Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Puzzi 200 to normalny puzzi 100 z wyjściem elektrycznym na przystawke, więc jesli ktoś nie będzie prał dywanów taka przystawka to zakup modelu 200 jest zbednym wydatkiem.Wystarczy puzzi 100.

Jesli się mylę to proszę o info.

Kupiłem puzzi 100 w promocji i jestem szczęśliwym jego posiadaczem.

Do moich aut idealny.

Słyszałem że maszynki z carvalet sa lepsze od karchera, ale te uśmieszki i oczy mnie zniecheciły i nie zapoznałem sie z ofertą tej firmy.

Może to był błąd, ale juz po ptokach :idea: co powiecie na jakość odsysania puzzi i tych z buźkami????

puzzi 100 ma tylko jedna pompe(200 ma je dwie-wiec natrysk chemi jest wiekszy)-dodatkowo puzzi200 ma zbiorniczek na odpieniacz i wtyczke pod glowice czyszczącą pw10 i schowek na chemie(tabletki)

co do maszynek-nie sa to carvalet tylko odkurzacze numatic

co do ,,usmieszku,,-dla mnie tez jest nie do przyjecia jesli miał bym z tym jezdzic ,,po klientach,,(w angli numatic sa sprzedawane w sklepach jako sprzet domowy a nie do profesjonalnego czyszczenia-podobnie jak u nas zelmery wodniki :-] -jedyny plus ich ze mozna odkurzac przed praniem(karchery niestety nie mozna w ten sposób uzywac) i maja na wyposazeniu wiecej koncówek-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timur,

Dzieki. Pojedyńcza pompa starcza do tapicerek w autach.

Ważne ze podcisnienie jest takie same i w tym przypadku 100 nie jest słabszy.

Wcześniej miałem karcher 3001 chyba - ten z wiaderkiem w środku. Totalna porazka.

 

NAjlepszy bajer to ta ssawka z przeźroczystą szybka.

Widac do którego momentu trzeba pracowac nad tapicerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że maszynki z carvalet sa lepsze od karchera, ale te uśmieszki i oczy mnie zniecheciły i nie zapoznałem sie z ofertą tej firmy.

Może to był błąd, ale juz po ptokach :idea: co powiecie na jakość odsysania puzzi i tych z buźkami????

 

Te buzki to Numatic GVE-370-2 George:) Patrząc na cena/jakość.możliwości bije Puzzi 100 na głowę. Ssanie lepsze niż w Puzzi 100 i lepszy natrysk (2bary) - żeby nie było pracowałem na obu.

 

 

Puzzi 100 to też nie jest ultra profesjonalny model:) Dobrym rozwiązaniem do firmy będzie Numatic Ct-470-2 , jeżeli razi kogoś uśmiechnięta buzka Georga - ma dwa razy większą pojemność i wygodne kółka do transportu.

 

Za cenę Puzzi 200 - można kupić CTD-570-2 na dwóch turbinach albo...

2x Numatic - George + Ct470-2 - jeden do pracy na sucho (+w razie potrzeby drugi ekstraktor - np. przy dużych zleceniach) i ct470-2 do ekstrakcji

 

i uzupełnić to w dobrą chemię np. Prochem i będzie git :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buzki to Numatic GVE-370-2 George:) Patrząc na cena/jakość.możliwości bije Puzzi 100 na głowę. Ssanie lepsze niż w Puzzi 100 i lepszy natrysk (2bary) - żeby nie było pracowałem na obu.

