Skocz do zawartości

Infinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.02.2019 o 22:52, Strus napisał:

Infinity Wax Glass Canopy Liquid Sealant

Widzę że atomizer chyba taki sam jak w przypadku produktów Polish Angel czyli bardzo fajny. Dawaj znać jak trwałość i krople. Miło by było sprawdzić czy chemia na bezdotyku go zjada. A nóż okaże się to fajny produkt w celu szybkiego zabezpieczenia lakieru na dłużej niż miesiąc.  Na razie mogę praktycznie zagwarantować że długo pożyje sam SSW i BSD. Fajne produkty jak ktoś nie chce wosku tylko "mycie z qd"

CC Water gold i elixir kupiłem i myślę że w najbliższym czasie je sprawdzę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gardor napisał:

Widzę że atomizer chyba taki sam jak w przypadku produktów Polish Angel czyli bardzo fajny.

Atomizery z Polish Angel są ekstra i tutaj w teście również można go zobaczyć, ale ori atomizer do Canopy Liquid Sealant jest taki jak oferuje Shiny Garage.
Przynajmniej ja i kilku innych użytkowników taki dostało przy zakupie.

@Strus zamieniałaś trigger do testu czy taki dostałeś?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 17:08, menior napisał:

QDX natomiast przewiduje 2 typy aplikacji,jako normalny QD i dla trwalszego zabezpieczenia nakladanie/wypracowanie i pozostawienie na ok 10 minut,sprobowalem ten drugi bo auto niczym nie zabezpieczone i choc produkt mi sie nie wcieral jak na filmiku to pozostawiony na te 10 minut docieral bez problemu a efekt taki

 

Gdzie tę butelkę po lakierze, ty ty ty
Sorry musiałem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak ten Canopy bo u mnie ich QDX raczej oblal egzamin trwalosci,po 1,5 miesiaca prawie wyzional ducha,natomiast narazie swietnie sie spisuje po 3 miesiacach Supergloss+ 

Teraz, Gozdziu23 napisał:

Gdzie tę butelkę po lakierze, ty ty ty
Sorry musiałem 😄

Nawet nie wies  jak delikatnie ja stawialem do zdjec,a pozatym to nie moje auto 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

zamieniałaś trigger do testu czy taki dostałeś?

Taki przyszedł. Nie zmieniany.

 

3 godziny temu, Gardor napisał:

Dawaj znać jak trwałość i krople

Update będzie w weekend.

 

A w tym tygodniu wrzucę na mój fenomenalny lakier. Tak z ciekawości. Za miesiąc lub dwa robie odświeżanie lakieru więc zobaczę czy u mnie choć tyle poleży 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Atomizery z Polish Angel są ekstra

Są bardzo fajne ale zdarzyło mi i @Eryczek że się zepsuł ale według mnie jest to spowodowane konsystencją produktów Polishangel.

 

 

29 minut temu, menior napisał:

QDX raczej oblal egzamin trwalosci,po 1,5 miesiaca prawie wyzional ducha

Czasami się zastanawiam gdzie Ci producenci "testują" swoje produkty że podają takie kosmiczne trwałości? I to nie tylko w przypadku qd ale również wosków no i powłok.

 

 

4 minuty temu, Strus napisał:

Update będzie w weekend.

 

Okey, czekamy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor  to juz zalezy od polityki producenta,pewnie by i polezal znacznie dluzej gdyby auto stalo przewaznie w garazu,jezdzilo tylko latem gdy nie pada i nie stalo zbyt dlugo na sloncu...a i lepiej nie myte zbyt czesto,tu przy okazji pochwala naszemu producentowi adbl ich deklarowane trwalosci sa realne,SSW nakladane i uzytkowany w taki sam sposob lezy 2 razy dluzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, menior napisał:

to juz zalezy od polityki producenta

No więc właśnie, myślę że co niektóre firmy przesadzają. ADBL z ssw podało super że trwałość od 1km do 2000km(u mnie więcej niż 2k wytrzymał). BSD to również kozak jeśli chodzi o trwałość. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wrzuciłem go dziś na swojego bolida.

