Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W jaki sposób suszycie MF. Wczoraj powalczyliśmy z bratem z 4 autami i sie nazbierało troche MF. Wyprałem je-jak w książce jest napisane ;) - ręcznie w Białym Jeleniu. Niestety nie zmieściły sie na suszarce (zawieszana na grzejniku) i miałem zamiar położyć je bezpośrednio na grzejnik, w związku z tym moje pytanie czy suszenie MF na gorącym grzejniku by im zaszkodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja suszyłem na grzejniku flufiego to mi się 'przygrzal' tzn caly niebieski grzejnik i włoski jakby zapalniczką podpalił, takie ostre się zrobiły :(

Właśnie ściągnąłem z kaloryfera, leżał od wczoraj, i nic się takiego nie podziało.. Może za duża temperatura? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie nastawiłem pierwsze pranie z SMARTWAX PROFESSIONAL CLEAN MICROFIBER. Dałem minimalną dawkę podaną przez showcarshine.pl (40ml, mogłem wlać ciut więcej) a mimo to pralka jest nabita pianą po same brzegi :) Chyba bardzo wydajny środek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, a to dlaczego?

Nie wiem co odpowiedziałby Evo ale ja również zrezygnowałem z suszenia na grzejnikach. Przesiadłem się na suszarkę nazwijmy to pokojową. Przy praniu co 2 dzień stwierdziłem ,że suszenie na grzejnikach skraca życie mikrofibr. To chyba jest podobnie jak z suszeniem włosów suszarką co ponoć niekorzystnie na nie wpływa. Ale to tylko moje odczucia z testów długodystansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie polecam suszyć kompletnie 'na zimno', łatwo o rozwój jakiejś pleśni czy po prostu zaśmierdnięcie fibry. No bo jak poleży z 48h mokra/wilgotna to nie ma chyba opcji żeby pachniała kwiatkami później :D

 

Swoją drogą, u mnie pomimo tych zabiegów, fibry i aplikatory najnormalniej w świecie śmierdziały... Prałem w szarym mydle.

Dopiero któreś z kolei pranie w szarym mydle z dodatkiem duuużej ilości sody (neutralizuje zapachy) rozwiązało problem, ale i tak zdarza się jeszcze moim szmatkom podśmierdywać... Nie mam pojęcia dlaczego :/

Czyżby to pierwsze pranie fibry + aplikatory razem jakoś wpłynęło na to? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.