Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Idąc tym tokiem myślenia, jak chcesz smarować raz na 2~5 lat, połóż powłokę.

Między sezonem który trwa max pół roku, a 2-5 lat jest jednak różnica. W cenie tak samo, pokaż mi powłokę za 70 zł. ;)

 

Dodane po 1 minucie 1 sekundzie:

Nie wiem jak wam ale mi nattys blue trzymal spokojnie ponad miesiac

Wszystko zależy od warunków pogodowych, przebiegu jaki robi auto w tym czasie i przygotowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uncr jak sie postarasz to wyjdzie okolo 70pln :kox:

Natyskiem mozna smarowac codziennie i nie ma go co porownywac do body lub guardiana bo to nie ta klasa :)

U mnie natys 'czarny' lezal maks dwa tygodnie ale raczej duzo jezdze.

 

Wracajac do pytania jak bym mial wybierac to hdc plus carbon da duzo frajdy i polezy dluzej niz natys.

Zalezy czy chodzi o jak najdluzszy czas zabezpieczenia czy fun przy kladzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

691786 Możecie polecić coś do czarnego brylanta? Żeby efekt był zbliżony do Natty's Blue/Red, ale żeby dłużej posiedział.

 

 

 

Tutaj łap fotkę mojego samochodu z Natty's blue i Zymol carbon dla porównania. Wiadomo że zdjęcia robione w innych okolicznościach i warunkach. Ale Carbon zdecydowanie lepszy jak dla mnie niż Natty's.

Według mnie najlepszym wyjściem będzie kupno samplerka Carbona + HDC lub titanium + HDC i bedzie git ;)

 

IMG_1630.jpg

 

A tutaj Carbon który zdecydowanie lepiej wygląda, bo mega przyciemnia.

 

e_Bfd8_Qm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia cleanera...natys na amigo lub lusso i by bylo trudno rozpoznac co gdzie.

Tak carbon jest dwa razy drozszy od natysa ale rownoczesnie jest duzo bardziej wydajny. Hdc dobrze kryje co moze byc dodatkowym atutem i odrazu masz zestaw bez wydumki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat rok temu i zrezygnowałem z Zymola tylko dlatego że wszyscy zalecają pod niego HDC a mając w arsenale już 3 cleanery szkoda mi było kolejnej stowki :/ i wzielem AW Body pod którego każdy cleaner niby dobry i jest nawet trwalszy od Carbona,co do efektu to :song: ale nie mam porównania z Zymolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebny wosk przyjemny w aplikacji i docieraniu, wytrzymałość nie jest priorytetem ale ma być dobrze.

 

Coś w stylu - Aplikacja = Zymol / Docieranie = SV, zapach przyjemny też by się przydał ;)

 

Myślałem nad AW Body,DarkAngel, BH AutoBalm, Soft Kiwami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Chat[/ref], lakiery raczej różne ;)

 

Kusisz zapachami a co z aplikacja i docieraniem ? spełniają kryteria ? Pete's 53 miałem dawno temu, lekko chemiczny kokosowy zapach a reszty nie pamiętam :D trwałość chyba średnia.

 

Nie pocą się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to czarna perła to cleaner prima amigo i :

Bouncer's Vanilla Ice - zapachu nie zapomnisz długo

Chemical Guys Pete's 53

Akurat zapach tych dwóch wosków wydawał mi się bardzo podobny :o Mając Pete'sa po powąchaniu Bouncersa ostatecznie zrezygnowałem z jego zakupu. Nie chciałem mieć dwóch bliźniaczo pachnących wosków. AW Body nigdy nie miałem :roll:

 

lub Victoria Wax Concours Red

 

Zapach nie powala, ale cała reszta :song:

 

Kiwami - za tą cenę to naprawdę fajny wosk. Kropelki super, zapach fajny, efekt też. Tylko przysycha na biało i trzeba na to uważać.

 

DarkAngel do czarnego fajny, pachnie fajnie, jeśli nie nakładasz go w gorący dzień to jest bezproblemowy...

