Skocz do zawartości

Jaki lubrykant do glinki?


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie ma takiego tematu. Jeśli jest to mnie poprawcie.

Od razu chciałbym zaznaczyć, żeby nie wpisywać tutaj wody z szamponem. To oczywiste, że to najtańszy sposób, choć wg mnie nie aż tak dobry. Możecie polecić jakieś lubrykanty? Do tej pory miałem dwa. ADBLa i Good Stuff. Adbl był ok i chyba tylko ok. Świetny zapach unoszący się w garażu czy na powietrzu ale Good Stuff wg mnie jest lepszy. Daje lepszy poślizg i nie ma w cieczy grudek które występują w ADBLu. Chcę kupić 5l i pytanie czy na dzień dzisiejszy znajdę coś lepszego niż @Good Stuff?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja od lat stosuję Megsowy Last Touch.

Poza tym, że jest fajnym QDkiem, to w roztworze 1:1 z wodą (najlepiej demineralizowaną) jest świetnym lubrykantem do glinki. Zapach również umila pracę z tym produktem 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku mojej przygody z detailingiem zaprzyjaźniłem się z Maguiars Last Touch i tak już zostało. Stosuje go jako QD, wspomagacz osuszania i właśnie jako lubrykant dający poślizg glince. 

Wg mnie produkt must have w arsenale i do tej pory nie znalazłem równie mocnego odpowiednika.

-edit-

przypomniałem sobie o filmiku który nagrałem 9 lat temu, w akcji właśnie Megs LT i niezapomniana zielona glinka Sonusa (RIP), za którą oddałbym wszystkie inne w arenale.

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio używałem Megsa Mist & Wipe, który był dołączony w zestawie do glinki. Fajnie się tym pracowało, porządny poślizg i fajny zapach. Ogólnie OK, ale cena jednak nie zachęca 🙂 Po skończeniu pewno wezmę Last Touch, bo też słyszałem same dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 09:16, david2888 napisał:

CarPro Ech2O można używać też jako lubrykanty do glinki. Ja jeszcze nie stosowałem. 

Ja stosowałem i z czystym sumieniem mogę polecić. Dobry poślizg i ekonomiczny bo wystarczy kupić małą buteleczkę za 10zł i jeszcze zostanie na zrobienie sobie waterless wash.
Testowałem na zwykłej glince i ADBL Clay Sponge i sprawdza się w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odswieze troche temat - jaki lubrykant polecacie z wersji budzetowych, do hobbstycznego uzytku ? Oczywiscie procz szamponu z woda 😉

Czy ktos zna Elite Detailer LUBRICANTE CLAY lub HADWAO-Lubrykant do glinki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aivars napisał:

Odswieze troche temat - jaki lubrykant polecacie z wersji budzetowych, do hobbstycznego uzytku ? Oczywiscie procz szamponu z woda 😉

Czy ktos zna Elite Detailer LUBRICANTE CLAY lub HADWAO-Lubrykant do glinki ? 

No niby nie budżetowo, ale zastosowań wiele... Optimum ONR ewentualnie Wolfgang Rinseless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ari napisał:

Co takiego daje Sio2 przy glinkowaniu? I tak w kolejnych krokach lakier trzeba wyjałowić pod cleaner, pastę...emoji848.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie nic nie daje, dlatego nie używam.

Tak samo jak nie myje nim skór, plastików itp. tak jak mają to niektórzy w zwyczaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.