Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zapraszam na PM-a w sprawie maszyn Numatic :) w tym Georga. Dla użytkowników KA mamy niestandardowe warunki handlowe :) Istnieje także możliwość zakupu na raty w systemie Żagiel. Lista referencyjna zadowolonych forumowiczów - długa :)

 

+ 2 zadowolony rowniez z Georga, jego uniwersalnosc odkurzania i prania po szybkich zmianach, duzo ssawek i mobilnosc dla mnie wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefanov, kto narzeka i na co ? jak masz zamiar robić masówkę i zarabiać na tym to lepszym wyborem będzie ct-470.

 

co dla Ciebie znaczy masówka ? zamierzam skupić się na tapicerkach aut i z czasu jakiś dywanik i inny bajzelek, zamierzam się skupić na tym co lubię czyli auta auta i auta :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefanov, kto narzeka i na co ? jak masz zamiar robić masówkę i zarabiać na tym to lepszym wyborem będzie ct-470.

 

co dla Ciebie znaczy masówka ? zamierzam skupić się na tapicerkach aut i z czasu jakiś dywanik i inny bajzelek, zamierzam się skupić na tym co lubię czyli auta auta i auta :evil:

 

 

 

George to fajna maszynka - miałem, sprawdziłem, obecnie mam coś innego, jak dla mnie największą "niedogodnością" tej maszynki są małe zbiorniki, dlatego gdybym miał dzisiaj brać coś z Numatica w rozsądnej cenie wziąłbym większy model CT-470.

Funkcji odkurzania na sucho w George nigdy nie użyłem, jak dla mnie zbyt dużo zachodu z "przekładaniem wnętrzności" - potem walający się gdzieś worek ze śmieciami :D , wolę do tego drugą maszynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Karchera Se4001, uzywalem go sporadycznie (dlatego zdecydowałem się na ten model, między innymi). Po przeleżeniu sezonu zimowego, jakieś dwa tygodnie temu chciałem zainaugurować sezon: odpalam maszynę a ta warczy jak jakiś stuletni hydrofor. Wyłączyłem, zawiozłem do serwisu (sprzęt na gwarancji). Okazało się, że turbina zassała wodę i nie podlega to gwarancji (koszt nowej turbiny z wymianą 350zł). Na moje pytanie dlaczego tak się stało, serwisant odp, że tak sie często dzieje w tych modelach. Odkurzacz ani razu mi nie upadł, nie wywrócił się, nie przelalem wody w zbiorniku, raptem użyłem go z 5 razy po 3-4 godziny na każde użycie. Teraz trochę żałuję, że nie kupiłem Puzzi, który wg. serwisanta jest wolny od takich wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Puzzi 100 i jestem bardzo zadowolony. Mam do 3 lata. Ogolnie zajmuje się praniem tapicerki oraz dywanów (dywany sporadycznie dla znajomych). Przez te 3 lata wyprałem ogrom aut i nic mi się z nim nie stało. Nawet zostawiłem go przez przypadek w garażu z woda w środku i mi w zimie zamarzl. Jak juz popuścił lód myślałem że będę musiał udać się na serwis a tu miłe zaskoczenie dalej działa. Nic nie rozsadziło. :-] Jeśli ktoś chce nie dużo kasy wadać to Puzzi 100 polecam, a teraz ide wyprać Sprintera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały wątek i wybór ograniczyłem do GVE370 vs CT470.

Nie daje mi spokoju wielkość zbiornika.

 

Na ile starcza taki zbiornik jaki jest w georgu? Wypiorę średnio zabrudzone auto wielkości dajmy A8 bez opróżniania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od osoby która pierze. Widziałem już jak cały zbiornik, jeden specjalista "wylał" na 1 fotel :mrgreen: Na 2x fotele + kanapa z audi A8- jeden zbiornik GVE-370-2 powinien wystarczyć. Jeżeli dojdą inne elementy do prania, to trzeba będzie uzupełnić wodę.

 

CT-470-2 ma większe zbiorniki, a co za tym idzie można nim zrobić na raz większą powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już jak cały zbiornik, jeden specjalista "wylał" na 1 fotel :mrgreen: Na 2x fotele + kanapa z audi A8- jeden zbiornik GVE-370-2 powinien wystarczyć

 

poorboy, czy ja źle rozumiem twoją wypowiedź czy ty uważasz że 1-2 zbiorniki wystarczą na upranie całego samochodu? :o:idea:

Bo jakoś nie mogę w to uwierzyc chyba że źle cię rozumiem.

Sam mam puzzi 200 gdzie jest zbiornik 10/9 i jeszcze tak mi sie nigdy nie udało no chyba że piorę same brudasy jakieś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak ty to robisz hehe

A może niech inni się też wypowiedzą ile tak mniej więcej im idzie zbiorników na upranie takiego kompletu jak napisał poorboy,

Bo wychodzi na to że ja powódź robię w tych samochodach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jak ty to robisz hehe

A może niech inni się też wypowiedzą ile tak mniej więcej im idzie zbiorników na upranie takiego kompletu jak napisał poorboy,

