Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć maniakom

Ostatnio dużo słyszałem o efekcie niewidzialnej wycieraczki. Chciałbym to osiągnąć w swoim seacie. Szukałem preparatów przeznaczonych do tego i znalazłem na alledrogo K2

Czy ktos z was używał tego? Jak się sprawuje? Może polecicie mi coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaaplikowałem tą wycieraczkę z K2 i przy mniejszym deszczu czy po mieście niestety trzeba było używać wycieraczek, a te wówczas wydawały piekielne dźwięki i podskakiwały jak szalone, później chciałem się tego pozbyć z szyby i za chiny nie chciało zejść i cały czas był problem z wycieraczkami. Od tego momentu powiedziałem sobie: NIGDY WIĘCEJ ;), teraz stosuję ten preparat tylko na boczne szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używałem kiedyś takich szamponów z woskiem (tanich), podtrzymywało to kropelkowanie wosku w moim odczuciu, ale zazwyczaj były słabe właściwości myjące i zawsze była zamazana szyba przednia. Po przejechaniu wycieraczek widać było takie plamki na szybie, więc trzeba było walczyć z myciem szyb później. Teraz już nie używam takich szamponów głównie z tego względu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobię dziś II podejscie do przedniej szyby.

 

[ Dodano: 15 Kwiecień 2011, 22:53 ]

Dobra panowie pass - nie mam juz cierpliwości.

Zestaw do szyb nie sprawdził sie prawie w ogóle.

Rysy jak były tak są - może trochę płytsze ale są.

 

Kupię troche tlenek ceru i zrobię sobie pastę sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co mnie rozbawiło - salon infiniti może mi załatwić taką szybę w ciągu kilku dni za cenę... uwaga 4200 PLN :shock::shock::shock:

 

na szczescie nawet na alle sa zamienniki za ok 500 PLN - fakt ze wykluczają mi jeden z systemów bezpieczeństwa ( pilnowania pasa ruchu) ale i tak mam go wylaczonego od ponad roku :) bo piszczał co chwila bo pasy mamy namalowane jak mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odważny jesteś, że uszczelek nie zakleiłeś.

 

U mnie akcja z tlenkiem ceru wyglądała tak:

imgp4103bo.jpg

imgp4106.jpg

 

Patrząc pod tym kątem, wyszło niemal idealnie. Niestety z drugiej strony auta widać jeszcze najgłębsze ślady.

 

Do tego, jak widać, zniszczyłem uszczelkę nad szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przez weekend walczyłem z soczewkami przeciwmgielnych... Efekt... Mizerny... Tyle że soczewki jako że zamontowane są w zderzaku bardzo nisko, biorą na siebie cały piach i kamienie... Poryte są jak po jakimś piaskowaniu. Generalnie bardzo ciężka praca bo mają małą powierzchnie i momentalnie tak się nagrzewają że jak poleje je zimną wodą to od razu paruje... tak więc mimo częstego polewania praca była prawie że na sucho.

 

Teraz mam do was dwa pytania:

 

1. czy są jakieś papierki do szlifowania szkła/czy w ogóle się takie rzeczy robi bo raczej tlenek ceru nic tu nie zdziała.

 

2. Nie dość że tlenek nie usunął niedoskonałości to jeszcze mocno powchodził w chropowate szkło i nie chce z chiny ludowe wyjść... Jakieś propozycje? Próbowałem CGP i APC w mocnym stężeniu i nic... nie mam IPA a szkoda bo może by dało rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, spróbuje. A myślisz że jaka gramatura papieru co by sieczki nie zrobić? Próbowałem 2000 i 2500 ale generalnie nic nie idzie... trochę się boje mocniejszych (dalej mam już chyba tylko 1200 i 800) żeby to potem do polerować...

 

P.S. benzynka ekstrakcyjna i aceton nic nie dały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że nie ma czego się bać i spróbowałbym jechać od 320, a jak nie pójdzie to schodzić nawet do 120, ale wtedy już dużo zachodu z usuwaniem rys kolejnymi gramaturami..

 

320-500-600-800-1200-1500-2000-2500 i np. Zielony korek. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony korek na szkło? Da to coś? Boje się bo nowe kosztują 1000zł, a że są z dość rzadkiej wersji jaką jest Cordoba/ibiza Cupra, są dostępne tylko i wyłącznie w ASO.

 

No dobra będe powoli działał, zobaczymy czy to coś da, dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.