Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczenia z SE4001: mieści bardzo małą ilość brudnej wody, co powoduje konieczność częstego opróżniania zbiornika, siła natrysku bardzo słaba. Jak chcesz wyprać tapicerkę i dywan w domu "od święta" i dysponujesz kwotą podaną wyżej to będzie ok. Jeżeli do działalności komercyjnej to są lepsze maszyny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do dyskusji z takim wpisem: sam przymierzam się do kupna odkurzacza piorącego, ale w pierwszej kolejności na potrzeby domowe, a w drugiej do auta. Niestety Numatic George jest poza zasięgiem finansowym i raczej będzie to coś z oferty Karchera, bo po 1) blisko serwis, po 2) w tym przedziale cenowym i tak jakichś znacząco wybijających się sprzętów nie ma. Ilu użytkowników tyle opinii.

 

To co tu wyczytałem o SE 4001 w sumie pokrywa się z opiniami znalezionymi na innych portalach - czyli bez rewelacji. Nie mniej jednak SE 4001 ma już następcę - SE 4002 i SE 5001 i z tych dwóch będę coś wybierał. Podstawowa różnica to taka, że 4002 ma tak jak i 4001 zbiornik na środek piorący na zewnątrz, natomiast 5001 ma obydwa zbiorniki (czysty i brudny) wewnątrz obudowy. Jednak z uwagi na jednakową pojemność zbiorników czysty&brudny wg mnie nie ma to znaczenia czy ten czysty jest wewnątrz czy nie, bo i tak trzeba otwierać obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a wiec koledzy,przytoczę opinie innego czysciciela z forum IFC przyrównuje on puzzi 100 do numatica(awaryjność,zastosowanie czesci)-mam nadzieje ze komuś sie to przyda na przyszłość

:o W tym wątku chciałbym przedstawić obydwa urządzenia.... od wewnątrz.(dla niektórych najważniejsze jest wnętrze)

Do tej pory z Georgem nie miałem nic wspólnego. Parametry podawane przez niektórych sprzedających np. ciśnienie 2,5 do 2,7 bara zawsze mnie zastanawiały.

Wielokrotnie pytałem handlowców sprzedających Numatica: jaka pompa, rodzaj itd? Praktycznie zawsze to pytanie zostawało bez odpowiedzi. Raz tylko padła odpowiedź "Numatic nie podaje"

Ci sami handlowcy przejawiający objawy gierkowskiej gigantomanii pisali np jak sprzedali Numatica na myjnie i właściciel myjni używający do tej pory Puzzi 100 stwierdził "nie ma porównania lepszy natrysk, ssanie, nigdy więcej Puzzi"

Główną moją działalnością jest pranie jednak pobocznie naprawiam urządzenia przez cztery lata naprawiłem kilkadziesiąt sztuk głównie ekstraktorów, kolumnówek i mokro-sucho.

Dzisiaj rano do nas do myjni przyjechał młody chłopak trudniący się praniem tapicerek.

Przywiózł Georga i błagał o pomoc siadł natrysk. Dowiedział się że mogę pomóc. Od poniedziałku ma zacząć pranie tirów codziennie jeden i tak przez 20 dni.

Pompa siadła we wtorek u klientki na praniu tapicerki. Zadzwonił do osoby, która mu sprzedała Georga (w dniu zakupu handlarz "miał" wszystkie części) i powiedział co się stało.

Oczywiście handlowiec pompy nie miał, nie wie kiedy będzie w ogóle kur.. nie wie jaka tam pompa. Te sam handlarzyna 14 miesięcy wcześniej namówił go na Georga odradzając Puzzi jako gorsze bee produkowane w Chinach nieprofesjonalne etc. Co do serwisu Numatica w Polsce też nie powiedział nic.

Więc rozkręciłem Georga a w środku stara dobra znajoma Gotec 40W od starego kwadratowego Puzzi. Silnik ten sam two stage motor 1200 w.

Poniższe zdjęcie przedstawia:

po stronie lewej pompa Gotec nowego typu rozebrana na atomy (nowy Puzzi)

po stronie prawej pompa Gotec starego typu także rozebrana (stary Puzzi/Numatic/Cleanfix)

Tak jak widać na foto pompa różni się tylko z zewnątrz. Nowa pompa jest znacznie tańsza w produkcji w serwisie 200 a stara ok 350.

