Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, notorycznie po każdym deszczu spływa mi dressing z lusterek. Na zderzakach nadkolach trzyma jak zły z lusterek spływa zostawiając bardzo brzydkie ślady na lakierze. Problem leży w tym, że lusterka nie mają żadnej faktury są całkowicie gładkie. Testowałem już PB Trim Restorer, FK 317, 303 AP, Mothers Back to Black i zawsze to samo. Myje je APC, magiczna gąbka też była grana. Może ktoś ma jakiś pomysł lub doświadczenie z lusterkami w Seju. Jeżeli nie to albo struktura albo nowe lusterka. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie o dressing na tworzywa zewnętrzne, ale śliskie. Trim Restorem owszem trzyma ze 2 tyg.,ale się smuży i nie potrafię opanować tego. Na porowatych nie mam tego problemu, nawet żel Sonax Extreme się trzyma.

Zastanawiam się nad Nielsen S-A-S, AF Revive, 4nano. Dadzą radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gładkie plastiki to mam je jedynie pod maską (wszelkie obudowy i częściowo pokrywa silnika ) i używam tam 4nano Ex&Interior Care. Zaglądam w to miejsce stosunkowo często. Zdarza się, że podczas deszczu również. Nałożony około miesiąc temu trzyma się do dziś i żadnych plam tudzież zacieków nie zauważyłem.

Choć wiadomo, to nie to samo co plastiki wystawione nieustannie na czynniki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który środek wg. was najlepiej usunie ślady w moim przypadku po AF Tripple. Póki co mam tylko VP Talos no i kiszka. Na listwach drzwi, oraz progach spływa po kilku dniach w deszczu i "mazaje" znowu wychodzą na wierzch. Walka z wiatrakami :D . Myślę nad AF Revive, tylko czy raz a dobrze usunie zabrudzenia po Tripple i pochodnych? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nakładam gąbkami kuchennymi. Wg mnie są wygodniejsze przy plastikach zewnętrznych niż okrągłe aplikatory gąbkowe/bawełniane/mikrofibrowe. Nie zauważyłem, żeby rysowały. Plastiki zewnętrzne mam chropowate.

Przy oponach natomiast, wygodniejszym rozwiązaniem jest wg mnie aplikator pokroju Megsowego słoneczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys dostalem od MX taki fajny aplikator w gratisie cos podobnego do http://screenshotuploader.com/s/1306vsalv spisuje sie zabie :song: cena 3,5

 

 

Również polecam.

 

Nie chłoną produktu przez co jedną kroplą można naprawde sporo "obskoczyć"

 

Do tego zestaw 3xaplikator taki jak na zdjęciu + 1xżółty twardy kosztuje ok 17zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie sa plamy raczej po wosku, ani po zadnym mleczku, cięzko te białe plamy zmyc itp. ta na listwie podszybia obok spryskiwaczy może powstała przez odchody ptaków:-/ nie mam pojęcia, a ta na chlapaczu to już sam nie wiem, mało to estetyczne. Szorowałem i nie schodzi , chyba jedynie pomalować ? ? tylko czym najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.