Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

A jak chcesz drogi kolego wyprać tapicerkę odkurzaczem?

 

[ Dodano: 25 Wrzesień 2011, 22:29 ]

Kupiłem Puzzi 100 :) Efekty super. Kanar miał racje! jestem na prawdę zadowolony

 

dzięki staram się jak mogę ;)

 

Również przesiadłem się na puzzi z se4001 zakupując u Krzyśka :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

potrzebuję w miarę mobilnego sprzętu do czyszczenia dywanów, wykładzin no i oczywiście wnętrza aut też będą, narazie mam Gerorga i jest to już zdecydowanie dla mnie zbyt "mały" sprzęt - za małe zbiorniki, brak podgrzewania wody, szukam sprzętu który będzie "rozwojowy", bardziej wydajny od obecnego, ale tak jak pisałem ma byc mobilny więc gabaryty i waga też są istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Georga i jestem z niego bardzo zadowolony :) Do użytku osobistego i od czasu do czasu coś znajomym przeprać jest idealny. Przy tym idąc za radą Kanara pochwaliłem się odkurzaczem znajomym w celu odrobienia strat i tym sposobem sprzęt już mi się praktycznie zwrócił :good: Chociaż nie powiem, ma też swoje minusy, zbiornik mógłby być większy no i złączka wężyka przy ssawce powinna być wypuszczona pod rączką do opryskiwacza, a nie nad :/ O ile zbiornik można jeszcze przeżyć to ten ciągle ocierający i łamiący się gumowy wężyk przy złączce może doprowadzić do nerwicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście był rzadko używany to propozycja godna uwagi , mam identyczny tylko w nowej żółto - czarnej skórce karchera , na moje domowe potrzeby jak i 2 razy do roku do auta nadaje się idealnie, tylko zastanawia mnie fakt ile ten egzemplarz ma lat :o , bo od dawna nie widziałem takiego karchera na półkach sklepowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do domu i wyprania kilku aut i rzeczywiście jest w dobrym stanie - to można brać.

 

[ Dodano: 16 Listopad 2011, 11:34 ]

potrzebuję w miarę mobilnego sprzętu do czyszczenia dywanów, wykładzin no i oczywiście wnętrza aut też będą, narazie mam Gerorga i jest to już zdecydowanie dla mnie zbyt "mały" sprzęt - za małe zbiorniki, brak podgrzewania wody, szukam sprzętu który będzie "rozwojowy", bardziej wydajny od obecnego, ale tak jak pisałem ma byc mobilny więc gabaryty i waga też są istotne.

 

 

Określ budżet jaki posiadasz. Ciężko będzie znaleźć sprzęt o podanych parametrach, który będzie lekki i mobilny. Santoemmę bym raczej odpuścił ze względu na ergonomię i kraj pochodzenia (jak z samochodami:) . Jeżeli szukasz profi sprzętu, proponuję iść w stronę Truvoxa lub Prochema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy - pracowałeś na Santoemmie ? Co konkretnie jest nie tak z ergonomią, oglądałem tą maszynę (niestety nie mogłem nią popracowac) i nic złego w niej nie zauważyłem, dodatkowo cenowo w stosunku do innych maszyn jest bardzo mocno konkurencyjna, można też dorzucic kilka bardzo fajnych dodatków jak ogrzewacz wody, szczota obrotowa ze ssawą do dywanów, ssawa do tapicerki, brakuje mi możliwości dokupienia szczelinówki z natryskiem (fajną widziałem w akcesoriach Tersusa).

 

No i dodam, że włoskie samochody bardzo lubię, miałem kilka, żonka ciągle jeździ włoskim i nie chce innego, mój Szwed też przyjechał do mnie z Italii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie podszedł sam układ Santoemmy, tzn. ja wolę tandem jeden zbiornik za drugim, a najlepiej kubełek (ale podkreślam to są moje indywidualne preferencje). Sabrina, bazuje na rozwiązaniu, jak dobrze pamiętam to się nazywa "ul" i ma swoje korzenie gdzieś na przełomie lat 70/80 (tzn. konstrukcja segmentowa).

 

Jakościowo - z opinii użytkowników - jest średnio, był duży problem z serwisem i częściami zamiennymi. z tego co wiem obecnie jest podobno lepiej, gdyż jest dystrybutor w PL. Włosi dają rok gwarancji. Karcher, Prochem i Truvox - też - tylko że tym firmom bardziej ufam, jeżeli chodzi o duże ekstraktory (szczególnie dwóm ostatnim).

 

Santoemma podana przez Ciebie kosztuje około 6tyś + podgrzewacz 2,tyś + ssawka do tapicerki 500zł - i robi się kwota niemała. Zakup warto dobrze przemyśleć. Najlepiej podpytaj sprzedawcę o części zamienne, czas serwisu i czas ściągnięcia akcesoriów dodatkowych.

 

Najlepiej - jeżeli będzie taka możliwość przetestuj sprzęt, będziesz zadowolny - kup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje odkurzacz do odkurzania maszyny drukarskiej z pyłu, wody i różnorakiej chemii. Jeżeli chodzi o kwotę to dobrze by było aby oscylował w granicach 1500zł. Znajdę coś w tych pieniądzach ?

Oczywiście chce go wykorzystać tez do sprzątania w samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest coś godnego uwagi w przedziale cenowym do 700-800zł? ;) tylko do celów czysto prywatnych, kilka dywanów, jakaś kanapa czy fotel. Ze 2 samochody w roku do wyprania. Jeśli powielam pytanie do przepraszam, ale temat ma 20 stron :-]

 

Pogadaj z Kanarem o se4001 napewno zrobi jakąś dobrą ofertę, swoją drogą miałem od niego ten odkurzacz i dawał radę z tapicerką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekkaz, pewnie tylko UK.

 

[ Dodano: 23 Listopad 2011, 15:17 ]

Odradzam wam odkurzacz piorący karcher puzzi 8/1 w ciągu nie całych trzech lat dwa razy wymiana turbiny.

 

Tym odkurzaczem znajomy zrobił około 200 samochodów. Przez ten czas padła pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.