyś coś do plastikow od w5 chyba bylo w wyprzedaży za 3.99zl i gowno daje,może lekko odswiezy ale żeby jakiś nawet mierny efekt był to nie,jeżeli ten autoland da rade albo coś innego "marketowego" to jutro sie przejade chyba i kupię

 

[ Dodano: 7 Lipiec 2013, 03:38 ]

Jak wygląda sprawa z Autoland Bamp daje rade?kupiłem kiedyś coś do plastikow od w5 chyba bylo w wyprzedaży za 3.99zl i gowno daje,może lekko odswiezy ale żeby jakiś nawet mierny efekt był to nie,jeżeli ten autoland da rade albo coś innego "marketowego" to jutro sie przejade chyba i kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoland Bamp

kolega używał i sobie bardzo chwalił. Mówił nawet, że długo się utrzymywało.

 

AF Revive na moje do zderzaków średnio będzie. Np u mnie w Astrze efekty mega (plastiki gładkie) ale już na innym aucie gdzie są takie chropowate to już nie bardzo się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A carpro perl da rade?

Przyciemnia i plastik i gumę. Jak z trwałością to nie mam pojęcia, od niechcenia go położyłem bez umycia APC plastików w sobotę (czasu brakło na lepsze przygotowanie powierzchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianldz napisał/a:

A carpro perl da rade?

 

Przyciemnia i plastik i gumę. Jak z trwałością to nie mam pojęcia, od niechcenia go położyłem bez umycia APC plastików w sobotę (czasu brakło na lepsze przygotowanie powierzchni).

 

W większości przypadków szybko spływa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z trwałością to nie mam pojęcia,

 

Zależy jaki ma kolor korka - PERLA ulepszali swojego czasu i jest ok.

 

Trzeba pamiętać, że jest on wodorozcieńczalny. Na nałożonym skoncentrowanym i nie pozostawionym do odpowiedniego utrwalenia mogą wystąpić zacieki po wodzie. Ten problem już od jakiegoś czasu został ponoć rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocno (i nie tylko) wypłowiałe plastiki zewnętrzne -> Owatrol Polytrol. :good:

W tym temacie są chyba nawet linki do relacji z jego użyciem.

 

Podziękował! a powiedzcie jak już się go nałoży to na to jeszcze jakiś dressing? czy już nic? no i na jak długo się utrzymuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba już na niego nic nakładać. Oczywiście można jeśli się chce ale tylko, żeby plastiki ładnie "kropelkowały" podczas mycia czy deszczu. Do wyglądu raczej nic to nie wniesie.

Ja Polytrola nakładałem jakoś na początku kwietnia i plastiki nie potrzebują kolejnej aplikacji.

Czasami tylko przecieram je po myciu quick detailerem, żeby usunąć zacieki/ślady po wodzie.

Samochód to tzw. daily driver i garażowany jest tylko jak zanosi się na grad. ;)

A tutaj dodatkowo temat o Polytrolu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=14818.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to producent Perla deklaruje, że można go stosować na różne powierzchnie ;) . Na skórę jeszcze nie odważyłem się go kłaść ale na uszczelki położyłem i mi się spodobał efekt. Na deskę rozdzielczą w Suzuki Grand Vitara II po umyciu APC został nałożony i nie wiem czy tak to miało wyglądać tzn się błyszczały plastiki (u mnie w VW wiem że ma być mat i do tego dążę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.