Jump to content
Domel

PawHut - Suszarka

Recommended Posts

PawHut - Suszarka dla psów

Cytat

SUSZARKA DLA PSÓW ZWIERZĄT PawHut

Dane techniczne:

Maksymalna moc: 2400 W

Prędkość wiatru: 25-65m/s

Ustawienie temperatury: 30-70° C

Kolor: czarny, niebieski

Opis:

Przedstawiamy Państwu profesjonalną suszarkę dla psów w kolorze niebieskim. Suszarka nadaje się świetnie do użytku domowego, jak i do salonu dla zwierząt. Produkt posiada regulowane ustawienia wiatru oraz temperatury. Łatwa w obsłudze, cicha i wykonana z wysoką jakością.

Podwójny motor 2400 W

Regulacja nadmuchu i ciepła

Do wyboru 3 różne nasadki

Długość rury do 2,5 m

Cicha

Antypoślizgowe nóżki

Zawartość przesyłki:

1x suszarka dla psa

a7c997154cd9a539c7661ae1bcaf.jpg

 

23b8daad4de8aedbf07e65caf61e.jpg


8dacadc94123a308bb8b244e62ba.jpg


bd03768c4f699b652eda29bf136f.jpg


cbe4f4104f86977a6de74b0f366a.jpg


cd79a872442eb40b9dbc35abbd51.jpg


d988c054405484575bce75ed727c.jpg


e8e3c0354263a4b7277d0b6d8deb.jpg

 

Krótka prezentacja suszarki - budżetowej konkurencji dla BigBoia i MetroVaca.

Kupiłem ze względu na to, że w okresie jesienno, zimowo, wiosennym często tylko opłukuję auto z powierzchniowego brudu a potem auto bardzo długo schnie w garażu. Dotychczas używałem dmuchawy do liści BOSCH ALB 18LI. Świetna dmuchawa ale mimo wszystko tylko dmuchawa. Zdmuchuje wodę na posadzkę i woda zalega.

Spoiler

 

 

Chciałem coś kupić do osuszania temperaturowego czyli po prostu ciepłym powietrzem. Wybór ze względu na cenę i porównywalne parametry padł na PawHut - suszarkę dla psów.

latest?cb=20150103221949

 

Dane techniczne:
# Maksymalna moc: 2400 W
# Prędkość wiatru: 25-65m/s
# Ustawienie temperatury: 30-70° C
# Podwójny motor 2400 W
# Regulacja nadmuchu i ciepła
# Do wyboru 3 różne nasadki
# Długość rury do 2,5 m
# Cicha (eeeeee nie 😉 )
# Antypoślizgowe nóżki
# Orientacyjna cena 380PLN

Spoiler

 

Prezentacja działania.

 

Podsumowanie:

# Jestem już po kilku osuszaniach i uważam, że jest dobrze - 4/6 - dlaczego ? bo mogło by być jeszcze lepiej i siła podmuchu mogłaby być jeszcze większa.

Zaskakujące jest to, że przy obecnym maksymalnym podmuchu - końcówka aż wyrywa się z ręki a mimo to woda aż tak gładko nie spływa. Ale na pewno zależy to od powierzchni. Inny wosk, inna powłoka - lepszy/gorszy zrzut i poślizg wody na lakierze.

Spoiler

Obecnie od tygodnia (zima idzie), na masce i przednich nadkolach mam UNCR. A na dachu - Soft99 Fusso, a boki to Funky Witch Hipnotic Icon. Dlaczego tak ? Bo nie chciałem nakładać UNCR na całe auto - pomyślicie, że głupota - może, ale zrobiłem to po to żeby dalej na aucie testować inne kosmetyki. Kładąc na całe auto UNCR praktycznie zamykam sobie drogę na obiektywne testy innych produktów. Mówię, to z całą świadomością bo na MK1 mam UNCR chyba już drugi rok leci a siedzi to jak pierwszego dnia. Zrzut, domywanie jest po prostu odrzutowy.

 

Małe mam doświadczenie z powłokami ale UNCR to mega produkt. Na auto codzienne - idealne LSP. A ja chcę dalej testować bo mnie to kręci, bawi i relaksuje - stad taka kombinacja LSP na MK3

Zrzut wody na masce gdzie był UNCR - zostawiał praktycznie suchy element. Dach, boki osuszało się trochę ciężej - jakby woda miała opory.

Także mam porównanie jak osusza się auto na różnych powierzchniach. Oczywiście liczą się też skosy, piony - ale to już temat rzeka.

