Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Też piorę mikrofibry w szarym mydle i jest ok - daje radę...

 

ale niestety każde pranie obniża parametry fibry np. wchłanialność wody, po paru praniach nie jest już taka puszysta jak nowa.

 

A czy do płukania dodawałeś 50ml octu na pralkę?

 

A w jakim celu się ocet dodaje :?::) i na jak duży ładunek mikrofibr :?::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakwaszenie wody do PŁUKANIA octem powoduje ,że włókna się nie plączą i nie sklejają.

Jest to opisane w tym poście wcześniej. Ja daje 50ml octu na pralkę małą czyli tzw. 40 (szerokość). Jak wlałem 100ml to niestety ale fibry lekko pachniały octem.

 

Mikrofibry i ręczniki do suszenia po tym zabiegu są miękkie i lepiej chłoną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość poleca białego jelenia, właśnie jutro wybieram się na zakupy bo Sonus którego zakupiłem wogóle się nie sprawdza. Widzę że występuje: biały jeleń-mydło w płynie i biały jeleń-płyn do prania, co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak przekonać żonę żeby pozwoliła prać w pralce? :-] Po ręcznym praniu bolą ręce, ale też na ściankach miski zostaje wosk i inne resztki substancji kosmetycznych, czego obawia sie żona, że zniszczy pralkę? Jakiś sensowny kontrargument potrzebuję, bo drugiej pralki do mikrofibr i padów nie kupię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus którego zakupiłem wogóle się nie sprawdza

Mógłbyś napisać coś więcej. Właśnie mi się świetny SmartWax Clean Microfiber kończy, nad różnymi konkurencyjnymi produktami się zastanawiam (nad Sonusem też), ale nie wiem czy warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem jelenia, płatkim zwykły płyn do prania itd. Szare mydło i pochodne (płyn do prania) dobrze działają przy praniu od 60C zaś najlepsze efekty piorace są w temp 90C. Z zaznaczeniem takim ,że pranie z szarym mydłem i pochodne w 60C daje takie same efekty jak przy smart wax clean microfiber w 40C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus którego zakupiłem wogóle się nie sprawdza

Mógłbyś napisać coś więcej. Właśnie mi się świetny SmartWax Clean Microfiber kończy, nad różnymi konkurencyjnymi produktami się zastanawiam (nad Sonusem też), ale nie wiem czy warto ryzykować.

 

Co do Sonusa, tak jak wspomniałem u mnie nie był wstanie doprać lekko brudnych MF czy aplikatorów,nie mówiąć o mocno ubrudzonych i to bez względu czy prałem w 30,40 czy 60 st. Więc jeśli masz dobre doświadczenia z SmartWax to nie bierz Sonusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, jak przekonać żonę żeby pozwoliła prać w pralce? :-] Po ręcznym praniu bolą ręce, ale też na ściankach miski zostaje wosk i inne resztki substancji kosmetycznych, czego obawia sie żona, że zniszczy pralkę? Jakiś sensowny kontrargument potrzebuję, bo drugiej pralki do mikrofibr i padów nie kupię. :D

 

 

Nie ma sensownego argumentu. Masz mądrą Żonę. Zbierasz padami cały syf z auta,wszelkie uliczne zanieczyszczenia ,masz nasycone pady i szmaty mocną chemią i chcesz to włozyć do pralki w której pierzesz rzeczy osobiste,ubrania ,rzeczy dziecka?

A potem ludziom wyskakuja na ciekle syfy,wrzody,pryszcze i ganiaja po lekarzach i twierdzą,że nie wiedzą skąd się to bierze bo przecie przestrzegają higieny.

W zyciu nie włozyłbym swoich samochodowych syfów do pralki tym bardziej,że opisano tu po wielokroć proste i skuteczne sposoby prania mikrofibr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canta8, po to masz proszek do prania, poza tym jak pierzesz w pralce z mydłem to cały brud wiązany jest z mydłem inaczej jakiekolwiek pranie nie miałoby sensu, również naszych ubrań w proszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam siebie oszukujesz. Najpewniej nie miałes okazji widziec jak wyglądają wnętrza rur w pralce po tych preparatach.ja widziałem. Podobnie ludzie oszukują sie ,samouspokajaja wtryskując pianki grzybobójcze do nawiewów. Wszystko osiada na przewodach wewnątrz tworząc wiekszy syf niż przed prysnięciem.

Ja nie twierdzę,że nie wypierzesz dobrze padów i uj....ch mikrofibr. Wypierzesz.Problem w tym ,że duża częśc syfa pozostanie na ściankach i bedziesz to miał na swych rzeczach które po nich będziesz prał.

Chyba,że po praniu padów przelecisz na 90 stopni samą woda z proszkiem i kilkakrotnie przepłuczesz tak przewody. Tylko cena wody i prądu i proszku starczyłaby Ci na dwa kartony szarego mydła.

No ale przecie Twoja pralka,Twoje ubrania, więc zrobisz jak zechcesz.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można jakiś łagodnym płynem do mycia naczyń umyć? Pomoczyć w misce w ciepłej wodzie i potem dobrze opłukać ? :o

 

Klasyczny detergent poskleja tobie włókna MF wiec szmatka straci swoje właściwosci chłonne. Jak już chcesz tak zrobić to koniecznie zakwaś wode do płukania octem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jedną metodę - wpierw cały największy syf ogarniam w dość ciepłej wodzie z szarym mydłem ręcznie, jak mi się uzbiera kolorek mikrofibr, tak ręcznie przeprany to lecą do pralki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.