Skocz do zawartości

Pranie mikrofibr


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Moim zdaniem problem leży w praniu, miałem podobny problem, kupiłem nowe mikrofibry, piore tylko w 30*c, bez wirowania, garsc proszku i wszystko jest w jak najlepszym porządku

 

Tak tylko akurat w moim przypadku ile bym proszku/detergentu czy czegokolwiek nie dał to w tej temperaturze czy nawet 60*C nie dopiera micry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w ogóle w szoku jak stary Jeleń wyciągnięty z zapasów teścia ładnie dopiera, żółta fibra brudna i miejscami poczerniała wróciła do dziewiczego wyglądu po praniu.

Ręcznym praniu z pocieraniem :good:

masz jakąś tarką do prania czy tylko tak w rękach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe porównanie przed i po przy użyciu Smartwax cleanmicrofiber

 

Brudaski

scaled.php?server=694&filename=img0637wc.jpg&res=landing

Czyścioszki... No może nie dokońca, prane w pralce 40 stopni, nalane koło 30cm na ilość MF jak na zjdęciu.

scaled.php?server=259&filename=img0642fz.jpg&res=landing

Pad mi się tradycyjnie lekko ufajdał od nakładania Colli na felgi, ale byłem zaskoczony jak się wyprał zważywszy że Smartwax jest do prania tylko microfibr :good:

scaled.php?server=829&filename=img0644zw.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie...

 

wrzuciłem do pralki wszystkie fibry jakie miałem z zamiarem prania. Niestety w międzyczasie zadzwonił telefon i o tym zapomniałem, sprawą zajął się jeden z domowników. Szczęście, że zorientował się że to nietypowy materiał i pralka ruszyła na następujących parametrach:

-pranie ręczne

-30 stopni

-bez żadnej chemii, proszków, niczego

-wirowanie 400

 

wyjąłem fibry, wysuszyłem...i żadna nie drapie po palcach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragandbones, ktoś pisał, że trzeba porządnie "strzepać" fibry, żeby włosie się ułożyło.

 

Do prania użyj następnym razem białego jelenia i troszkę octu do zmiękczenia.

 

Parametry prania ok, więc to raczej nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to może Ja podziele się moim sposobem. Też używam białego jelenia ale u mnie jest dostępny w formie płynnej, kolor i zapach jak ten w kostce, leje troszkę zamiast płynu do prania i jest pieknie czysto i wydaje mi się, że bezpiecznie dość dla fibr :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co najlepiej dopiera aplikatory, ktore byly uzyte do nakladania dressingu na opony i polerowania aluminium :?: Aplikatory zrobily sie cale czarne i nie moge ich w zaden sposob doprac :x

 

po oponach - piorę co kilka miesięcy

aluminium - dużo szarego mydła i tarcie, chociaż do niektórych plam trzeba się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też piorę mikrofibry w szarym mydle i jest ok - daje radę...

 

ale niestety każde pranie obniża parametry fibry np. wchłanialność wody, po paru praniach nie jest już taka puszysta jak nowa.

 

A czy do płukania dodawałeś 50ml octu na pralkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.