# Wąż dmuchawy rozciąga się podczas pracy, zakładając go na szyję podczas pracy (coś ala kabel od polerki) przy temperaturze 75st. można przypalić sobie szyję.

# Bardzo dobrze i wygodnie osusza się koła i felgi 5/6

# Suszarka suszy a nie tylko zdmuchuje. Nie zostawia zacieków. Pięknie wytrąca wodę ze szczelin i zakamarków.

# Finalnie wypowiem się czy to było 100% dobrze zainwestowane pieniądze na wiosnę, bo wiem jakie bóle miałem przy zdmuchiwaniu Boschem, więc takie same testy przeprowadzę PawHut'em. Po tych kilku razach w okresie letnim - uważam, że suszarka sprawdza się po za jednym minusem - jest głośna.

5SW.gif

 

Spoiler

Oświadczenie:

Powyższy test, recenzja, prezentacja stanowi subiektywną opinię o produkcie, autora tego artykułu. Autor recenzji nie ponosi odpowiedzialności za nie właściwe użytkowanie tego produktu przez innych konsumentów. Autor testował po swojemu i na dostępnych elementach testowych. Rezultaty i wnioski innych testerów mogą znacząco różnić się od opinii inicjatora artykułu, w zależności od obiektu testowego i warunków testowych. Każdy testuje na swoją odpowiedzialność i na swoich podzespołach. Jesteśmy tu po to, żeby wymieniać się swoimi opiniami, wrażeniami. Autor starał się wykonywać test/recenzję/prezentację dokładnie i rzetelnie, czasem subiektywnie, czasem obiektywnie ale zawsze pragmatycznie przykładając uwagę do wszelkich szczegółów.

Wszelka konstruktywna krytyka i dyskusja mile widziana.

#domeltestuje #garazdomela

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 2
  • Super 1
  • Okay 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domel

Na początku mojej wypowiedzi chcialem zwyczajnie podziekowac za test, fajnie ze Ci sie chce dzielic doświadczaniami itp. 

Powyzszy test jak dla mnie pojawil sie w punkt, akurat jak rozważałem zakup sidekicka z metrovaca ktory jak juz wiem ma gorsze parametry pracy, cenowo tez przegrywa. Dla mnie wybor po tym teście stał sie prosty. 

Dzieki 😇

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Suszarka suszy a nie tylko zdmuchuje. Nie zostawia zacieków."

To czy zostanie zaciek zależy też od sposobu suszenia,nie tylko od tego co pływa w wodzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update:
Dziś ponownie użyłem dmuchawy do celów których została zakupiona. Auto opłukane po trasie w deszczu a potem suszenie. Stwierdzam, ze były to jedne z lepszych wydanych pieniedzy w 2018. Moc podmuchu, ciepłe powietrze, długość węża, końcówka węża, wszystko na plus. Minusem jest za krótki kabel sieciowy.

Efekt osuszania jest taki jaki oczekiwalem. Sucho, czysto, bez zacieków. Czas osuszania 2x szybciej niz zwykłą dmuchawą zimmego powietrza. Znikoma ilość wody na podłodze. Temp w garażu to 10st i wilgotność 60%.

Jestem bardzo zadowolony.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domel ja znowu mocno zastanawiam się nad czymś takim: https://allegro.pl/einhell-dmuchawa-do-lisci-akumulatorowa-ge-cl-18-l-i7574412936.html

Plusem wersji akumulatorowej jest to, że można użyć takiej dmuchawy w dowolnym miejscu - nawet na bezdotyku. Prędkość wiatru podobna jak u Ciebie - ok. 210 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ktm950 ja mam tą jeszcze "BOSCH ALB 18 LI". Jest spoko. Dmucha i aku starcza na całe autko spokojnie. Jest znacznie cichsza, mobilna, poręczna.

Ale to tylko dmuchawa. Zdmuchuje wszystko na ziemie i ściany. Woda zawsze mi potem ciekła po szczelinach przez pół nocy na podłogę z miejsc gdzie podmuch zimnego powietrza ją tylko przeniósł w inne miejsce w aucie. Tutaj w PawHut'cie mam dodatkowo osuszanie = odparowanie wody przy użyciu ciepłego/gorącego powietrza. Po kolejnym dniu widzę, że to co trafia na ziemie to jakieś 1/10 tego co przy akumulatorowej dmuchawie. Osuszanie opon, alufelg to czysta przyjemność.Jeżeli kogoś stać to niech kupi MetroVaca - obojętnie - ale komfort osuszania jest znacznie wyższy niż zwykłe zdmuchiwanie.

dmuchawa-do-lisci-bosch-alb-18-li-z-akumulatorem_799749_2178757_461x215w100.jpg

btw. ten einchel ma za długą konstrukcję. Jeśli masz zwykły osiedlowy, wąski garaż to wygodnie osuszysz tylko na zewnątrz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domel

Suszarka juz u mnie. Bardzo fajny i przydatny sprzet. Ma sporo plusow względem kompresora choćby taki ze dmucha gorącym powietrzem co przyspiesza osuszanie jak i to ze kompresor nie jest w stanie przynajmniej budzetowy dmuchać caly czas

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Crasher napisał:

Suszarka juz u mnie. Bardzo fajny i przydatny sprzet.