 

Lakier umyty. A wlałem ze 100ml na 8 litrów wody

DSC_0919.jpg.8ba8b1488b1be6786ec69f59105df51e.jpg

 

Oczyszczony z pozostałości czegokolwiek co jeszcze tam było

DSC_0920.jpg.477d3415dc2d137f6abaca78dfcba25c.jpg

 

Maska dodatkowa dla pewności została potraktowana

DSC_0924.jpg.77e48a259c14b730c372f8e7d4fb8d0b.jpg

 

 

Oczywiście wleciał mój ulubieniec czyli Water Gold

DSC_0925.jpg.2b4945db32048367bd1adc329ef1a1a2.jpg

 

 

Temperatura aplikacji 7 stopni. Pół auta w słońcu, pół w cieniu. Infinity Wax aplikowany na fibrę - mniej więcej 4 psiki i fibrą na lakier. W/g instrukcji należy go pozostawić na max 15 minut przed dotarciem. Ja zostawiłem go na około 7 minut. I tu się zaczęła jazda bez trzymanki. Powiem tak - Wax Gold nawet z tą swoją dziwną aplikacją się łatwo dociera przy Glass Canopy 😱 Sealant był docierany trzema różnymi fibrami (ADBL Puffy, chińczyk 500gsm i Gyeon BOA) i mazał się jak głupi. Na jednych drzwiach wziąłem nawet IPA, spryskałem fibrę i próbowałem go tak dotrzeć. No niestety to też nie jest opcja. Nie mam pojęcia czy to kwestia temperatury czy czasu jaki dostał na poleżenie przed dotarciem, czy ilości aplikowanego produktu. Masakra jednym słowem. W przypadku poprzedniej aplikacji, na czerwonym akrylu, problemów nie było lecz produkt był docierany momentalnie. W zasadzie aplikowałem tak jak QD - jedną fibrą aplikacja aż do dotarcia.

 

Wygląda to mniej więcej tak: jak się fibrą przejedzie takie są mazy. Pionowe, poziome, okrągłe. Wedle życzenia. Po 15 minutach się poddałem bo już mi się nie chciało.

DSC_0931.jpg.1295bbe9c7156dc6a967a024e09697f4.jpg

 

 

Przyciemnienie oczywiście na + dla Glass Canopy w porównaniu z Water Goldem. Look... hmmm... No to ten subiektywny element. Dla mnie znowu fajniejsze szkiełko robi WG. Fotki TYLKO dla ludzi o MOCNYCH NERWACH bo lakier mam tak styrany że szok 🙂

DSC_0928.jpg.091118b3289b285c483e2a46a860593f.jpg

DSC_0929.jpg.f16be77c4f7a485bd4ee2d109c1117c9.jpg

DSC_0933.jpg.af34dc9334aa73cd61adcffd4cf90f2f.jpg

DSC_0935.jpg.c5057cbae71af38fce88ef09b2d2cf8e.jpg

 

 

 

Nie wiem gdzie popełniłem błąd w kwestii mordęgi z dotarciem. Czy w ogóle go popełniłem ? A może ten typ tak ma ? A może należy olać zalecenia producenta i docierać do jednocześnie z aplikacją ? Nie wiem. Może @ShiningCar coś podpowie. Bo na razie jestem zniechęcony do kolejnej aplikacji i wybieram bez zająknięcia Water Golda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie troche dziwna sprawa

Może trzeba naskrobać kilka zdań do producenta jak prawidłowo aplikować/docierać Conopy.
Mają na swoim yt kilka filmików instruktażowych ze swoimi produktami, także może i taki by nagrali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z shinigcar ale nie mają jakiegoś konkretu co do sposobu aplikacji.

Być może produkt poleżał za długo i za szybko związał się z lakierem. Choć na mój gust to nie jest powodem. Te mazy powstawały od miziania fibrą. Jakby utworzył się taki lekko tłustawy film. Wystarczyło przejechać delikatnie fibrą i powstawał maz.

Nie kumam.

Macie pomysł jak spróbować. Zostawiłem zderzak bez niczego i doły drzwi więc mogę podejść raz jeszcze do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.