Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki model karchera bedzie lepszy do zastosowac amatorskich? Puzzi 8/1 czy puzzi 100? Wiem, ze setka ma wieksza pojemnosc i teoretycznie to model wyzszy ale spotkalem sie juz z kilkoma opiniami, ze model 8/1 jest mocniejszy i solidniej zbudowany. Ktos to potwierdzi?

Aha, piszac zastosowanie amatorskie mam na mysli jakies 10-15 samochodow w roku + okolo 30 welnianych dywanow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym sprzęcie: LAVOR GBP 20 - przykładowy link: http://www.naczysto.pl/product/55/odkur ... lavor.html. Wszędzie gdzie jest oferowany proponowany jest przede wszytkim do uzytku profesjonalnego. Używał bym go dla siebie + od czasu do czasu dla znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o paramterach, bo porównywałem i przynajmniej podane przez producenta są na poziomie puzzi 100. Mam juz kilka sprzetów lavora , z których jestem zadowolony przez to zaciekawił mnie ten egzemplarz. Można go kupić za 850zł brutto, to chyba dobra propozycja. Tak sobię myśle ,że dolanie płynu to nie problem, bardzie denerwowało by mnie częste opróżnainie zbiornika brudnej wody. Nie wiem czy moje stwierdzenie jest właściwe. Na jaka powierzchnię wystarczą te 2 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po parametrach to:

ssanie gorsze niż Numatic/Karcher, ciśnienie natrysku nie jest podane więc się nie wypowiem. 2 litry to bardzo mało - konkurencja oferuje m.in 6l/10L, ciężko powiedzieć jednoznacznie na ile starczy. Ale uwierz że w pracach komercyjnych częste uzupełnianie środka do ekstrakcji będzie kłopotliwe - szczególnie u klienta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zakupić odkurzacz piorący do własnego użytku (3 auta w domu które błagają o wypranie srodka) + w lekkich celach zarobkowych, ale mysle ze byłyby to ilosci powiedzmy 1-2auta na tydzień.

 

jaki sprzęt polecacie mi ? zastanawiam się nad puzzi 8/1 ale nie wiem czy do takich celów nie wystarczyłby np karcher se4001? co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie. Od kilku dni chodzi mi po głowie odkurzacz piorący, ale nie z wysokiej półki. Chciałem wydać jakieś 300-500zł, ale to póki co tylko w marzeniach bo na razie i tak nie mam kasy. Dzisiaj jednak spojrzałem w kąt, a tam stoi Zelmer 919.0 SP. Pytam mamy, czy można tym prać- mówi że spoko, tylko dużo wysiłku trzeba w to włożyć (mowa o praniu dywanów). Co Wy o nim powiecie? Nadałby się, gdybym raz na jakiś czas go wykradł z domu do przeprania foteli, podsufitki? Mowa o dokładnie takim modelu:

http://www.zelmer.pl/odkurzacze/z_funkc ... -0-sp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastatnawiam się nad kupnem odkurzacza piorącego myślę nad :

KARCHER Puzzi 100 lub 200 możecie coś doradzić/ polecić ? a może inne rozwiązanie ? głównie chodzi mi o pranie tapicerek w samochodach oczywiście efektowne ;p i w mniejszym stopniu by ewentualnie wyprać jakiś dywan czy komplet wypoczynkowy w domciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc prześledziłem temat i mam dylemat masakryczny między puzzi 100 a georgem. tak jak wcześniej napisałem że głównie ma być do prania samochodów (a mam ich dosyć trochę do prania) no i czasem dywanu czy kompletu wypoczynkowego. Co możecie mi doradzić zależy mi na szczerej opinii bo nie chce żałować zakupu a wiem że sprzętu będę używał a nie będzie leżał gdzieś bezużytecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jaką chemię będziesz używał, ale ja bym zrobił tak:

 

1. coś na prespray, szczotkowanie i kilka minut na przegryzienie się chemii

2. kilkukrotne spryskanie i od razu odsysanie

3, jak nie masz typowych środków do ekstrakcji to na koniec płukanie wodą, czyli oprysk z wodą i odsysanie.

 

Pracę ułatwiłby opryskiwacz z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.