Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak M4ciek, mi też fluffy zafarbował żółte MF na niebiestko,dziś uprałem go drugi raz z jedną szmatą zobacze czy nie zafarbowałe ponownie :/

 

Fluffiego wystarczy wrzucić do ciepłej wody bez detergentu jak jest nowy i przez pierwsze 2 płukania będzie niebieska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Was też wkurza że te wszystkie MF farbują?

 

:o to ja piore (eurowy, tesco, janka, itp) w 60st i jeszcze nic nie zafarbowało...

 

a eurow po praniu twardnieje ale to w niczym nie przeszkadza.

 

fluffy tylko w szarym mydle ręcznie bo po proszkach miewał problemy z wsiąkaniem wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fluffy też mi farbuję, podobnie jak janek. Dużo tego octu dodawać? Bo pranie robię ręcznie, w misce.

Kobiety u mnie w domu zabroniły mi używania jakichkolwiek płatków mydlanych w pralce.

Jedynie tańsze mikrofibry do wnętrza odważyłem się wrzucić do pralki z jakimś proszkiem dla ciuszków niemowlęcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierzecie w miskach czy wannie??

 

bo sie zastanawiam, czy akrylowej wannie nie zaszkodzi farba z fluffiego

 

bo juz mi sie pojawily jakies lekko żółte plamy, nie wiaodmo od czego, a wanna ma rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
bo sie zastanawiam, czy akrylowej wannie nie zaszkodzi farba z fluffiego

 

bo juz mi sie pojawily jakies lekko żółte plamy, nie wiaodmo od czego, a wanna ma rok

 

W mojej akrylowej wannie piore wszystko, od MF po pędzle po ciężkiej chemii i nic jej nie jest. Inna sprawa że wanne mam lepiej zabezpieczona niż auto :lol: Poza tym to akryl i zawsze można zrobić korekte jakby zostało coś co nie zejdzie po myciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie farbowało to każdą nową szmatę wrzuć do wiadra, miski z gorącą wodą (ale nie wrzątkiem!) niech odstoi aż woda ostygnie, zgubi wtedy nadmiar barwnika i nie będzie farbowała.

 

edt: wiadro koniecznie przepłukać i przetrzeć bo zajdzie kolorem z materiału jak wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właściwie przechowywać mikrofibry? Oczywiście wyprane i wysuszone.

Jak luzem na półce w garażu to się zakurzą (codziennie ich nie używam :P ).

Warto je trzymać luzem w jakimś kuferku lub większym pudle z przykryciem?

Co do prania mikrofibr to należy Jelonkiem pocierać fiberkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soll, hehe własnie kwestia przechowywania mnie tknęła i kilka dni temu zamówiłem woreczki strunowe - różne o różnych wymiarach, piore mf susze i pakuje w worek i do pudła, i nic mu nie grozi nawet wilgoć. Woreczki sprzedają po 100szt więc zapas do końca życia a kosztują grosze.

 

jelonka lepiej na tarce utrzeć i dosypywać do ciepłej wody i w tym prać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soll

 

jelonka lepiej na tarce utrzeć i dosypywać do ciepłej wody i w tym prać!

 

To prawda a jak ktoś nie może dostać w sklepach

to polecam zakup tutaj i dostawa do domu

 

http://www.sklep.pollena.com.pl/index.php?cPath=90_107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie farbowało

jest jeszcze takie to cudo, które u mnie używane jest przy każdym jednym praniu:

 

http://tylkoniemieckie.pl/pl/dr-beckman ... kolor.html

Fakt zapomniałem o tym wynalazku. Chusteczki w istocie działają całkiem dobrze - nie farbuje. Mi lepiej wychodziło zainwestować w lepsze proszki i zmniejszyć temperaturę prania - mniej prądu, mniej chusteczek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mogłem zdobyć białego jelenia a jedynie białego wielbłąda . Starłem go kulturalnie na tareczce i wsypując garść do prania na syntetyki 40C ledwo ledwo co doprało. Dwie garście wielbłąda i syntetyki 60C już lepiej ale zadu nie urwało. Najlepiej wyszło na najtańszym mydle w płynie z auchan i na 90C no ale to podobno szkodzi fibrom i ma tendencje do farbowania padów. Teraz to już sam nie wiem jak to prać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.