Skocz do zawartości

Polerowanie kloszy lamp


Rekomendowane odpowiedzi

Barman, a jak z predkosciami i jakie pady?? ja robilem tylne lampki w mk5 i efekt byl ale lampka w jednym miejscu jakby popekala;/ taka mala pajeczynka sie zrobila ;/

Papierem wodnym to wiadomo ręcznie.

Polerka:do zielonego korka pomarańczowy

a do żółtego czarny

prędkości to ci nie podam ale max 3 bieg na polerce

A tylnych lamp nie robiłem nigdy w żadnym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zamówiłem Meguiar's Headlight Restoration Kit i jak tylko przyjdzie bede sie brał za swoje lampki przednie . mam tylko pytanie czy najpierw papierkiem wodnym zjechać i dopiero tym preparatem czy tylko Meg

 

Zależy w jakim stanie są lampy, ale żeby efekt był naprawdę zadowalający bez papierów o różnej gradacji się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekw24, poczytaj sobie poradnik na blogu detailer.pl o polerowaniu lakieru , lampy poleruje się podobnie,tylko tworzywa sztuczne szybciej się nagrzewają i trzeba kontrolować temperaturę , aby nie przegrzać tworzywa.

Wszystko zależy jakiej będziesz używał do tego pasty i pada,wiadomo,że bardziej agresywna pasta i twardszy pad to większe temperatury ,a więc wtedy obowiązuje nas mniejszy docisk maszyny i mniejsze prędkości.

Wiadomo ,że jeżeli ktoś ma wprawę to i twardym padem pracując delikatnie przy dużych prędkościach nie uszkodzi tworzywa.

Ważna jest kontrola temperatury tworzywa i wszystko będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Barman - U mnie lampy wyglądają niemal identycznie. Chcę wziąć się za polerkę + czyszczenie soczewek od wewnątrz, bo w nocy na mijania ledwo ledwo coś widzę. Kiedy polerowałeś swoje lampy, czy efekt jest długotrwały? Wyczytałem gdzieś, że po zdjęciu fabrycznej powłoki UV, co przy polerce jest nieuniknione, lampy po 2-3 miesiącach zaczynają z powrotem żółknąć. Mógłbyś podzielić się obserwacjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawaii ja polerowałem je dokładnie 31.08.2011 i nic po nich nie widać żeby żółkły czy coś podobnego. Wyglądają jak nowe, u siostry w pasku polerowałem dosłownie z 7 dni później i też do tej pory nie widać żeby żółkły. A powiem ci tak że soczewki nie rozbierałem i nie czyściłem. A te na zdjęciu to są lampy w taty pasacie, w swoim pasku poprzedni właściciel założył te "ala xenony chińskie" i spierdzielił lampy bo podejrzewam że temperatura była za wysoka i z żółkły od środka. Polecam polerkę lamp dużo lepiej wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcę wziąć się za polerkę + czyszczenie soczewek od wewnątrz, bo w nocy na mijania ledwo ledwo coś widzę.
TWoim problemem może być również wypalenie się odbłyśników w soczewce stąd światła nie świecą już tak mocno, nie wierzę ze przez pożółknięcie lamp straciłeś aż tak duzo na wydajności zarówek.

 

w soczewce najważniejszą rzeczą jest odbłyśnik, regeneruję te częsci poprzez nałożenie nowej warstwy odbłyskowej

 

PB241236.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosmetyki przyszly . wyczyscilem papierkiem 1500,2000 i 2500 na koniec . potem poszedl MG do czyszczenia kloszy lamp i powiem szczerze ze sa ladniejsze ale chyba do polerki lamp MG niezbyt jest dobry albo to ja cos nie tak robie . w dalszym ciagu na kloszu jak sie dobrze przypatrzyc to widac takie jakby ryski jakby nie byly dopolerowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

tomekw24 napisz jak to robiłeś i jakie ryski zostały.

Zestaw Megsa do polerowania lamp ma wełniaczka który mógł zostawić po sobie ślady. Nigdy go nie używałem, ale robiąc na gąbkach używam zawsze twardej i miękkiej.

Ewentualnie jest możliwość że zostały jeszcze ślady po papierze.

 

Swoją drogą jak robię lampy, to kończę na papierku 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten welniaczek powinien byc suchy czy mokry aby go uzyc ? no i ja uzywalem go na obrotach niezbyt duzych na wiertarce tak aby nie przegrzac klosza a wczesniej byly wyczyszczone i nie bylo zadnych rys widocznych tzn takich ktore zostaly po polerce :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko

 

kumpel do ori xenona włożył żarówki HID i po paru dniach się coś takiego zrobiło:

 

img0042wp.th.jpg

 

i teraz pytanko:

 

papier wodny 2000, 2500 + wosk zniweluje te przebarwienia . .?

 

to przebarwienie jest od środka lampy ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowy klosz w vectrze b ?

Stosuje od lat chińskie żarniki w różnych lampach i nigdy się coś takiego nie stało (klosze wielokrotnie polerowane).

 

hm może zanieczyszczenia ? może klosze były czyszczone złym środkiem od wewnątrz ?

Gdyby skutkiem była pajęczynka = przegrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko

 

kumpel do ori xenona włożył żarówki HID i po paru dniach się coś takiego zrobiło:

 

Obrazek

 

i teraz pytanko:

 

papier wodny 2000, 2500 + wosk zniweluje te przebarwienia . .?

 

to przebarwienie jest od środka lampy ... ;/

 

Prawdopodobnie nastąpiło przegrzanie klosza i poliwęglan się odbarwił w , jeśli tak jest to polerowanie nic nie da , ale spróbuj może coś zdziałasz.

 

[ Dodano: 19 Styczeń 2012, 00:18 ]

Plastikowy klosz w vectrze b ?
kumpel do ori xenona włożył żarówki HID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.