Po testuj i daj znać.

Ja jestem bardzo zadowolony.

Czy ta, czy BigBoi, czy MetroVac, uważam, że mega pomocne narzędzie - byle wiało ciepłym powietrzem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak na razie osuszalem tylko 21' felgi mercedesa i nareszcie dzieje sie cos czego zawsze oczekiwałem . Czyli np umyje sobie wstepnie felge majac na mysli pre wash i mycie rękawica potem chciałem zaaplikowac pricta czy wampira to oczywiście mnie draznilo yo ze zawsze skads mimo osuszania mikrofibrami (co juz wg mnie zajmuje za duzo czasu ) wycieklo trochę wody. A tak? Chwile podmucham dmuchawa i mam suchutką powierzchnie gotowa na dekontaminacje zgodną z Tym co zawsze mowi @mx_nowicki zeby stosować na suche powierzchnie, mokra roZcieńcza.

Tyle odemie na wstepie. Jutro pierwsze mycie z dmuchawa i robota z nadkolami.

Dam znać

  • Lubię to 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze swieta sprawa na suszarka. Mam juz upatrzony prezent na swieta. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko czy to nie jest tak że woda odparowując pod wpływem ciepłego powietrza bedzie tworzyć ewentualne waterspoty? Właśnie dlatego że woda odparowuje a nie jest zdnuchnięta do sucha? Tak na prosty rozum to jeśli zwykła dmuchawa zostawia trochę wody bo nie jest już w stanie jej zdmuchać to dmuchawa z ciepłym powietrzem po którym jest mniej wody bo ona odparowuje pod ciepłym powietrzem a jeśli odparowuje, a nie jest zebrana (np ręcznikiem), to zostaną ślady z kamienia po tej wodzie. Jeśli nie to wprowadźcie mnie z błędu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po lekturze tego tematu i filmach zrobionych przez @Domel postanowiłem również zaopatrzyć się w to urządzenie i po testach muszę stwierdzić że jak za taką cenę to jest to super sprawa.

Samochód po myciu osuszony całkowicie w ciągu kilkunastu minut, urządzenie nie jest też przesadnie głośne i przy typowo "domowym"  zastosowanielu sprawdziło się w stu procentach. 

Miałem niedawno okazję sprawdzić działanie metrovaca i porównując obydwa urządzenia metrovac jest dużo wydajniejszy, osusza dużo szybciej i efektywniej przede wszystkim dzięki większej mocy.

W przypadku zastosowania w studiu lub myjni urządzenie pawhut okaże się raczej nie wystarczające ale do indywidualnego zastosowanie jest bardzo dobre. 

W moim przypadku na plus są także jego małe gabaryty z uwagi na ciasny garaż. 

Jako wadę można wskazać bardzo krótki kabel zasilający ale w dzisiejszych czasach jest to norma.

Ciekawi mnie tylko trwałość tego urządzenia ale przy użytkowaniu raz na dwa trzy tygodnie mam nadzieję że posłuży przez kilka lat. 

  • Lubię to 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, gdzie kupujecie te urządzenia?

Szukam już drugi dzień i wszystkie sklepy jakie znajdują są podejrzane: wysyłka z Niemiec, firma z Czech/Rumunii/Słowacji, brak faktury czy paragonu (czyli bujaj się z gwarancją), albo brak informacji o stanie urządzenia (nowe czy używane, a może uszkodzone), brak możliwości płatności przy odbiorze, brak możliwości płatności kartą na stronie sklepu, dużo negatywnych komentarzy na allegro. Nie chcę ryzykować, wolę zapłacić więcej, ale mieć spokój.

Dodatkowo, ile to powinno kosztować? Pytam, bo znalazłem oferty w okolicach 350 zł, ale dokładnie ten sprzęt można kupić za 800 zł.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minut temu, tomilipin napisał:

Cześć, gdzie kupujecie te urządzenia?

Alledrogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Crasher wracając do poprzednich postów. Chodziło Ci o post @kowloonwax? Jeśli tak to z osiadaniem kurzu się zgodzę ale co ma czas odparowania wody, samoczynnie i po podgrzaniu, do odkładania się kamienia? I tak się odłoży i tak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały update u mnie. Świetnie dmucha. Ciężko nagrywać i suszyć jedną ręką w tak wąskim garażu, ale generalnie - zakup ten: prima balerino !

 

ballet ballerina GIF

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #domelowygaraz

  • Super 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domel Wojtek odkopię temat = z perspektywy czasu polecisz zakup? głównie do zdmuchnięcia większych kropel - chyba jestem przyzwyczajony do ręczników i tą dmuchawą bym się tylko posiłkował. cena na allegro ok 380 zl jest do przełknięcia.  A i jakiej końcówki najczęściej używasz? ja bym chyba brał płaską, a nie okrągłą (czy jest w ogóle jakaś różnica w wydmuchu?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kursien napisał:

@Domel Wojtek odkopię temat = z perspektywy czasu polecisz zakup? głównie do zdmuchnięcia większych kropel - chyba jestem przyzwyczajony do ręczników i tą dmuchawą bym się tylko posiłkował. cena na allegro ok 380 zl jest do przełknięcia.  A i jakiej końcówki najczęściej używasz? ja bym chyba brał płaską, a nie okrągłą (czy jest w ogóle jakaś różnica w wydmuchu?)

Jeśli masz garaż, posesję i dostęp do prądu, myjesz sobie na relaksie autko - to narzędzie ja szczerze polecam.

Dla mnie nie do osuszania całego auta bo WS King załatwia to teraz w 3 minuty - no chyba, że masz dużo czasu, fobię złego dotyku, czarne auto i chcesz zminimalizować szorowanie lakieru do minimum - to narzędzie też dla Ciebie.

Dla mnie jest to perfekcyjny wspomagacz osuszania i dmuchawa do opon, kół, wnęk, szczelin.

Ja zawsze bardzo dokładnie myję felgi. Są czyściutkie wewnątrz.

Spoiler

2019-09-14-11-44-57.jpg


2019-09-14-11-44-51.jpg

W moim przypadku trzeba to dokładnie osuszyć zawsze bo zostawiając to mokre, jadąc cała woda ukryta gdzieś w hamulcach spływa brudna dalej nie wiadomo skąd i felga brudzi się koszmarnie jakimiś resztkami wody.

 

Znalazłem patent z prętem i dużą ilością QD. Psikam po całej feldze - np FW Talisman i wycieram dokładnie wnętrze i zewnątrz tak aby z myjni wyjechać suchutki.
 

Spoiler

 

2019-09-14-11-45-22.jpg


2019-09-14-11-45-41.jpg

 

Czasem jak pamiętam to biorę dmuchawę do liści Boscha (dziś może nagram filmik jak to działa a następnym razem PawHut), a na działce lub w garażu używam PawHuta.

Dmucha ciepłym powietrzem. Felgi i opony są wydmuchane z wody i suchutkie w kilka minut. To samo lusterka i inne dziwne wnęki lub progi.

Szczerze polecam - ja jestem bardzo zadowolony. Ale moje zadowolenie oparte jest na moich potrzebach, warunkach w jakich i kiedy myję. Dla mnie była to dobrze wydana kasa.

  • Lubię to 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 14.09.2019 o 08:53, kursien napisał:

@Domel Wojtek odkopię temat = z perspektywy czasu polecisz zakup? głównie do zdmuchnięcia większych kropel - chyba jestem przyzwyczajony do ręczników i tą dmuchawą bym się tylko posiłkował. cena na allegro ok 380 zl jest do przełknięcia.  A i jakiej końcówki najczęściej używasz? ja bym chyba brał płaską, a nie okrągłą (czy jest w ogóle jakaś różnica w wydmuchu?)

Ja uzywam prawie zawsze po umyciu samochodu, ze wzgladu na sliskosc wosku (w przypadku ceramiki, Qd, glaze to samo). Jak masz cos polozone na samochodzie to mowie ci czysta przyjemnosc, jezeli brak to wiadomo recznik z mikrofibry. Ja zamawialem z amazona za 300zł o mocy 2800W, na allegro sa po 2400W - takze te 80 zł mozesz zaoszczedzic a przesylka przychodzi po 4 dniach. Tj. kolega wyzej w wiekszosci przypadkach uzywam do wnek, lusterek, ale jezeli mam czas to lubi sobie podmuchac i patrzyc jak uciekaja kropelki ;).

 

  • Lubię to 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.