Nowa pompa została usprawniona przez zastosowanie metalowego dekla tłoczka (w starej plastikowy) co wyeliminowało usterkę cieknącej pompy na skutek zużycia materiału- dekiel to okrągła część trzecia od lewej.

Parametry pompy ciśnienie tłoczenia 2,7 bara, ciśnienie natrysku 1 bar, przepływ wody max 1,2l/min (sabrina kolejno 4, 1,2, 1,5)

W serwisie Numatica w Anglii ta pompa kosztuje ok 600zł a silnik 500zl choć silnik da się zastąpić zamiennikiem za 150 zł

Pojechaliśmy do Karchera kupiliśmy pompę nowego typu gdyż stara droga, przełożyliśmy kroćce, obcieliśmy kostkę na jej miejsce oprawiliśmy wsuwki typu chłopczyk i wszystko złożyliśmy do kupy. Śmiga jak złoto. Chłopaczyna zadowolony i wreszcie napięcie go puściło będzie mógł zacząć swoje duże zlecenie od poniedzialku. Z rozmowy z nim o trwałości Georga przez 14 miesięcy srednio wytężonej pracy powiedział:

-pęknięty wąż -naprawił we własnym zakresie

-pęknięta rączka do przenoszenia, choć jej szukał w Polsce to nie znalazł (tow. handlowcy twierdzą, że jest wszystko proszę napiszcie gdzie) naprawa we własnym zakresie rączka dorobiona z kawałka paska skórzanego, w Anglii koszt rączki 20 pln

-złamane kółko w Polsce nie szukał (dał sobie spokój bo w ciemnogrodzie jest tylko bajera handlowców, a jak wiemy dobry bajer to pół dniówki) w Anglii serwis ok 60zł, kółko dokupione w akcesoriach meblowych za 7 zł pasuje idealnie i nie wiele się różni

-padła pompa o czym pisałem (rozpad zaworka w tłoczku)

Więc czym się różni Numatic George od Puzzi 100? Kubełkową konstrukcją i mniejszym zbiornikiem na detergent.

Ja dzięki temu poznałem życzliwą osobę dostałem 0,5l. ballantinesa, którego teraz ze smaczkiem popijam i poznałem Georga na "wskroś".

Właściciel Georga zobowiązał się w najbliższym czasie zarejestrować na forum i podać do publicznej wiadomości personalia osoby która mu sprzedała Numatica

i ostro promuje ten sprzęt na Allegro oraz opisze całą sytuację i okoliczności zakupu. Chłopak myśli o zakupie w niedługim czasie drugiego ekstraktora i po tych perypetiach wybór padł na Puzzi 100 lub 8/1.

Panowie handlowcy trochę opamiętania takim zachowaniem sami sobie rzygacie do zupy!

Miłego weekendu! :o

DSC_0486.JPG.0d18e9c7db4291e240aa0c30ec91fa84.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym muszę się zgodzić z Timurem , dostęp do części fatalny a faktycznie go brak w polsce...

 

co do awaryjności to powiem , że mam puzzi 100 i Numatica CTD - 520-2 i nic się z Numaticem złego nie dzieje a pracuje codziennie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie post Timura, bo tez jestem na IFC:) Co do awaryjności Numatica i Karchera. Na kilkadziesiat sprzedanych GVE-370-2 w tamtym roku, miałem 3 (słownie:trzy:) reklamacje: 1. towar uszkodzony w transporcie, 2. Ktoś załączył pompe przy pustym zbiorniku i odkurzał na sucho, pompa nie dała rady bidulka:) 3. Jakimś cudem puściły dwa fabryczne zgrzewy na rurze, nie wnikaliśmy jak do tego doszło:) klient otrzymał nowy zestaw rur.

 

Teraz pytanie ile Puzzi się zepsuło? Co do serwisu to muszę przyznać że bywa różnie i to zarówno z Karcherem jak i Numaticiem, a to dlatego że wiele zależy od firmy, która dany odkurzacz sprzedała, a także od tego kto prowadzi serwis w danym regionie.

