Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj wrzuciłem wszystkie mikrofibry, pady i ręczniki na 60stopni i wirowanie na 1000obr. Wszystko elegancko i dobrze, żadnych uszkodzeń, przesadziłem z proszkiem bo za ładnie pachną:)

 

Nie sa "tluste" po proszku? tym bardziej jesli ladnie pachna, wydaje mi sie ze wszystkie proszki zawieraja jakies dodatki zmiekczajace, ja wypralem w proszku raz i fibry musialy isc do kolejnego prania bo nie nadawaly sie do pracy na lakierze, byly takie ciezkie, zupelnie inne niz bo jeleniu, mazlaly zamiast wycierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzę możliwości wyprania dokładnie MF i ręczników ręcznie ;) też mamy nową i od roku nic się z nią nie dzieje. to jest taki sam brud jak z ciuchów tyle, że ma trochę więcej piachu.

 

hehe moja ma 1 mc ;)

 

co do prania - obawiam sie ze np. pyl po polerowaniu może mi coś tam przypachać albo uszkodzić.

Może jednak wczesniej przepłuczę w ręku a dopiero potem do pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje mikrofibry i rękawice i czasami aplikatory Megsa wrzucam do pralki, leje persil w płynie i jakoś wszystko działa jak należy. Mikrofibry i rękawice piorę przynajmniej raz w tygodniu po każdym myciu auta. Proszku leje mało, pranie krótkie: 30 minut/30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak prać rękawice Meguiar's Microfiber wash Mitt?

Dzisiaj użyłem jej pierwszy raz i jest dość brudna a na opakowaniu nie ma żadnych informacji...

Czy można ją potraktować szarym mydłem?Czy woda może być ciepła czy lepiej w chłodnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały jeleń i nic innego :) do mikrofibr oczywiście bo aplikatory doprałem niestety tylko płynem do mycia naczyń :zly:
:good: Mam dokladnie takie same doswiadczenia. Fibry tylko i wylacznie szarym mydlem. Natomist jesli mydlo nie ruszy aplikatorow to niestety ludwik, z tym, ze jak juz aplikator jest doczyszczony na koniec przemywam go szarym mydlem. Wydaje mi sie, ze w ten sposob nie twardnieja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.