Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
4 godziny temu, PIoChuUu napisał(a):

Dajcie jeszcze znać proszę czy tą czerwoną z show car shine pierzecie ręcznie czy lacha i do pralki?

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
 

Recznie + APC

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adrian89 napisał(a):

 




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam tą gąbkę. Faktycznie dobrze myje i jest delikatna dla lakieru ale niestety szybko się niszczy. Przedziera się w połowie swojej długości. Zauważyłem rozdarcie już po 4 myciu. Może jakby była wyższa i krótsza to problemu by nie było. Zainwestuj w BRS lub inna od Lake Country. Wydasz raz a będziesz mega zadowolony 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przetestowałem gąbkę Pure Chemie w połączeniu z szamponem DIY - rozrobiłem 5 litrów do wiaderka, 1:250, wcześniejszy oprysk z tego samego stężenia.

Auto nie było jakoś specjalnie brudne, dość mocno przykurzone po kilkudniowej jeździe po mieście i na budowę 🙂 - idealny kandydat na rinselessa.

Porównując tą gąbkę do gąbki Soft99, ta od PureChemie jak dla mnie lepiej się ślizga po lakierze, nawet jak jest mało nasączona roztworem - ta od Soft99 mnie trochę denerowała, bo jak było w niej mało szamponu, to wręcz stawała na lakierze, był opór - a tutaj bardzo fajnie się ona ślizga, bardzo dobrze wypłukuje, jak dla mnie za taką kasę to rewelacja. Bałaganu na lakierze żadnego też nie narobiła bo robiłem dokładną inspekcję, więc raczej bezpieczna do tego typu mycia. Poniżej kilka fot jak prezentowała się gąbka oraz woda w wiaderku po myciu 🙂

 

IMG_20240515_131000370.jpg

IMG_20240515_131043863.jpg

IMG_20240515_130921585.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pierwszym myciu. Rozrobiłem echo w proporcji 1:200 + gąbka od Softa. Auto więcej stoi niż jezdzi ale mnóstwo luźnego brudu. Wcześniej oprysk z BH Touchless i piana aktywna na myjce. W sumie po takiej kombinacji nie było co robić ale jak już zrobiłem płyn to szkoda nie wykorzystać.

Gąbka jak kolega wyżej mam wrażenie, że stawała. Było tempo. Co do samego mycia to przyjemne w miare - było idealnie ok 20st w cieniu i auto wcale nie brudne to robiłem 2 elementy, po czym wycierałem.  Po echo pojawiała się delikatna taka smuga kolorowa ale po wytarciu znikała. Na pewno ciekawe doświadczenie 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czester napisał(a):

Jakiś czas temu użyłem Carlaba i mam mieszane uczucia. Wydaje się że był słabszy poślizg niż DIY. Do mycia używałem gąbki od LC, 50ml na 8l. Będę testować dalej.

35ml na 8 litrów wody to najlepsze stężenie. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje gdzie kupię armour  hero oraz idrosave labocosmetica?  

Usa

Chociaż chyba w UK mają w jednym sklepie ale bez wysyłki do PL

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adrian89 napisał(a):


Usa

Chociaż chyba w UK mają w jednym sklepie ale bez wysyłki do PL

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jest ktoś na forum kto może pomóc z zakupem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, CAR CRAZY napisał(a):

Labocosmetica będzie u nas w piątek lub poniedziałek 

Hero na razie obserwujemy czy jest sens ( juz kilka mamy takich "leżaków" ....)

Czekam na diy i labcos i zamawiam 🙂 będą jeszcze jakieś nowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY Super sprawa, idealnie taka sama jest w w pad wascherze od Megsa. Ogólnie to wydaje mi się, że podrobienie takiego Megsa nie byłoby bardzo trudne - te popmki na sprężynach są prymitywne, ale robią robotę. Szkoda, że jedynie są powielane bez opamietania te wiaderka z wirnikami od frani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

co do szamponu SG to byłem na targach w Gdansku i tam mozna było sie tym szamponem pobawić i odrazu kupiłem 5L tego produktu 😄 

Myłem nim juz kilka razy i w porównaniu do Poliwasha to jest bardzo podobny produkt. 50ml na 5L wody poslizg bardzo dobry, na pewno cos po sobie zostawia bo lakier przyjemny i sliski po nim. Do wnetrza zrobiłem 15ml na 500ml wody i wyszedł naprawde mocny IQD. Doczyszczanie plastików na bardzo wysokim poziomie jak na tego typu produk jako qd dałem 5ml na 500ml wody i jest idealnie bezproblemowe docieranie 😄 Ogolnie produkt kupił mnie i nie załuje zakupu 😄 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który szampon?

Podejrzewam, że ten:

3d87e140dcd81b592139d75a368963e9.jpg


Btw. QD 5ml/500ml? Coś mało w porównaniu do zaleceń producenta, które są ponad 3x wyższe - 35ml/1L

Btw2. może nie jest drogi, ale proporcje rinseless to jakaś miazga, wychodzi 1:100~1:170… słabiutko jak na rynkowy standard. Widziałem produkt, że jest, ale jakoś tak na mnie zadziałał jak rinseless od chemical guys - nie mam w ogóle pociągu do testów chociaż za produktami SG nawet przepadam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 30.05.2024 o 21:31, Adrian89 napisał(a):

Btw. QD 5ml/500ml? Coś mało w porównaniu do zaleceń producenta, które są ponad 3x wyższe - 35ml/1L emoji4.png

testowałem 35ml na 1L i jest duzo za duzo, ciezko sie dociera i mazał sie 

 

W dniu 30.05.2024 o 21:31, Adrian89 napisał(a):

może nie jest drogi, ale proporcje rinseless to jakaś miazga, wychodzi 1:100~1:170… słabiutko jak na rynkowy standard. Widziałem produkt, że jest, ale jakoś tak na mnie zadziałał jak rinseless od chemical guys - nie mam w ogóle pociągu do testów chociaż za produktami SG nawet przepadamemoji1.png

200zł za 5L to jest bardzo fajna cena przy czym masz 100 myć wiec jedno mycie wychodzi 2zł 🙂 jak dla mnie cena dobra plus mozna sie pobawić z mniejszym rozcienczeniem, ja osobiscie wlewam 50ml i bardzo dobrze mi sie nim myje 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.