 

Ja bym od siebie dodał jeszcze dużą puszkę Rainforest Ruba. Dlaczego? Z tego co się orientuję w temacie Dodo, to chyba najtrwalszy wosk z tych "zwykłych" Dodo. Kropelki Extra, Zapach świeży arbuz, przyciemnia lakier, super się nakłada i ściera niezależnie czy lakier gorący, czy nie.

Osobiście lubię jeszcze Finis Wax'a... Ale zapach - chemia...

 

Moje serce należy póki co do Zymoli, mimo ich "problemowości". ;) Mógłbym zostawić tylko Glasura i Titaniuma w swoim arsenale...

Ale raz na jakiś czas lubię maznąć maskę właśnie Dodo, Pete'sem, czy Nattysem... :kox:

 

 

AutoBalma to od razu wykreśl. Miałem, raz użyłem i szubko sprzedałem. Nakładanie - mordęga, ścieranie mordęga, zapach - przeokrutnie śmierdzący :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]ktm950[/ref], dzięki za wyczerpującą wypowiedź :good:

 

Poczytam o tym Dodo. Najbardziej przekonuje mnie Body tylko ta puszka 30ml :?

 

Moje serce jest rozdarte na pół odkąd mając same Zymole (Carbon,Glasur,Concours) kupiłem SV Concorso :D Lubię tłustość Zymola przy aplikacji ale nawoskowanie całego auta SV, wypicie kawy i bezproblemowe delikatne docieranie też jest fajne :) no i to pocenie Z.

 

Miałem kiedyś Titanium ale głupi sprzedałem, faktycznie jest tak, że dużo mniej się poci niż inne zymole ?

 

[ref]KHOT[/ref], no właśnie, pamiętam jak kiedyś chwaliłeś Body ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainforest Rub to super wosk na ciemne bryki, na czarny szczególnie. Troche niedoceniany przez troche słabą trwałość, ale na lato....czemu nie, jak ktoś lubi woskować i ma czas to to jest wosk dla niego. Co do Body Duża puszka gdzieś w necie jest, wygoogluj, ostatnio gdzieś widziałem. Kiedyś była wersja 100 ml , teraz odwalili dwa razy wiekszą za dwa razy większy szmal, bezsens :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Chat[/ref], lakiery raczej różne ;)

 

Kusisz zapachami a co z aplikacja i docieraniem ? spełniają kryteria ? Pete's 53 miałem dawno temu, lekko chemiczny kokosowy zapach a reszty nie pamiętam :D trwałość chyba średnia.

 

Nie pocą się ?

 

Aplikacja bajeczna, jak SV.

Bouncers' lubi się podpocić. Zapach mega waniliowy, (jak masz garaż to po aplikacji będziesz tam spał :) i wąchał) Pete's - kokosowy.

DarkAngel też fajny, ale z aplikacją bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AngelWax BODY WAX 30ml można zastosować teraz w zimę? Nie mam tu na myśli aplikacji w ujemnych temperaturach, tylko jeżdżenie z tym woskiem w warunkach zimowych? Laker czarny metalic. Czy Body to dobry pomysł na czarny metalic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam plan żeby położyć Body na Tripple, trwałość skróci ale aż tak bardzo ma na tym nie zalezy, podoba mi sie efekt i robota z Tripple i chce troche przedłużyć jego efekt jak go przykryje woskiem bo sam w sobie nie jest szczególnie trwały. Potem będą szły quik waxy z braku czasu tak czy tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając temat (właściwie 4 ostatnie strony) dochodzę do wniosku ,że muszę zmienić mojego Poorboy's-a World Natty's Paste Wax Red na coś innego :D. Kolor auta czarny metalik audi, z efektu po Poorboysie byłem zadowolony jednak czytając temat dochodzę do wniosku ,że można mieć coś lepszego w podobnej cenie z dłuższą trwałością na lakierze :roll: . Co Panowie/Panie byście polecili? Zależy mi na tym by wosk leżał ponad miesiąc, mocno przyciemniał i miał dobrą hydrofobowość. Znalazłem parę ciekawych(wg. mnie) propozycji:

- SOFT99 Kiwami Black Hard Wax mam softa99 12months na zimę i jest super :D

-Dodo Juice Purple Haze

-Dodo Juice Black Widow Hybrid Wax

Cena max 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.