Skocz do zawartości

WSR - Water Spot Remover


barkry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ja testowałem WSR od Shiny Garage i Car Protect.

Shiny Garage jest mocny skubaniec i robi robotę fenomenalnie ale żre LSP, u mnie nawet powłoki zjadło 😄 więc radze używać doświadczonym użytkownikom, żeby nie było płaczu potem że zjadł mi tygodniowy wosk. O dziwo Fusso przetrwał 😄

SG potrafił zjeść wielotygodniowe water spoty, wżery - także plus - polecam używać punktowo a nie lac jak QD po lakierze.

 

Jeśli chodzi o Car Protect - nie zjadał mi LSP - jest dość wyważony, rzekłbym, że do używania na co dzień.

Testowałem na mojej twardej wodzie.

Do ciężkich tematów polecam SG a "na co dzień" CP.

ps. Wkleiłbym filmik z działania ale oszczędzę wam widoku 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2019 o 16:39, barkry napisał:

Co polecacie do usuwania kamienia z szyb? 

Myślałem o WSR GEL od RRC a potem RainX.

CarPro Water Spot Remover i po nim glass polish, choćby Sonax, najlepiej na twardym padzie na DA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator
Teraz, Karbo napisał:

@Domel A powiedz mi jak z użyciem WSR od Max Protect? Wypracowałeś sobie jakąś technikę specjalną? Jak smród? No i najważniejsze to wydajność. Daj cynk 🙂 

Na swoim aucie używałem punktowo czyli psik pod palec na MF i palcowanko, potem przetarcie MF i QD. Wydajna metoda jeśli masz tego nie wiele na lakierze - wręcz pojedyncze sprawy. Jeśli zaś cały lakier lub szyby to schodzi ilościowo jak normalne QD. Na dworze zapach MP całkowicie akceptowalny. Jeśli płuczesz często bezdotykowo i osuszasz podczas jazdy a woda jest tam wątpliwej jakości - taka zabawa WSRami może finansowo dużo wychodzić, więc lepiej porządnie myć dotykowo i osuszać MF na miejscu. Ja to traktuje jako doraźną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel W takim razie coś co dobrze działa a jest troszkę więcej objętościowo Twoim zdaniem to? Niestety jeśli SG jest ciężkie w nucie zapachowej, to będę musiał z niego zrezygnować. 

A potrzeba będzie użytkowania dość często i na mocno "zużytych" elementach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejszy WSR na średnie i słabe waterspoty to frosch malinowy - wiem ze to nie detailingowy produkt ale i ładnie pachnie i dziala. Jest na organicznych kwasach malinowych. Koszt to 14 zł za 500 albo 750ml. Polecam z całego serca.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie działa i robi robotę i pięknie pachnie kawą nowy WSR od ProElite Detailer. Nie mam porównania do innych mocnych zawodników. Tylko do WSR Light od RRC  (taki mam na stanie)  i tu ProElite  z linii Detailer jest zdecydowanie mocniejszy. Nawet mogę powiedzieć, że RRC to przy nim woda. Nie wiem jak ich żel i WSR  od SG który ponoć jest mega kilerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, BiałyGTi napisał:

@V1RU$ jak on sie nazywa bo cos kojarzę ze to mialem

https://sklep.proelite.pl/elite-detailer/dekontaminacja/water-spot-0-5l

Zapach rewelacja - jestem starym wyjadaczem kawowym i dla mnie bomba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.