z tym biciem to bym sie spierał

kiedys juz był na ten temat spór

wiec natrysk sie zgodze numatic ma -2 bary puzzi100 tylko-1 bar ale puzzi ma za to tłoczenie 2,5 bara czego nie podaje numatic i mozna debatowac co jest czym

ponadto numatic ma wydatek powietrza 40 l/s a puzzi 100 ma -54 l/s

na plus dla goerga-zamkniety zbiornik(zapobiega wychłodzeniu ekstrakcji)i duzo dodatkowych ssawek

ostatnio miałem mozliwosc przetestowania georga i jakos mi nie nie podchodzi(przyzwyczajenie tez napewno robi swoje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotna wada Gerge'a to, że brudna woda szybko się pieni i nie można dalej pracować. Dodatkowo mały zbiorniczek powoduje częstszą konieczność jego opróżniania ...co jest mało komfortowe (a jest to wyjątkowo utrudnione bo cała obudowa jest pojemnikiem na brudną wodę, w porównaniu do Puzzi to koszmar).

Jeśli ta wada kogoś nie zniechęci to cena faktycznie przemawia za Numatikiem.

Poza tym lepszy natrysk Georga jest naprawdę w pracy niezauważalny a raczej moc zasysania uznałbym za ważniejszy parametr, który też nie jest odczuwalnie lepszy w żadnej z maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za opinie.

Jednak puzzi 100 jest dla mnie i moich potrzeb trafionym zakupem.

Jeśli mogę prosić o chemię do czyszczenia tapicerek samochodowych lepszą od proszku czy tabletek karchera (mam duze wiaderko) to chętnie sie dowiem.

Wiem że ten proszek nie jest zły, ale są lepsze, sprawdzone przez Was płyny i proszki.

I takie info potrzebuje ----- czym zmywa się krew zaschniętą na podsufitce?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szukamy odkurzacza do przewozenia zwlok w bagazniku?:>

 

Ja pracuje na Numaticu CT470-2 i jestem zadowolonu. Uzywam srodkow Karchera i poki co nie jest zle :) Nie ukrywam ze przydaoby sie cos mocniejszego z chemii ale poki co musi byc to co mam bo kupilem po 20kg wszystkigo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szukamy odkurzacza do przewozenia zwlok w bagazniku?:>

 

Nie no, etap transportu juz za nami. :P

Teraz krew z podsufitki :idea:

TAk pytam, bo koleś mnie drażni jakimś super sposobem na zaschnietą krew i niechce powiedziec.

A odnośnie karchera pytanko... czy podczas przerw na przecieranie czy szczotkowanie , pompka moze chodzic czy trzeba ja oszczędzać i pilnować aby ja wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szukamy odkurzacza do przewozenia zwlok w bagazniku?:>

 

 

A odnośnie karchera pytanko... czy podczas przerw na przecieranie czy szczotkowanie , pompka moze chodzic czy trzeba ja oszczędzać i pilnować aby ja wyłączać.

 

moze chodzic(oczywiscie jesli pozostało w zbiorniku ekstrakcja)-ja wyłaczam bo po tylu latach mnie denerwuje buczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość szarpania karchera przy aucie z powodu krótkiego węża.

Czy taki http://allegro.pl/karcher-waz-ssacy-odk ... 86523.html nie będzie miał wiekszych spadków (strat podciśnienia???)

a niby dlaczego miały byc spadki cisnienia-przeciez to waz dedykowany wlasnie do karchera-znajomy uzywa go w teatrze do czyszczenia verticali(zakupił wlasnie tego dłuzszego do tej roboty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w nowy rok :) panowie mam plan zakupić odkurzacz piorący KARCHER SE 4001 obecnie posiadam PHILIPSA triathlon no ale on teścia jest :) a ja chce swój wiadomo :) chciałbym zapoznać się z opiniami użytkowników tego sprzętu więc proszę o opinie te pozytywne i negatywne :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj chyba ;) zapadła decyzja o zakupie odkurzacza piorącego - Numatic George.

Byłem w sklepie oglądałem i powiem szczerze zrobił na mnie wrażenie jakością wykonania i ilością końcówek i akcesoriów w zestawie.

Będę go używał do celów 'prywatnych" ew. do wyprania kilku samochodów znajomych - co sądzicie o moim wyborze??? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.