Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

makler3m - z tego co piszesz dobrym wyborem moim skromnym zdaniem będzie Numatic - George to bardzo fajny zestaw - możesz prać tapicerkę, dywany itp., masz w komplecie zestaw do odkurzania na sucho, więc masz wszystko o czym pisałeś.

 

Osobiście używałem takiego sprzętu i nigdy mnie nie zawiodł, jednak gdybym dzisiaj miał brać Numatica to brałbym większy model CT 470-2 glównie ze względu na większe zbiorniki, jednak z tego co pamiętam w podstawowym zestawie ten model nie ma akcesoriów do pracy na sucho, które musiałbyś dokupić - nawiasem mówiąc nigdy nie użyłem funkcji pracy na sucho - wolę do tego używać drugiej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ct-470-2, ma rzeczywiście większe zbiorniki, część akcesoriów - opcjonalna. Na usługi typowo mobilne (głównie auta) bardziej proponowałbym GVE-370-2, ze względu na poręczność. Ct-470-2 na większe metraże, do pracy bardziej stacjonarnej, chociaż nie powiem przy autach też spisuje się bdb:) Oba modele posiadają tą samą głowice.

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zestawem ct-470-2 + akcesoria to zapraszam na PM, można co nie co powalczyć z ceną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poorboy - dla mnie zbiorniki Georga były trochę za małe (często trzeba opróżniać/napełniać), co prawda nie pracowałem z CT 470-2, ale z opisu wynika że sprzęt jest dalej jak najbardziej poręczny - waga 12 kg to niewiele, a zbiorniki prawie 2 razy większe

 

[ Dodano: 4 Marzec 2012, 20:04 ]

rogo, a czy tą metalową ssawką od Tersusa MiniEX nie obawiasz się uszkodzenia tapicerki?

 

ssawa w w zestawie fabrycznym o której pisałem jest do dywanów, a nie do tapicerki, w zesatwie z małą Sabriną też masz ssawę z częścią ssącą wykonaną z metalu, ma tylko dodatkowe "okucie" z tworzywa, która czyni ją dwufunkcyjną.

 

Co do ssawy do tapicerki to zarówno w przypadku małej czy dużej Sabriny oraz Tersusa MiniEx musisz sobie dodatkowo dokupić (nie ma jej w zestawie) i tu masz do wyboru wersję tańszą wykonaną z tworzywa lub metalową droższą (produkty Santoemmy), można też zamówić bardzo fajne amerykańskie ssawy do wyboru różne funkcjonalności (kształty, rodzaj natrysku), ssawy są wykonane w taki sposób żeby nie uszkadzały tapicerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam sobie ten temat "do snu" od jakiegoś czasu, ale nie rozwiałem swoich wątpliwości.

Zacznę od tego, że chciałem kupić se4001 do prania tapicerek samochodowych (4-5 w miesiącu), ale naczytałem się o puzzi 100 (tylko ta cena nówki jak dla mnie zaporowa). Znalazłem jednak WD 5.600 i ciekawe wydały mi się jego parametry (1800W 80l/s i 30l zbiornik). Pytanie brzmi: dlaczego ten ostatni mimo dużo lepszych parametrów i rewelacyjnej ceny nie jest polecany tak jak se4001 do sporadycznego użytku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delosk8, puzzi 100 , opierasz 4-5 aut w miesiącu to znaczy że niedługo będziesz opierał więcej i więcej , a w takim wypadku warto wydać na pucka kasę . Po nowym roku podrożał , to fakt . On ma tą zaletę że jest prosty , tani w utrzymaniu , części jak barszcz i dużo tego wszędzie . Przy 10 autach na msc , nie skończy się nawet za 5 lat . Mam jednego z 2001 r i dopiero w zeszłym roku poszedł w odstawkę . Dwa razy silnik wymieniałem i raz pompkę , kilka uszczelek pod dekiel , przewód elektryczny z dwa razy . Koszt tych wszystkich napraw to ok 600pln/10 lat - :-] , a lekko u mnie nie ma :evil: . Naprawy po gwarancji robisz sam , to naprawdę nic trudnego . Kończąc - polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał z 2 lata temu Lavora Apollo IF, nie narzekał działał bardzo dobrze.

Sam zastanawiałem się nad Puzzi 100, ale jak to powiedział sprzedawca można go łatwo przez nieuwagę zajechać.

A po przeczytaniu kilkunastu stron kieruje się coraz bardziej na Numatica CT 470-2 ale nadal cena około 2500 zł, a Numatic CT 370-2 to to samo ale za mniejsze rozsądne pieniążki.

