Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

yesfan, dzięki... czyli na próbę zaleję około 50ml. Mam nadzieje, że wystarczy bo jak będę musiał zalewać po 90ml to średnio wydajny jest ten środek... 5-6 prań za 35zł... imo dużo. A kupiłem go ze względu na to, że pranie ręczne jest trochę męczące... zwłaszcza, że im bardziej człowiek się wkręca w detailing to więcej tego wszystkiego zużywa :)

A testowałem już proszek białego jelenia i szału na mnie nie zrobił, więc czas na coś dedykowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A w jakiej temperaturze pierzecie fibry? Z wirowaniem czy bez?

Bo zakupiłem sobie rękawice megsa i było tam napisane żeby prac w temp 30 stopni wiec tak uprałem z fibrami i tak sobie się doprało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zupełnym przypadkiem odkryłem, że świetnym czyścicielem gąbkowych aplikatorów jest piana - w moim wypadku była to VP PH Neutral Pro

 

obiektem testowym były dwa słoneczka - jeden po 303 Aerospace na dywanikach, drugi po plastikach i uszczelkach zewnętrznych po VP Dionysusie... - oba były mocno zakolorowane na czarno-szaro (mam metodę 1 aplikator = 1 środek, dożywotnio)

 

testowałem proporcje pian w Glorii i słoneczka leżały w misce, wziąłem jednego do ręki to tam gdzie dotknąłem tam zszedł momentalnie brud, tak więc chyba można polecić

 

a czyściłem już je szarym mydłem w przeszłości i o ile były generalnie czyste, nie tłuste, bez zapachu środka z którym miały do czynienia, o tyle już "do żółtego" nie mogłem ich nigdy ręcznie doprać :oops:

 

ps: wrzuciłem jeszcze biały z mikrofibry pod działanie tej piany, ale już nie poszło tak dobrze, nadal jest szarawy... co nie zmienia faktu że z odkrycia i tak jestem b.zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to chyba mówicie o ręcznym praniu (że Wam nie farbuje)? ale ręcznie nigdy się tak nie dopierze jak w pralce

 

u mnie pralka, 40C + biały jeleń - wrzuciłem fluffy'ego, z zielonymi jankami i innymi, żółtymi (te gratisowe od SCS) to janek się zrobił ciemniejszy a żółte wszystkie zielono-bure... :cry:

 

ps: czerwone puszczają kolor zawsze, niezależnie od metody :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.