Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

escimo - po polerowaniu szybe myłem kilka razy, początkowo APC, później płynami do szyb - to są rysy "typu" swirle jak nic :/

 

przed polerowaniem była na pewno idealnie czysta ale w trakcie prac coś musiało się dostać, dochodzę do wniosku, że to powinno się robić w czystym zamkniętym garażu tak żeby nic nie nawiało itp.

 

Checio - u mnie szyba i tak nadawała się do wymiany, szkoda mi jej bo to oryginalna szyba, liczyłem na to, że chociaż uda się usunąć drobne ryski coby w nocy tak nie dawała popalić :) ryzyko brałem pod uwagę, czegoś tam człowiek się nauczył ...

 

zacząłem od strony pasażera, polerowałem 1.5 godziny, co jakiś czas myłem sprawdzając efekt - było całkiem ok, miałem wrażenie, że mikro ryski znikają :idea:

 

zadowolony z efektu zacząłem polerować stronę od kierowcy, po mniej więcej takim samym czasie stwierdziłem, że oblecę jeszcze całość na drugim biegu ( Lare epl 11 ) - i tak też zrobiłem, kilka przejazdów

 

po zdjęciu foli, umyciu samochodu i szyb zapaliłem latarkę i się przeraziłem :mrgreen: ale strona od kierowcy ma wyraźnie więcej rys, pewnie wtedy coś się dostało ... a przejazd na koniec po całej szybie załatwił z lekka stronę pasażera

 

 

tak czy inaczej jutro jadę wymienić szybę, mam tylko nadzieję, że wymiana przebiegnie bez problemów ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checio - i tak zużyłem cały tlenek :) musiałbym zamówić kolejna paczkę a nawet dwie a to już kolejny krok do nowej szyby ( już wydałem ~70zł, kolejne zamówienie pewnie podobnie a szyba kosztuje 350zł + montaż ) :-]

 

tak jak pisałem, jedyne co mnie przy niej trzymało to to, że jest oryginalna ... ale tak prawdę powiedziawszy - mam jej dość :!:

 

w dzień jadąc pod słońce widać ryski + odpryski, w nocy same swirle, masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mar3 ja swoją szybę przednią w Xsara Picasso też robiłem na dworze i nie miałem problemów o jakich piszesz, przede wszystkim to sprawdzanie pada czy nic na nim się nie osadza, a druga sprawa dużo dużo wody destylowanej żeby był dobry "poślizg" :) a może obroty za duże bo tak to wygląda jakbyś za mocno dociskał pad i dawał za duże obroty. A tutaj trzeba powoli i nigdy w jednym miejscu, tylko ciągle w ruchu i nie powinno być takich problemów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy ktoś z was używał:

CAR PRO CERIGLASS POLISH ?

Diamondite Glass Repair ?

 

Chodzi głownie o usunięcie mikrorys powstałych w skutek skrobania szyby ???

Co możecie powiedzieć na temat tych środków:

- jakie są wydajne,

- jak wyglada aplikacja

- jakie są efekty ich użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru w paście czy w proszku, który będzie lepszy? Oraz jakiego pada użyć do polerki?

 

w "pascie" bedzie juz rozrobiony z woda, w proszku to musisz sam rozrobic - innych roznic nie ma

 

co do padow, to do polerowania szkla uzywa sie padow filcowych (do takiego zastosowania pady "plaskie" a nie "listkowe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce na wiosne podejść do tematu przepolerowania szyb w samochodzie - na przedniej mimo walki z CGP ciągle widzę różnicę między polem pracy wycieraczek a resztą szyby, tylna zaś jest po prostu bardzo zrysowana.

 

Czy mieszał ktoś środki typu glass polish (na przykład CGP) oraz tlenek ceru? tak sobie myśle po cichu, że może to troche zmniejszyć problem chlapania, i tak też planowałem uderzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz na wiosne napewno. tlenek juz czeka.... . teraz chce dla wlasnego komfortu lepiej je troche doczyścic. Cały ten temat juz przestudiowalem i jestem zdeterminowany wypolerowac nim (tlenkiem) te szyby.

 

dobrze się czyści właśnie tlenkiem- zrób sobie troszkę "papki" na aplikator i ręcznie powycieraj- zobaczysz jak się oczyszczą :good: - musisz wiedzieć że tlenek ściąga wszelkie powłoki typu rain x :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.