Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Lukaso napisał:

Ponownie, kładłem trima pierwszy raz, i przy docieraniu fibra ciągnęła się jakbyś kleistą żywicę wycierał. Za krótko za długo czekałem? Za mało dałem? Ktoś podpowie? 

Za długo czekałes z dotarciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno polerowałem reflektory od Bmw e60,   przedtem były lakierowane, a teraz ten lakier już złaził, na ogół reflektory w złym stanie, bo są mikro pęknięcia i brud od środka. 

Przeszłem papierem 800, 1000, 1200, 1500, 2000, 2500 i 3000, aby zdjąć ten lakier. Potem polerowanie Koch H8.02 twardy pad, F06.01 sredni pad, M03.02 mięki pad. Polerka rotacyjna 

Czy trafił się jakiś piasek, ale zostały głębsze rysy i na słoncu widać swirle... nie jest idealnie. 

Gdzieś coś zrobiłem nie tak... Co myślicie?

 

 

IMG-2372.JPG

IMG-2374.JPG

IMG-2375.JPG

IMG-2378.JPG

IMG-2379.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie ogarnąć lampy w a6 c5. Kiedyś coś tam już latałem po nich papierem i jakąś pastą ręcznie ale niczym nie zabezpieczałem więc znowu muszę się za to zabrać. Pewnie wiertarką bo polerki nie mam a ręcznie to będzie męka i kilka pytań mam. 

Mam pasty 3D aca 500 i 520, meguiars do ochrony i teraz pytanie na jakim papierze skończyć? Aca 500 zbiera chyba po 1200 to lecieć kolejno 600, 800, 1000, 1200 i 1500 na wszelki wypadek a później aca 500 na twardej gąbce i aca 520 na miękkiej czy średniej? Czy lecieć w górę jeszcze z papierem do 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc, że tu niektórzy nawet od 320 zaczynają to myślę że jak zacznę od 600 będzie ok. W tamtym roku jak robiłem ręcznie 800 nie ruszyłem niektórych głębszych rys a pewnie i odprysk jakiś się trafi więc wolę zacząć niżej niż później znowu powtarzać. 

Jest sens lecieć aż do 2500 jak pasta zbiera niższe gradacje? Bo nie wiem już jakie papiery kupić 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz futro to max 2000 zrób i tyle. Tylko trzeba dokładnie poszczególne gradacje robić bo generalnie to futro powinno i po 1500 spokojnie sobie poradzić chociaż ja dla pewności jadę 2000. A jeśli zostaje haze to nie wyciąłeś rys po papierach innymi papierami. Może uzywasz różnych firm, mi np ostatnio ogarnąłem że 800 dextera jest mega ostry i się nie sypie a potem na to 1000 klingspora ale już dużo delikatniejszy i sypie się na maszynie strasznie. Szybko się wyciera po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie mam futra to lecieć do tego 2500 i później aca 500 na twardej gąbce, aca 520 na miękkiej i ma być dobrze? 

W tamtym roku nie przykładałem się do tego bo robiłem pierwszy raz i dla mnie już dobrym efektem było że w ogóle lampa się przezroczysta zrobiła tak zmatowiałe były. Teraz chce się za to zabrać bardziej dokładnie z dobrymi pastami

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Megs Headlight jeśli nie jest traktowany agresywną chemią i szczotami to myślę, że 6-8 miesięcy poleży. 

Na pewno taki DLUX czy TRIM jest lepszą i bardziej trwałą alternatywą, acz droższą. Zawsze można kupić butelkę Megsa i co 3-4 miechy odtłuścić lampę i nanieść preparat na nowo.

 

Wczoraj ogarnięta Astra G. Lampy miały małe wady - lewa od wewnątrz plamy po wilgoci (a i trochę robali w środku), na prawej w 2 miejscach zaczął się już proces mikropękania klosza. Były one już 2 lata temu polerowane i być może nie zostały zabezpieczone więc rozpoczęły sie mikropęknięcia.

Przed:

Gg1uN2P.jpg?2

uBFK8x2.jpg?2

6BrifSu.jpg?2

BFHbEbI.jpg?2

 

Po:
SIXQ759.jpg?2

eTE4wBB.jpg?2

RcaKYvJ.jpg?2

aYKYl9g.jpg?1

Powód polerowania - coraz częstszy - brak zgody na podbicie przeglądu na stacji diagnostycznej.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Manolito77 napisał:
Megs Headlight jeśli nie jest traktowany agresywną chemią i szczotami to myślę, że 6-8 miesięcy poleży. 
Na pewno taki DLUX czy TRIM jest lepszą i bardziej trwałą alternatywą, acz droższą. Zawsze można kupić butelkę Megsa i co 3-4 miechy odtłuścić lampę i nanieść preparat na nowo.
 
Wczoraj ogarnięta Astra G. Lampy miały małe wady - lewa od wewnątrz plamy po wilgoci (a i trochę robali w środku), na prawej w 2 miejscach zaczął się już proces mikropękania klosza. Były one już 2 lata temu polerowane i być może nie zostały zabezpieczone więc rozpoczęły sie mikropęknięcia.
 

Powód polerowania - coraz częstszy - brak zgody na podbicie przeglądu na stacji diagnostycznej.
Pzdr.

W jaki sposób robiłeś po kolei i jakie papiery i pasty używane?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób robiłeś po kolei i jakie papiery i pasty używane?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

Kolego przewin kilka postow wyzej. Manolito juz kilka razy opisywal swoja technike pracy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.