Kupił bym większego ale pieniążki mnie ograniczają (gabarytowo większy, cięższy, mniej mobilny), biorąc mniejszy mobilniejszy i później coraz więcej zleceń to jednak przydałby się jednak większy.

A tak to nadal zastanawiam się nad tym Lavorem może ktoś ma styczność z tym producentem? (w pon będę miał odpowiedź jaką cenę proponuje dystrybutor).

Puzzi odpada

Numatic 470 lub 370 -> Lavor Apollo -> lub inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zacznę od początku, sprzedaję części używane, w tym i tapicerki, fotele itp.

Szukam odkurzacza nadającego się do odnawiania, czyszczenia tapicerek (nielubię sprzedawać brudnych zniszczonych części). Powiedzmy, że są to 3-4 komplety tapicerek w miesiącu. Chciałbym też, aby nadawał się do prania dywanów, choć pierszeństwo ma samochód. Opcja odkurzania na such całkowicie zbędna. Prosiłbym o podanie modeli w 2 grupach do 1000 i 1500zł oraz dopisanie, czy te droższe są faktycznie tego warte.

 

Myślałem o Karcher Se 4001 / 4002 albo Thomas Twin TT / T1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad Numatic 370-2, ale niestety muszę kupić na raty i nigdzie nie mogę znaleść sklepu z tymi odkurzaczami w systemie ratalnym. Znalazłem w Euro-rtv-agd wyżej wymienione maszynki i chyba tam kupię, mimo, że cena większa niż na allegro.

Z tych co napisałem, co jest godne uwagi? Czy miał ktoś do czynienia z tymi Thomas Twin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie:

 

Zelmer Wodnik Trio

czy

Karcher SE 3001?

 

Przebrnąłem przez cały temat i nadal nie wiem. Potrzebny będzie do zastosowań amatorskich. Pranie max 8 aut w roku + odkurzanie 2 aut raz na tydzień. Który się do tego lepiej nada? I jaka chemia do tych odkurzaczy? RM760? Bo osobiście skłaniam się ku karcherowi. :)

 

Edit: w sumie już nie ważne... zdecydowałem się sam na Karchera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Witam :-]

 

przeczytałem cały temat, stare i nowe posty,

 

wybór odkurzaczy piorących mnie przytłacza, chciałbym wybrać coś za kwotę:

 

1500 zł - 2100 zł :wallbash:

 

ma odkurzać na sucho również, i chciałbym żeby był to cały zestaw :oops: czyli wszystkie szczotki.

 

będę prał auta może z 10 na miesiąc w miarę rozwoju, o tym gdzie indziej :kox:

 

Wiele osób na forum operuję samymi nazwami parametrami, dla laika czasem jest to problem, ale dla chcącego nic trudnego ...

 

proszę o jakąś radę :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam :-]

 

przeczytałem cały temat, stare i nowe posty,

 

wybór odkurzaczy piorących mnie przytłacza, chciałbym wybrać coś za kwotę:

 

1500 zł - 2100 zł :wallbash:

 

ma odkurzać na sucho również, i chciałbym żeby był to cały zestaw :oops: czyli wszystkie szczotki.

 

będę prał auta może z 10 na miesiąc w miarę rozwoju, o tym gdzie indziej :kox:

 

Wiele osób na forum operuję samymi nazwami parametrami, dla laika czasem jest to problem, ale dla chcącego nic trudnego ...

 

proszę o jakąś radę :dontknow:

Numatic George GVE370 chyba nic lepszego nie ma a za tą kasę dostaniesz pełen zakres akcesroii + chemia na początek gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam na PM-a w sprawie maszyn Numatic :) w tym Georga. Dla użytkowników KA mamy niestandardowe warunki handlowe :) Istnieje także możliwość zakupu na raty w systemie Żagiel. Lista referencyjna zadowolonych forumowiczów - długa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam na PM-a w sprawie maszyn Numatic :) w tym Georga. Dla użytkowników KA mamy niestandardowe warunki handlowe :) Istnieje także możliwość zakupu na raty w systemie Żagiel. Lista referencyjna zadowolonych forumowiczów - długa :)

 

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapraszam na PM-a w sprawie maszyn Numatic :) w tym Georga. Dla użytkowników KA mamy niestandardowe warunki handlowe :) Istnieje także możliwość zakupu na raty w systemie Żagiel. Lista referencyjna zadowolonych forumowiczów - długa :)

 

Równierz jak najbardziej zadowolony i polecam,

 

 

 

Stefanov,

 

w tej kwocie george z tym dodatkowym zestawem + 2 wiadra proszków i spokojnie się zmieścisz w 2000 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.