Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

COLOURLOCK TOP Life to nowa powłoka do części ze skóry, imitacji skóry i tworzyw sztucznych, daje powierzchniom specjalnie, długotrwałe zabezpieczenie

TOP Life chroni powierzchnie przed ogólnymi zabrudzeniami, ale także przed zabrudzeniami z tekstyliów, takich jak dżinsy i inne materiały z nietrwałymi kolorami. Chroni również przed wszelkiego rodzaju płynami. Ponieważ nie zawiera rozpuszczalników, jest łatwy i bezpieczny w użyciu oraz przyjazny dla środowiska

✓ Oddychająca – skóra może być natłuszczana!

✓ Na bazie wody, przyjazny dla użytkownika i przyjazny dla środowiska

✓ Ochrona przed promieniowaniem UV

✓ Impregnacja przed płynami

✓ Chroni przed zabrudzeniami

✓ Chroni przed przebarwieniami tekstyliów

✓ Brak żółknięcia, ponieważ nie zawiera ligniny

✓ Żywotność do 12 miesięcy

microsoftteams-image_8__1-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MikeLBN napisał:

Nowość od Gyeon

Już od jakiegoś czasu Yves'a Heylen testował ten washpad w swoich materiałach video. Kawał fajnej rękawicy/pada ( bo chyba da się założyć też na rękę ). się szykuje. Gyeon jak to zwykle jest w ich przypadku to synonim najwyższej jakości. Nic z tego co od nich miałem nigdy mnie nie zawiodło. Czy to chemia, czy akcesoria to zawsze jest top. Warto zwrócić uwagę na powierzchnie myjącą tego akcesorium. To chyba jedna z największych tego typu propozycji na rynku ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 15:07, Eidos71 napisał:

Rupes UNO ADVANCED Stand Alone Protection & Maintenance Polish

Ok - dzisiaj miałem  przyjemność popracować trochę tym AIO na średnio-twardym lakierze. Konsystencja wodnista (pomimo ciągłego wstrząsania, jak zaleca producent) - jak mleczko (nie śmietanka) do kawy, pady strasznie "piją" produkt. Pracowałem na DA 15 mm DeWalt i Flex PXE 80 padami dedykowanymi do "one step" od ADBL, Super Shine i Nat (taka była potrzeba, gdyż było mało czasu, a lakier nie był w takim stanie, aby parować AIO z padami finiszowymi) wszystkie otwarto-komórkowe, więc może przy padach zamknięto-komórkowych byłoby nieco inaczej. Sama praca AIO Rupes-a bezproblemowa, produkt z tych "średnio-tłustych" - 2-3 przejazdy i właściwie koniec sensownych możliwości pracy. Zapach początkowo chemiczny, mdlący, później przechodzi w taki chemiczny zapach kremu (np. Nivea). Producent zaleca docieranie po 15 minutach od zakończenia pracy produktem - nawet po 30-kilku minutach bezproblemowo się dociera. Rzeczywiście ten AIO pozostawia fajny połysk, zauważalnie usuwa/maskuje drobne swirle i holo, typowe ryski wypłaca, ale nadal są widoczne. Użyłem jednego pada Evoxa Sleeker Maroon (light cutting) - we współpracy z Uno Advanced pozwolił na fajnego one-stepa z bardzo dobrym wykończeniem (co potwierdza, że ważniejszy jest pad, niż rodzaj pasty). 

Generalnie, gdyby nie wodnistość tego AIO (i kwestia początkowego, mdlącego zapachu), dałbym mu 9/10 (nie znając rzeczywistej trwałości). Jeśli trwałość rzeczywista dobije do 6 miesięcy (producent deklaruje 12) na daily car, dam te 9/10.  Auto, które dzisiaj obsłużyłem, nie dostanie na zimę nic więcej (codziennie kręci się po mieście i nie jest garażowane), więc sprawdzian trwałości będzie wiarygodny. 

Zdjęć nie robiłem, bo czas naprawdę mnie gonił (mycie, dekontaminacja chemiczna i praca maszynowa zajęły mi prawie 5,5 godz., a autko należy do segmentu B) - właścicielka i tak pod koniec sapała mi za plecami...

To na razie tyle moich subiektywnych spostrzeżeń z kontaktu z Rupes Uno Advanced. Gdy trafi się kolejna okazja do użycia tego produktu - postaram się zapewnić sobie więcej czasu, aby udokumentować tekst zdjęciami.

