Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

jacekw1 - za jaką cenę widziałeś georga? Ktoś kiedyś na forum pisał że kupił tutaj:

http://www.chemiclean.co.uk/George.htm

Ja tam kupywałem i jestem bardzo zadowolony, ale była też osoba, której odkurzacz przyszedł połamany. Wydaje mi się, że warto - ale koniecznie trzeba w obecności kuriera sprawdzić przesyłkę i napisać do nich z UK, żeby dobrze zapakowali towar. Jedyne co to trzeba dokupić w Polsce to adapter do polskiego gniazka - 3zł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem cały wątek i już byłem zdecydowany na Numatica...ale poczytałem jeszcze opinie na innych forach i tam już opinie były bardziej podzielone, wielu pisało że jakość słaba, że nie nadaje się do ciągłej pracy, że w Anglii jest to sprzęt budżetowy itd. itp Więc trochę już zgłupiałęm...W ogóle czy GVE-370-2 różni się czymś prócz pojemności od CT-470-2??

Na samym początku byłem zdecydowany na puzzi 100 lecz później zobaczyłem że wiele osób chwali Numatica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Georga. Pomogły mi opinie na tym forum ale również miałem przyjemność "po dotykać" i karchera i numatica. Numatic zrobił na mnie wrażenie: rury dobrze wykonane, ssawki solidne, duża ilość ssawek w zestawie. Karcher też niczego sobie, ale rozmawiałem z gościem z serwisu karchera który potwierdził moje obawy że firma jedzie na marce i że urządzenia dzisiejsze to nie te co sprzed 10 lat :( . Zależało mi również na odkurzaczu na sucho. Przyznaję że kiedyś używałem Puzzi, a Numatica jeszcze nie. Nie mogę się już doczekać (a w busie już syf zaczyna się robić :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GVE-370-2 ma w standardowym zestawie możliwośc pracy jako odkurzacz na sucho, Ct-470-2, w podstawowej konfiguracji tej opcji nie ma (można dokupić zestaw "na sucho").

 

Jeżeli chodzi o parametry to w obu są te same głowice. Różnią się wielkością i budową zewnętrzną (ct-470-2 jest na składanym wózku)

Numatic jest przeznaczony do pracy, ciągłej - sprawdzone organoleptycznie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dżordża, jak wszyscy piszą precyzja wykonania i jakość materiałów na plus. Sprzęt kupiłem od jakiejś firmy która sprowadza je z UK do PL bo zależało mi na FV(wtyczka już przerobiona, całkiem profesjonalnie) fajnie, że można pracować na także na sucho. Jedyny jak dla mnie minus to za słaba siła ciągu, pierwszą pracę-pranie ~300m2 10 letniej, nigdy nie pranej wykładziny biurowej o megakrótkim runie musiałem wykonać na kolanach, małą ssawką do tapicerki samochodowej, bo dużą nie było szans na wyciągnięcie brudu. Ale jeżeli chodzi o zastosowanie typowo detailerskie to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300m2 10 letniej, nigdy nie pranej wykładziny biurowej o megakrótkim runie musiałem wykonać na kolanach, małą ssawką do tapicerki samochodowej, bo dużą nie było szans na wyciągnięcie brudu. Ale jeżeli chodzi o zastosowanie typowo detailerskie to polecam.

 

Możliwe że była to też kwestia użytej chemii. Dobrze wtarty mocny prespray i wstępne odkurzania (najlepiej kolumnówką), bardzo ułatwia pracę przy mocno zabrudzonych powierzchniach. Generalnie George ma trochę lepsze ssanie niż Puzzi 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tak temat i w sumie karcher 4001 jest średnio polecany ale w tej kasie alternatywy dla niego nie ma? wiosną będę się rozglądał się za odkurzaczem piorącym dywany w domu i tapicerkę, w domu łącznie 5 samochodów to na durną piankę szkoda kasy. Tym 4001 da się wyprać tapicerkę w samochodzie tak żeby nie narobić plam ? do 1000zł chcę coś kupić i tylko do prania bo do odkurzania mam zelmera z turbo szczotą i jest super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
PiotrWGM ile Cie kosztował odkurzacz i jak wygląda sprawa z gwarancją??

 

Nie pamiętam dokładnie, około 1500zł. Gwarancja nie mam pojęcia czy jest i jak działa, jak zacznie się psuć to będę sie martwił na razie działa :)

 

Możliwe że była to też kwestia użytej chemii. Dobrze wtarty mocny prespray i wstępne odkurzania (najlepiej kolumnówką), bardzo ułatwia pracę przy mocno zabrudzonych powierzchniach. Generalnie George ma trochę lepsze ssanie niż Puzzi 100.

 

Chemia nie miała tu raczej nic do rzeczy, wykładzina została wstępnie odkurzona dokładnie spec-szczotką-przystawką z dodatkowym wałkiem (rainbow) jako prespray użyty tersus PR951 ekstrakcja tersus ex850. Odkurzacz po prostu nie miał siły wyssać wody z brudem przy używaniu dużej ssawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odkurzacz domowy, nie przeznaczony raczej do pracy ciągłej.Można nim od czasu do czasu wyprać dywan w domu, czy tapicerkę w aucie . Dlaczego jest gorszy od maszyn profesjonalnych:

- gorsza siła natrysku

- gorsza siła ssania (słupa wody)

- gorszy wydatek powietrza

- mniejsze zbiorniki na środek do ekstrakcji/brudną wodę

- mniejszy zasięg roboczy

- gorsza jakośc wykonania (plastyki:)

 

Słowem wszystko co eliminuje ten odkurzacz z zastosowań profesjonalnych.

Reasumując Wodnik to odkurzacz "z funkcją prania" a nie "rasowy" odkurzacz piorący (nie twierdzę także że firma na literkę K takie robi, bo np. Se4001, to porażka totalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.