Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro mowa o plastikach to pozwolicie, ze podziele się swoją opinią na temat FK #317 dla osób które zastanawiają się nad jego kupnem. Pierwszy efekt po nałożeniu jest piorunujący, element wygląda jak nowy, a przy okazji ładnie pachnie :) Nie ma co przesadzać z aplikacja ponieważ produkt jest bardzo wydajny. Rozczarowanie przyszło dopiero po pierwszym deszczu, gdzie na lakierze pod odnawianymi elementami pojawiły się paskudne zacieki i całą pracę szlag trafił a plastik powrócił do stanu poprzedniego po drugim myciu, pomijam ponowne woskowanie karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drza To lepiej wybrać Trim Glitz, Kocha a najlepiej Carpro Dlux

 

Niestety mam ograniczony budżet i muszę znaleźć jakiś kompromis pomiędzy jakością i ceną.

Trim Glitz już prawie 2x droższy od VALETPRO YELLOW BUMPER, Carpro Dlux to już całkiem odpada:)

dosyć tani, wydajny i dający fajny efekt przyciemnienia jest też auto finesse revive :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony również polecam Auto Finesse Revive.

Fajnie odżywia i przyciemnia plastiki, jest trwały i świetnie kropelkuje :good:

 

Bardzo podobnie wypada Nielsen Super A Sheen, który nieco mniej przyjemny zapach nadrabia zdecydowanie przyjemniejszą ceną.

 

W przypadku obu środków ważne jest ich dokładne wstrząśnięcie przed użyciem, bo lubią się rozdzielać.

 

No i oczywiście duże znaczenie ma dokładne oczyszczenie plastików przed aplikacją - ma to ogromny wpływ na trwałość dressingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
co polecasz do zabezpieczenia i przywrocenia czarnego koloru przy nadkolach

 

CarPro Dlux

Koch NanoPlastMagicCare

Meguiar's Trim Detailer

303

 

Kolejnosc od wg mnie najlepszych do najgorszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co polecasz do zabezpieczenia i przywrocenia czarnego koloru przy nadkolach

 

Ja wybielone nadkola traktuje wiosną BLACK DYE ze spryskiwacza. O ile pod lampa wygląda to fatalnie, o tyle w ogólnej prezencji dodaje uroku, ukrywając wypiaskowany plastik.

 

Nie jest to dressing a barwnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koleżanki i Koledzy Kierowcy,

 

przy lusterku zewnętrznym objawiła mi się z dnia na dzień dziwna biała plama, z którą nie mam pojęcia co zrobić. Próbowałam to usunąć płynem do mycia naczyń, do mycia szyb, szorowałam przez dobre 20 minut i nic. Zakupiłam też Autoglym Bumper Care i czekam na przesyłkę, a jakoś boję się użyć APC. Plastik jest na całej powierzchni taki sam, bez zmian strukturalnych (coś się wżarło? żadnej ptasiej kupy tam nie widziałam). Pomóżcie :( Dziadostwo wygląda tak i działa mi na nerwy niemiłosiernie:

WP_000086a.jpg.203bd982011928d877158b1320878b5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlicjaK, skoro pojawiło się samoistnie to raczej nie jest po wosku więc... nie wiem :kox: jednakże możesz wypróbować patenty tak jak przy śladach po wosku czyli: masło orzechowe (podobno działa), magiczna gąbka (też podobno działa), APC od CG 1:4 działa gdyż sam używaniem. Na to dressing do plastikow od AF i powinno być ok. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to z rur to jakby się dobrze postarać to można by z AC odszkodowanie wyciągnąć ;-) a tak na przyszłość to podobne pytania radzę zadawać w wątku "krótkie pytanie, krótka odpowiedz" jest szansa na większy odzew. Ja się uporasz z plamą to napisz co pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam czegoś dobrego do odświeżania plastikowych nadkoli i progów po każdym myciu-Efekt mat lub delikatny połysk. Ważne żeby środek nie był klejący(piasek będzie się przyczepiał) i gęsty(trudność w aplikacji).

 

Dobrze by było gdyby nie był drogi, bo schodzi tego dużo :/

Co polecacie? :o

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.