  • Lubię to 6
  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Eidos71 napisał:

Ok - dzisiaj miałem  przyjemność popracować trochę tym AIO na średnio-twardym lakierze. Konsystencja wodnista (pomimo ciągłego wstrząsania, jak zaleca producent) - jak mleczko (nie śmietanka) do kawy, pady strasznie "piją" produkt. Pracowałem na DA 15 mm DeWalt i Flex PXE 80 padami dedykowanymi do "one step" od ADBL, Super Shine i Nat (taka była potrzeba, gdyż było mało czasu, a lakier nie był w takim stanie, aby parować AIO z padami finiszowymi) wszystkie otwarto-komórkowe, więc może przy padach zamknięto-komórkowych byłoby nieco inaczej. Sama praca AIO Rupes-a bezproblemowa, produkt z tych "średnio-tłustych" - 2-3 przejazdy i właściwie koniec sensownych możliwości pracy. Zapach początkowo chemiczny, mdlący, później przechodzi w taki chemiczny zapach kremu (np. Nivea). Producent zaleca docieranie po 15 minutach od zakończenia pracy produktem - nawet po 30-kilku minutach bezproblemowo się dociera. Rzeczywiście ten AIO pozostawia fajny połysk, zauważalnie usuwa/maskuje drobne swirle i holo, typowe ryski wypłaca, ale nadal są widoczne. Użyłem jednego pada Evoxa Sleeker Maroon (light cutting) - we współpracy z Uno Advanced pozwolił na fajnego one-stepa z bardzo dobrym wykończeniem (co potwierdza, że ważniejszy jest pad, niż rodzaj pasty). 

Generalnie, gdyby nie wodnistość tego AIO (i kwestia początkowego, mdlącego zapachu), dałbym mu 9/10 (nie znając rzeczywistej trwałości). Jeśli trwałość rzeczywista dobije do 6 miesięcy (producent deklaruje 12) na daily car, dam te 9/10.  Auto, które dzisiaj obsłużyłem, nie dostanie na zimę nic więcej (codziennie kręci się po mieście i nie jest garażowane), więc sprawdzian trwałości będzie wiarygodny. 

Zdjęć nie robiłem, bo czas naprawdę mnie gonił (mycie, dekontaminacja chemiczna i praca maszynowa zajęły mi prawie 5,5 godz., a autko należy do segmentu B) - właścicielka i tak pod koniec sapała mi za plecami...

To na razie tyle moich subiektywnych spostrzeżeń z kontaktu z Rupes Uno Advanced. Gdy trafi się kolejna okazja do użycia tego produktu - postaram się zapewnić sobie więcej czasu, aby udokumentować tekst zdjęciami.

Jak oceniasz wycinanie vs krycie ? Probowales moze z ciekawosci wymyc preparat po aplikacji ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Aivars napisał:

Jak oceniasz wycinanie vs krycie ? Probowales moze z ciekawosci wymyc preparat po aplikacji ?

Nie wymywałem - nie miałem czasu na eksperymenty. Generalnie najlepszy efekt dał na tym lakierze duet z opisanym padem Evoxa - jednak to była już końcówka pracy nad autem. Gdybym teraz miał zaczynać od nowa - całe auto bym zrobił tymi padami Evoxy. Trudno mi powiedzieć, czy AIO Rupes-a znacząco maskuje - musiałbym wymyć produkt z lakieru.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

https://www.instagram.com/reel/CiNPTt-orVb/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Vikan ma szczotke do opon.

 

EDIT: 8:42 ok sorki to nie nowość - hłopaki już mają i mówią, że twarda w ciul.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2022 o 08:53, Slovak napisał:

P&S Detail Absolute Rinseless Wash  https://psdetailproducts.com/products/absolute-rinseless-wash

 

 


@CAR CRAZY kiedy będzie dostępny u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, devilsky napisał:

Ktoś miał okazję pracować z tą nowością?

 

Ta nowość jest już chyba ok. 2 lat na naszym rynku. Posiadam, trochę z butelki zużyłem, ale nie porwał mnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
7 godzin temu, Adrian89 napisał:


@CAR CRAZY kiedy będzie dostępny u Was? emoji16.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dajmy chwilę niech sie produkt rozkręci, cos więcej będzie wiadomo. Na razie jedynie filmy typowo w stylu USA/Mango zakupy. 😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koreańskie nowości z Autmechanika Frankfurt 2022


CarPro Immortal - Folia PPF samoregenerująca się folia PPF1187282016_AutmechanikaFrankfurt2022614665006909364.mp4_snapshot_00_29_953.jpg.2a8e5f03910e45e2ced01e0c0ae80717.jpg

Ponoć w przeciągu 3 tygodni ma być dostępna w Polskiej dystrybucji
1654221609_Screenshot2022-09-16at21-50-54CarProPolska.png.f1d551b286466059fcaeb9bd3ffcff5a.png

Gyeon Glass+ (nie znalazłem żadnego info, ale z góry zakładam że to hydrofobowy płyn do szyb)
1843307824_Watch813189499857911.mp4_snapshot_00_10_964.jpg.5e5a58de54a78deb92e6f673a43097a2.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.