Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś porównanie Kiwami do Petesa53?

Zastanawiam się po prostu czy warto wyrzucić 200zł na kolejny wosk, czy różnice są rzeczywiście czymś pomijalnym 

Nie używałem nigdy Petesa ale powiem Ci, ze czasami używając tych wszystkich woskow mam ochote wrocic do kiwami krople lux, aplikacja łatwa, zapach nie najgorszy

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kiwami mam już wyrobioną opinię bo kładłem go na kilka aut. Interesuje mnie czy ktoś go porównywał bezpośrednio z petesem53 i czy warto wyrzucać 200zł bo look urywa jajca w porównaniu do kiwami ;) Oglądałem jakieś porównania na yt ale to tylko filmy i ciężko samemu coś dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek-drummer napisał:

@Fredi88 a powiedz mi czy jest sens dokupienia wosku HI od Funky mając w arsenale Kiwami? 

Tego właśnie próbuję się sam dowiedzieć... Kiwami troche "plastikowo" się świeci. HI76 bardziej ciepły look który bardziej mi odpowiada. Aplikacja, docieranie po stronie HI76 ale kropli to ten wosk nie daje. Świeżo po aplikacji może... Ale żeby po 2 tygodniach tak słabo było? Czekam aż ktoś napisze swoje spostrzeżenie na ten temat. Spróbuję jeszcze potestować i na kilka elementów dać 50:50 przy następnym woskowaniu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fredi88 napisał:

Ma ktoś porównanie Kiwami do Petesa53?

Zastanawiam się po prostu czy warto wyrzucić 200zł na kolejny wosk, czy różnice są rzeczywiście czymś pomijalnym :o

Petes53 daje lepszy połysk i look ogólnie, ale ze świadomością, że różnice optyczne między woskami nawet z dużo wyższych półek są nieduże.

Kiwami lepiej kropelkuje i ma lepszy zrzut wody.

Petes łapie mniej kurzu (po pierwszym myciu).

Żywotność s99k do 3mies, a P53 tak do 2 i pół mies.

Zapach oraz naturalne składniki Petsa miażdzą softową nafto-chemię. Przyjemność z pracy dużo wyższa.

P53 wybacza pośpiech aplikacji przez to, że jest typu wo-wo.

Chemical Guys P53 powiedziałbym, że oferuje to co woski naturalne z wyższej półki ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym woskiem który wlasnie nabyłem był petes i jako zupełny amator kładąc go na prima amigo nie miałem z nim żadnych problemów. Dosyć ładny zapach i bez problemowe rozprowadzanie. Sugerowałem się waszą opinią i wybrałem go zamiast Kiwami i nie żałuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fredi88 napisał:

Na temat kiwami mam już wyrobioną opinię bo kładłem go na kilka aut. Interesuje mnie czy ktoś go porównywał bezpośrednio z petesem53 i czy warto wyrzucać 200zł bo look urywa jajca w porównaniu do kiwami ;) Oglądałem jakieś porównania na yt ale to tylko filmy i ciężko samemu coś dostrzec.

IMO kup za stówkę 33ml Desirable. Look urwie jaja.:wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie mi wosk? Dodam, że będzie to mój pierwszy wosk,nie zależy mi bardzo na mega długiej trwałości. Chciałbym też tym woskiem zabezpieczyć moje czarne felgi. Myślałem nad manufakturą wosku HardCore Wax -  Soft99 white soft wax-  Collinite 476s Super Doublecoat Paste ?   Jak najlepiej przygotować lakier przed nałożeniem wosku?  Cleaner good stuff Rhino Horn 100ml będzie dobrym wyborem?  Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, patryyyk26 napisał:

HardCore Wax

Odpuść bo jak to pierwszy wosk to raczej będziesz mocno bluźnił na dość kłopotliwą (ponoć) aplikację

 

16 minut temu, patryyyk26 napisał:

Soft99 white soft wax

Bardzo mały znany wosk. Podstawowa linia Softa zdaje się. Zapewne szału nie będzie

 

17 minut temu, patryyyk26 napisał:

Collinite 476s

Długo leżący klasyk z prostą aplikacją i raczej niezbyt wnoszący do wyglądu

 

18 minut temu, patryyyk26 napisał:

Jak najlepiej przygotować lakier przed nałożeniem wosku?

Poczytaj, proszę bo jest tego naprawdę multum

 

18 minut temu, patryyyk26 napisał:

Cleaner good stuff Rhino Horn

Da radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Strus napisał:

Odpuść bo jak to pierwszy wosk to raczej będziesz mocno bluźnił na dość kłopotliwą (ponoć) aplikację

 

 

To mi teraz pomogłeś :D Chciałem colli ,ale na wyglądzie mi najbardziej zależy więc z tego co piszesz to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, patryyyk26 napisał:

To mi teraz pomogłeś

Polecam się jakbyś czegoś jeszcze potrzebował :lol:

 

Możesz faktycznie spróbować

6 minut temu, Domel napisał:

Funky Witch Hypnotic Icon

 

Albo Art De Shine Kotsos

 

Jak nie boisz się nieco bardziej skomplikowanej aplikacji ale ma być look to Prostaff Wax Gold.

 

Albo taki myk że bierzesz trwały wosk jak właśnie Colli czy FK HT i po każdym myciu lecisz Prostaff Water Gold. Ten ostatni tani nie jest ale look miazga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowaly mnie ostatnio woski Angelwaxa za duzo informacji i testow to nie ma ich produktow, glownie zainteresowal mnie  desirable, drift, Ag, wiem, ze sa testery, ale wydac 100 i miec lipe tez sredni interes bo to polowa  ceny np carbona:) o ile chcialem od soffta uciec to zastanawia mnie szczerze look po ich authentic premium, czy lepszym wyborem bedzie jakis angelwax desirable, body  albo autofinesse temptation ? lakier srebny... czyli wiadomo dupy  nie urwie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2018 o 20:24, KHOT napisał:

@Piter80 A był myty ręcznie, czy tylko bezdotyk?

Tylko bezdotyk i 2 razy testowanie aktywnej piany angelwax.Może jest zapchany i po myciu na 2 wiadra by jeszcze posiedział,ale i tak będę kładł w następny weekend hypnotic icon😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.