Skocz do zawartości

Czarne plastiki - pielęgnacja, czyszczenie, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Czym oczyścić czarne zderzaki po nalocie z ręcznie nakładanego wosku? Szukam czegoś lepszego niż Meguiars ULITMATE PROTECTANT Dash & Trim Restorer - ten preparat raczej pokrywa a czyści w mniejszym stopniu moim zdaniem.

 

Ja czyściłem APC przy całkiem mocnym stężeniu.

Niektórzy koledzy polecają masło orzechowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#00aa00]powalla[/ref], wiesz, w internetach wydźwięk tego co się napisze nie musi zawsze iść w parze z intencją autora. Wiec wyjaśniam, nie wyśmiewam, ot tak uśmiecham się bo patent z masłem być może skuteczny ale przyznaj że ciut kontrowersyjny :)

 

EDIT: peanut butter w akcji:

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, doniek77 napisał:

Jakie optymalne rozcieńczenie na zewnątrz? 1:10 wystarczy? Np. APC od ADBL.

Producent podaje

od 1:4 do ciężkich zabrudzeń

do 1:80 dla lekkich

Zacznij np. od 1:20... nie ma sensu "katować" plastików mocnym preparatem, jeśli nie ma takiej potrzeby. Chyba, że to jakiś wżarty brud z kilkunastu lat. Jeśli nie będzie ruszać brudu to możesz spróbować 1:10 itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, doniek77 napisał:

Jakie optymalne rozcieńczenie na zewnątrz? 1:10 wystarczy? Np. APC od ADBL.

 

Ciężko powiedzieć jednoznacznie bo plastik plastikowi nie równy. Ja na zewnątrz używam mocniejszego stężenie, 1:4. Możesz zacząć od 1:6 i 1:7 i ewentualnie potem wzmocnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Panowie czarne plastiki w audi a4 b6 jakie stężenie APC do ADBL używać, plastiki nie są brudne jakoś mocne. Zadbane więc tylko od czasu do czasu chciałbym je przemyć. Wiem że w audi czasami lubią się odbarwiać plastiki (tunel, boki przy nogach etc.), więc może ktoś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2017 o 20:47, Patryk14 napisał:

Panowie czarne plastiki w audi a4 b6 jakie stężenie APC do ADBL używać, plastiki nie są brudne jakoś mocne. Zadbane więc tylko od czasu do czasu chciałbym je przemyć. Wiem że w audi czasami lubią się odbarwiać plastiki (tunel, boki przy nogach etc.), więc może ktoś doradzi?

Ja u siebie w B6 używam stężenie około 1:30, plastiki są u mnie również zadbane, więc nie widzę sensu ryzykować mocniejszym stężeniem.

Z odbarwieniami nigdy nie miałem problemów, dodatkowo na plastiki kładę PB NL i efekt jest więcej niż zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oskarr17 napisał:

wybór padł na dwie opcje,

 

Auto Finesse Revive Trim Dressing 250ml

 

Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer 250ml

co będzie łatwiejsze w aplikacji i lepsze?

Osobiście mam to drugie i jestem zadowolony :) Wydajny preparat, nałożenie banalnie proste gdyż jest w mleczku. Ładnie pachnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam poszukuje podpowiedzi mam suv a z plastikami dookoła maja takaj drobniutka fakturę do ich zabezpieczenia mam kocha i SHINY garage ale jakoś nie jestem zadowolony ładnie to wyglada pierwszy dzień a jak się zabrudzający i je umyje bądź oplucze efekt słaby wiem ze trzeba testować bo każdy plastik jest inny co polecicie innego? Może ktoś kto ma suv a i testował jakiś produkt pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cinek1 napisał:

Umyte ze dwa razy APC i czasem umyje SHINY do opon tire .... nie pamietam nazwy zacieki mi się tworzą na tych plastikach sam nie wiem z efektu nie jestem zadowolony może cos zle robie? 

Plastiki jak coś to APC czyść a nie Shiny Pure Black Tire Cleaner bo to środek do opon .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@eryk13 - to dwa całkowicie różne produkty. Excede to "czyściciel" elementów gumowych (opon, uszczelek), a ValetPro to dressing w formie pasty/kremu. Najpierw się oponę/element gumowy czyści (a więc Excede), a potem odżywia i zabezpiecza (a więc ValetPro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, eryk13 napisał:

@Eidos71 Czy Excede nie można byłoby zastąpić apc ?

Jak kolega wyżej pisał. Excede Tire and rubber jest to środek opon, elementów gumowych. Ty potrzebujesz właśnie Apc żeby wyczyścic plastiki i potem zabezpieczyć czyli np jak napisałeś ValvetPro Back to Future ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eryk13 - jeżeli chodzi o elementy gumowe, a przede wszystkim opony, APC nie jest w stanie wyczyścić gumy tak dokładnie, jak dedykowany środek, zawierający odpowiednio dobrane substancje, które penetrują powierzchnię gumy. APC nie będzie tak skuteczny przy czyszczeniu pod dressing opony, jak produkt dedykowany do czyszczenia opon. A efekt i trwałość dressingu do opon zależy właśnie od czystości opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.