Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Kia magentis klasyk do którego znalezienie lamp nawet z anglika graniczy z cudem:) lampy oczywiście bez dekielków i zacieknięte od środka (na zdjęciach będzie widać krople w srodku) 

Papiery 800-1000-1200-1500-2000-2500 wszystkie ręcznie na piankowym klocku. 

Zabezpieczenie Mr fix 😉IMG_20200123_083053.jpg.559f4fd33408e0d538ca0c22763099b2.jpgIMG_20200123_083047.jpg.18b14c353e98ccaa26602fd65fc35ba0.jpgIMG_20200123_121535.jpg.ea61b784fc1e20bdf6d1fe03a084d192.jpgIMG_20200123_121545.jpg.87c2f10a5021e2a2a4a0094c18a6bc53.jpgIMG_20200123_121408.jpg.3ad989c1a3a7712134f1b5b0dd9c972b.jpgIMG_20200123_121412.jpg.27b96a1f53697da034e1f47b83789090.jpg

  • Lubię to 2
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili czasu wziąłem się za teścia auto, Leon 2006 r. lampy w narożnikach dosyć mocno utlenione, ale na 90% lampy oryginalny lakier mocno wypiaskowany od kamieni (nie mam zdjęć przed 😞). Miała być chwila a w ciągu 2.5 godziny zrobiłem jedną lampę... Te tworzywo to jakaś masakra podejrzewam że takie samo jak w Octavii @Manolito77, na sucho nie idzie w ogóle, na mokro 320 ślizgała się po wierzchu... Zużyłem 9 papierów 320 żeby ściągnąć sam lakier, więc jeśli ktoś podejmie się zrobienia takich reflektorów niech zarezerwuje więcej czasu niż zwykle.

IMG_20200221_171704.jpg.df4b93938bb2f830f0fc861df47457c2.jpgIMG_20200221_172953.jpg.aee9400ff8c7978cc8a78d5eb24305c2.jpgIMG_20200221_173950.jpg.9e2e9384338cc4702c0533fec8c77499.jpgIMG_20200221_173637.jpg.d38796f55127e2aeb50d0abf8ffd894e.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do roboty wpadł reflektor od Audi A6 (C5). Auto miało stłuczkę. USzkodzony reflektor został wymieniony na fabrycznie nowy a ten miał być jak najlepiej wyczyszczony aby nie było różnicy widocznej między nimi. Na zewnątrz klosz nie był najgorszy - właściciel próbował sam coś polerować ale robił to samymi papierami i były to chyba kiepskie papiery (może marketowe) bo zostawił kilka większych sznyt, których nie mógł potem wyciągnąć na prostą. 

Natomiast od środka klosz był dość widocznie brudny (na zdjęciach tego jakoś specjalnie nie widać) - na wysokości soczewki 2 duże plamy średnicy około 3-4 cm i na boku, na kierunkowskazie takie jakby mleczna mgiełka.

Klosz został rozklejony, umyty i przepolerowany delikatnie od środka, następnie sklejony na nowej warstwie kleju butylowego. 

Następnie polerowanie klosza z zewnątrz i na koniec powłoka kwarcowa DLUX.

Właściciel bardzo zadowolony z efektu.

Klosz przyjęty do realizacji:

i3TYRUW.jpg?1

KUP1KhA.jpg?1

Początek - mycie:

4jCXHBp.jpg?1

Po zakończeniu robót:

TRRQwZ5.jpg?2

DvbhO6W.jpg?1

qNCRw69.jpg?1

Xyk5gDI.jpg?1

ePiZzys.jpg?1

Pzdr.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manolito77 Fachura jak zawsze 😄. Niby czyszczenie i polerka tylko lampy a jak z zaciekawieniem człowiek czyta twoje wpisy. Jak temat Pokaż swój Blask lub Wash&Wax . W wykonaniu naszego forumowego Taty  @AreK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 21:18, Arkadio_Gdansk napisał:

ręcznie papiery ?

A kto by się z czymś takim ręcznie pieprzył?

W dniu 23.02.2020 o 21:48, jelinski17 napisał:

wszystkie ręcznie na piankowym klocku

Kurde, jednak są jeszcze tacy 😄. Tym bardziej mój szacunek dla @jelinski17

 

W dniu 1.03.2020 o 11:01, Manolito77 napisał:

Rad jestem, że nie wieje z tych postów nudą.  😉😉

Tego Pana to ja już od dłuższego czasu nie oglądam do końca. I tak wiem jak to się kończy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xadamx napisał:

A kto by się z czymś takim ręcznie pieprzył?