Bo wychodzi na to że ja powódź robię w tych samochodach :/

no to chyba kolego robisz powódz-he,he

u mnie tez jak u kolegi poorboy schodzi 1 do 2 zbiorników puzzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam wasze posty to mi sie chce troche śmiać w sprawie ilości zbiorników wody itp. Nie ma się co licytować kto bedzie miał 2zbiorniki a kto 3 bo liczy się efekt. Stopien zabrudzenia jest przecież różny i ciężko mi uwieżyć ze ktos zrobi całe auto wielkosci np vw passat 2zbiornikami licząc od podsufitki,fotele,kanapa,boczki, bagażnik,podłoga. Piore auto juz 3 lata i wiem jak sprawa wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie powinniśmy się licytować kto ile zużywa ale warto wymieniać się doświadczeniem. Ja mam puzzi i zużywam średnio nie całe dwa zbiorniki z płukaniem końcowym samą wodą, używając prespray i nie piorąc odkurzaczem podsufitki. Nie jestem zwolennikiem moczenia gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat odkurzacza piorącego Lavor GBP-20

Chciałem urządzenie do przeprania kilku samochodów, dywanu i kanapy w domu, Numatic jak na moje potrzeby zdecydowanie z drogi, a Karcher bardzo delikatny. Mam odkurzacz WD 5.400 i jestem przekonany że se 4001 jest wykonany z tych samych materiałów także jest odniesienie.

 

Lavor

zalety:

- zbiornik jak i cala obudowa sa miekkie w sensie elastyczne, podatne na odkształcenia co przy przewróceniu powinno amortyzować uderzenie

- wąż ssący w porównaniu do karchera jest bardziej giętki

- lepsze złączki, solidniej wykonane

- złączka węża w odkurzaczu ma możliwość obracania sie dookoła co jest przydatne podczas odkurzania

 

wady:

- za krótki kabel zasilający

- ssawka do tapicerki jest za długa (jest do przerobienia)

- zbiornik ekstrakcji jest przymocowany na stałe, oraz ma zagłębienie przy otworze wlewowym co powoduje że nie wylejemy z niego płynu do końca zawsze coś zostanie w środku i mała pojemność ok 2,5 L

- wężyk ekstrakcyjny ssawki do tapicerki jest za długi i odpycha spust

 

Jako rasowy inżynier od razu pomodziłem, żeby mi sie lepiej pracowało

- wywierciłem otwór w rogu zbiornika na ekstrakcję żeby wylewać zawartośc do końca

- odkręciłem zbiornik płynu (jedna śruba od spodu pod kółkiem) żebym mógł go wyciągać

- wężyk ssawki docięty na wymiar

 

Teraz najlepsze- Od pierwszego uruchomienia nie działa pompka wody, nie ciągnie płynu z zasobnika. Wczoraj go dostałem a dzisiaj pojechał do serwisu. Taka wpadka ze strony Lavora nie najlepiej świadczy o firmie i samym urządzeniu.

 

1004688p.jpg

 

1004689.jpg

 

1004691p.jpg

 

1004693k.jpg

 

1004694.jpg

 

1004695s.jpg

 

1004696e.jpg

 

1004697t.jpg

 

1004698t.jpg

 

1004699d.jpg

 

1004700.jpg

 

1004701o.jpg

 

1004702c.jpg

 

1004703z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat odkurzacza piorącego Lavor GBP-20

 

jak oni wymyslili tą ssawę do tapicerki ? :o

 

2,5L na środek do plukania uczyni pracę delikatnie mówiąc mało przyjemną, trochę zrekompensuje to 20L zbiornik na brudną wodę, ciekawe jaką to ma moc i wydajność pompy, podciśnienie nie powala.

 

Jak piszesz żeby tym coś zrobić musisz poprawiać producenta, osobiście wolałbym taki towar zwrócić, ciekawe jak zachowa się gwarant przy ewentualnej koniecznej naprawie jak zobaczy te przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu ilości napełnień Georga na jedno auto- ja również nauczyłem się zamykać w 2 zbiornikach na auto (jeśli są mega uwalone podłogi i są kilkukrotnie prane dywaniki to jednak więcej;p). W końcu wodą z ekstrakcji nie czyścimy więc więcej nie znaczy lepiej;/ Ma byc tyle by wypłukać prespray- po praniu tapicerka jest wilgotna a nie mokra.

 

George dla zaawansowanego amatora w zupełności wystarczy, dodatkowo na sucho ma moim zdaniem ogromną moc co też się przydaje. Jedynie przekładka jest męcząca, ale ja mam go zazwyczaj uzbrojonego na sucho i tylko gdy muszę prać to po odkurzaniu "zalewam i gotowe".

George ma jedna ogromną wadę- jeśli ktoś chce zrobić to za kasę/barterem dla znajomego to zawsze padnie pytani "ale masz karchera, tak?" :evil: Myślę, że profesjonaliści to potwierdzą bo już kilka razy o takiej sytuacji słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George ma jedna ogromną wadę- jeśli ktoś chce zrobić to za kasę/barterem dla znajomego to zawsze padnie pytani "ale masz karchera, tak?" :evil: Myślę, że profesjonaliści to potwierdzą bo już kilka razy o takiej sytuacji słyszałem.

 

:kox: trzeba okleić go na żółto, wtedy sprawa załatwiona, tak się u nas przyjęło już że nawet na myjki mówimy "karczer" :/

 

mnie nikt nigdy nie pytał o markę sprzętu, czasem ludzie pytają o stosowaną metodę czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.