 

Na Numatica, obowiązuje 2letni okres gwarancji i wszelkie naprawy wykonywane są bezpłatnie (nie licząc uszkodzeń mechanicznych, z winy użytkownika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmowy z nim o trwałości Georga przez 14 miesięcy srednio wytężonej pracy powiedział:

-pęknięty wąż -naprawił we własnym zakresie

-pęknięta rączka do przenoszenia, choć jej szukał w Polsce to nie znalazł (tow. handlowcy twierdzą, że jest wszystko proszę napiszcie gdzie) naprawa we własnym zakresie rączka dorobiona z kawałka paska skórzanego, w Anglii koszt rączki 20 pln

-złamane kółko w Polsce nie szukał (dał sobie spokój bo w ciemnogrodzie jest tylko bajera handlowców, a jak wiemy dobry bajer to pół dniówki) w Anglii serwis ok 60zł, kółko dokupione w akcesoriach meblowych za 7 zł pasuje idealnie i nie wiele się różni

-padła pompa o czym pisałem (rozpad zaworka w tłoczku)

Co do serwisu i postawy handlowcow to rzeczywiscie lipa, ale z jednym sie nie zgodze. Jak dbasz tak masz, do weza, raczki czy kolka musial przylozyc sie sam wlasciciel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie post Timura, bo tez jestem na IFC:)

nie pisałem ze jest to mój post -napisałem wyraznie ze jest to przygoda kolegi z IFC

co awaryjności sprzętu dam przykład -posiadam puzzi 200 od 15 lat i jak dotychczas sprzet ten nie miał powaznych napraw i cały czas jest na chodzie,mam tez puzzi 100 które zakupiłem z powodu takiego ze wykonuje tez usługi prania u klienta a 200 niestety wizualnie jest troche zajechana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie miał ktoś z was do czynienia z odkurzaczem piorącym Karcher SE 2001, bo nie moge znaleźć opini na jego temat. Kilka informacji o nim:

 

Dane techniczne:

Szerokość robocza (mm) 230

Zbiornik, woda czysta/brudna (l) 5/6

Wydatek powietrza (l/s) 74

Podciśnienie (mbar) 200

Wydajność spryskiwania (l/min) 1

Ciśnienie spryskiwania (bar/min) 1

Maks. mocznamionowa, turbina/pompa (W) 1400/40

Kabel zasilający (m) 5

Ciężar (kg) 7

Wymiary (dł x szer x wys - mm) 370 x 290 x 470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku kupiłem SE 4001 i jestem z niego bardzo zadowolony, jedna z zalet tj jego cena w porownaniu do np SE 3001, jest co najmniej 200 zł tańszy, dokupiłem do niego tylko końcówke do prania tapicerki. Po pierwszym użyciu na mojej kanapie byłem pod wrażeniem koloru wody jaka znalazła sie w nim, a kanapa wydawała się dosyć czysta przed czyszczeniem, ale widać myliłem się. A i se 4001 jest stabilniejszy od se 3001, co wyczytałem tez na jakimś forum. Spokojnie używam go do prac domowych i czyszczenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś skorzystałem z okazji i kupiłem karchera se3001 w castoramie za 798 zł i tak na szybkiego przedstawiam pierwszą zabawę przed pracą , sorki że na fotelu domowym ,za autko wezmę się najprawdopodobniej w weekend o ile pogoda dopisze

20110324036.jpg.23d5847c3e6558bdb15503c7b45fe142.jpg

20110324033.jpg.e580fa6e985f83434a73b6c9a099607d.jpg

20110324030.jpg.b89e2d256c8a5b646f24415149fc1181.jpg

20110324032.jpg.e01521f2b2222c7ca483edc617dd3d9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie mam :) kupilem sobie dzis puzzi 100. Jezeli wlacze sam natrysk to nawet gdy nie nacisne przycisku do spryskiwaniato z dyszy kapie woda (wielkimi kroplami). Czy to normalne? Druga sprawa. Nie moge zamontować uchwytu na rure do prania dywanow. Obejma wydaje sie za duza na ta rure, a zadnej podkladki nie bylo w zestawie.

 

Ktos rozwieje moje watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mutra - dzięki wysłałem do nich zapytanie zobaczę co odpowiedzą, na ich stronce też nie ma cen ekstraktorów - chyba Karcher wprowadza jakąś dziwną politykę zabraniającą dystrybutorom umieszczania cen :o

Jakoś mi się takie podejście do klienta nie bardzo podoba ... , wysłałem już zapytanie do kilku firm i po trzech pierwszych już wiedziałem jakie dostanę kolejne oferty - wszystkie identyczne prawdopodobnie podyktowane przez producenta, zero konkurencji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.