Kurde, jednak są jeszcze tacy 😄. Tym bardziej mój szacunek dla @jelinski17

 

Tego Pana to ja już od dłuższego czasu nie oglądam do końca. I tak wiem jak to się kończy 😉

Papiery ręcznie bo tylko to znalazłem na szybko w garażu u znajomego;) byłem u kumpla i tak przy piwku wyszło czy nie ogarnę lamp w tej kii, to max improwizacja, papiery miał, jakaś gąbkę na wkrętarkę, pastę chyba z K2 i ten cud z chin do zabezpieczenia;) a klocek sobie wyciąłem ze starego opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - jak nie ma sprzętu to robi się ręcznie i tym co się ma. Sam przez dlugi czas ciąłem papierami ręcznie ale odkąd kupiłem maszynę do tego - nigdy więcej. Maszyna jednak sporo przyspiesza, ułatwia pracę i przede wszystkim zostawia lepsze wykończenie.

Jedno jest pewne - szerokim łukiem omijam papiery z marketów bo to badziew jak szlag. Więcej szkód potrafią zrobić niż pożytku.

Kilka zdjęć z tzw zlecenia "specjalnego". Zgłosił się do mnie klient w celu ogarnięcia owiewki od jakiegoś motocykla (ponoć jakaś Yamaha). Niby z zewnątrz rysy tylko do ogarnięcia.

Finalnie okazało się oczywiście, że od wewnątrz kilka sznyt także było więc ogarnięcie zewnętrznej strony spowodowało, że było widać rysy wewnętrzne czyli szybka wyglądała jakby była zrobiona na odp...
Tak więc od wewnątrz robota też została zrobiona, żeby to miało ręce i nogi. 

Do zdjęć "przed" szybka była umyta po uwalona jakby w stodole przeleżała z 5 lat.

Przed:

iAUYEe7.jpg?1

SKGPMaG.jpg?1

lljW91H.jpg?1

bCEfgDH.jpg?1

RQviqts.jpg?1

tVUuDg6.jpg?1

Po:
(generalnie robienie zdjęć przezroczystej "szybki" to lipa ale coś tam próbowałem pokazać).
d4CpP9R.jpg?1

xCVkeDr.jpg?1

BlAsN7W.jpg?1

uvaXIvd.jpg?1

8vJcGUE.jpg?1

Nałożony Megs Headlight Protectant - na życzenie klienta.

Właściciel bardzo zadowolony z efektu.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szlifowania papierami właściwie każda będzie pomocna z oscylacją - czy to jakaś ze stopą typu "delta" czy taka jak mam ja - Metabo SXE 400.

Pasty to już indywidualne preferencje - rotacja lub dual action. Ja mam rotacyjnego Kraussa P7.

Pzdr.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprd...  Jedna szmatka do wycierania wszystkiego... A ja do wycierania każdej części używam innej szmatki - o ja głupi... Przy wkładaniu nowego butylu robię to przez zaaplikowany na nim papier aby jak najmniej zatłuszczać go palcami. 😄 Pytanie - po co w tym nowym butylu grzebać jeszcze śrubokrętem? Dobre rozgrzanie i wciśnięcie klosza załatwia sprawę. 

I takie sznyty na kloszu zostawione do zamontowania na aucie? Czyli skleili lampę na nowo i tyle? A klosz to jak wrzód na dupie? Świetne. Ciekaw jest czy te zadrapania na ozdobnym pierścieniu soczewki to były czy "się same zrobiły" podczas "renowacji". 😄

Na podstawie tego filmu widzę, że za bardzo się staram, ojjjj za bardzo. 😄😄😄

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprd...  Jedna szmatka do wycierania wszystkiego... A ja do wycierania każdej części używam innej szmatki - o ja głupi... Przy wkładaniu nowego butylu robię to przez zaaplikowany na nim papier aby jak najmniej zatłuszczać go palcami.  Pytanie - po co w tym nowym butylu grzebać jeszcze śrubokrętem? Dobre rozgrzanie i wciśnięcie klosza załatwia sprawę. 

I takie sznyty na kloszu zostawione do zamontowania na aucie? Czyli skleili lampę na nowo i tyle? A klosz to jak wrzód na dupie? Świetne. Ciekaw jest czy te zadrapania na ozdobnym pierścieniu soczewki to były czy "się same zrobiły" podczas "renowacji".

Na podstawie tego filmu widzę, że za bardzo się staram, ojjjj za bardzo.

Pzdr.

To nie Ty się starasz za mało tylko tutaj niestety papudrak w akcji :(

Typowy PRL, brak wyszkolonych fachowców i byznesmen liczący icon_wink.gif.c9ee0fe609322662ef8a094816c65a6c.gif

Sam ten butyl brudny jak nie wiem co :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 16:18, #kris napisał:

Hmm a DA ogarnie bo mam tylko Rollera i LE1000 (ma DA i rotację) a rzepy z klejem pod papier już dojechały....emoji848.png

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Rollerem dasz radę. Dłużej ale się da.

W dniu 9.03.2020 o 10:18, Manolito77 napisał:

Jprd...  Jedna szmatka do wycierania wszystkiego... A ja do wycierania każdej części używam innej szmatki - o ja głupi... Przy wkładaniu nowego butylu robię to przez zaaplikowany na nim papier aby jak najmniej zatłuszczać go palcami. 😄 Pytanie - po co w tym nowym butylu grzebać jeszcze śrubokrętem? Dobre rozgrzanie i wciśnięcie klosza załatwia sprawę. 

I takie sznyty na kloszu zostawione do zamontowania na aucie? Czyli skleili lampę na nowo i tyle? A klosz to jak wrzód na dupie? Świetne. Ciekaw jest czy te zadrapania na ozdobnym pierścieniu soczewki to były czy "się same zrobiły" podczas "renowacji". 😄

Na podstawie tego filmu widzę, że za bardzo się staram, ojjjj za bardzo. 😄😄😄

Pzdr.

To to jeszcze pikuś. Wczoraj miałem okazję widzieć reflektory z A6C6 po renowacji/naprawie. Nie dość, że uchwyty pourywane, w jednym wewnątrz złamany zaczep tak, że układ soczewki lata. Kleju butylowego to to nie widziało na oczy - chamsko sklejone na czarny silikon. Klosz po renowacji: niedokładnie zmatowiony, polakierowany bezbarwnym w efekcie czego cały bezbarwny popękany (jak ziemia po wyschnięciu). Cena .....

 

 

 

 

 

.... 1000zł. Ponoć właściciel lamp wściekły że hoho, a firma która to robiła ponoć telefonów od niego nie odbiera.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, xadamx napisał:

.... 1000zł. Ponoć właściciel lamp wściekły że hoho, a firma która to robiła ponoć telefonów od niego nie odbiera.  

Gwarancja do bramy i się nie znamy... 
Polska rzeczywistość. 😆
Ale cena za taką "fachurę" wywalona w kosmos... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Manolito77 świetnie ta owiewka wyszła. w tym roku stoję przed podobnym zabiegiem.

napisałem do Ciebie na PW.

myślisz że germanem ręcznie też coś osiągnę ?

polerkę z braku czasu sprzedałem jakiś czas temu ale pogadam z kumplem co ma zakład detailingowy może ma jakieś na zbyciu.

jaką pastą to robiłeś i jakim padem/materiałem.

bardzo fajnie wyszło.

mam w chacie sporo Maguiersa headlight protectant ale on jakiś taki nie bardzo mi podpasował na lampach. bardzo szybko musiałem go zacierać.

sprawdza się na takiej owiewce ?

 

dzięki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem. Generalnie - ręcznie nawet nie podchodź do tematu. Szkoda czasu i past bo efekt będzie mizerny. Papierami wodnymi to owszem - można ręcznie podziałać ale żeby potem to wyprowadzić to mam poważne wątpliwości czy nawet przy mega potężnym zacięciu / chęciach udałoby się to wykończyć. 

Choćby do wkrętarki jakiś pad na gąbki z trzpieniem dokup - to już masz szansę na przyzwoity efekt. 

Przy maszynowej obróbce trzeba trochę częściej sprawdzać temperaturę bo plexa ma większą tendencję do odkształcania się przy nagrzaniu. Choć jeśli jest gruba to jest bezpieczniej. Kiedyś na próbe robiłem jakiś cienki klosz od kamery to na rancie zaczęła się odkształcać a ledwo co ją zacząłem ciąć. Ale fakt - była dość cienka (wydaje mi się, że cieńsza niż statystyczny klosz od lamp).

No i pamiętaj - papiery wodne markowe, byle nie MARKETOWE bo te rodem z Castroam, OBI itp to jest gruz jakich mało.

Co do past to standard jak przy lampach - papiery wodne + futro z pastą 3D ACA500 + twarda gąbka z 3D ACA 500 + miękka gabka z Menzerną 3000. Na koniec zabezpieczenie - kwarcowa powłoka. Wcześniej działałem na paście tnącej Menzerna 400 i ona też spokojnie da radę - trochę pyli, nie tnie aż tak mocno jak ta ACA 500 ale po prostu chwilę dłużej będziesz musiał polizać tą owiewkę - w każdym razie Menzerna też da radę (jak większość dobrych, tnących past). Trzeba tylko w opisie pasty sprawdzić jaką gradację papieru wodnego jest w stanie już sprawnie posprzątać. Menzerna ogarniała zdaje się papier 1200, 3D ACA500 chyba już nawet z papierem 1000 sobie radzi. 

Pzdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wypolerowaniem lamp w moim kropku. Otóż chciałem pozbyć się rysek z lampy więc zacząłem kombinację z futrem lake country oraz pastą Koch h8.02 na maszynie DA lare pro skok 15mm. Polerowałem z niedużym dociskiem na 2 biegu, jednak efekt był słaby zostały widoczne ryski (hologramy) i niczym nie potrafię ich usunąć. Kombinowałem ze średnim padem i pastą meguairs ultimate compound, padem finiszowym oraz pastą sonax Perfect finish, jednak cały mój wysiłek poszedł na marne ponieważ nie potrafię doprowadzić tej lampy do stanu idealnego. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś pomoże mi się z tym uporać. Pozdrawiam

IMG_20200314_173143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.