Skocz do zawartości

Test Cleaner'ów do skóry - TO CZEGO NIE WIDAĆ


Pkubalak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@Kostek88  Dzięki za uzupełnienia.

Stałem się posiadaczem kolejnego cleanera, a mianowicie FX PROTECT Leather Cleaner.  Pojawiały się już prośby o uwzględnieni tego cleanera w zestawieniu, dlatego dokładam go tego swoistego testu, który wciąż u niektórych budzi kontrowersje.

Do rzeczy. Oto przedstawiciel marki FX PROTECT - dystrybuowany w opakowaniu z pianowniczką (pojemność 170 ml.):

fx1.jpg.1bbe01172620dda116388ae8cc48d6c0.jpg

Podobnie jak w innych przypadkach, znaczek wykrzyknika, zapala u mnie małą czerwoną lampkę i produkt otrzymuje na wstępie małego minusa.

Czas na pomiar trwałości piany:

fx2.jpg.a407d77b10ff9d3355549fec69ae6f93.jpg

Przyznam szczerze, że takiego wyniku się absolutnie nie spodziewałem. Piana nikła w oczach. W moim teście, to absolutnie najgorszy z dotychczasowych wyników:

czas_fx.jpg.c4f422087ec3199d24064e69ad469c6e.jpg

Mówi się jednak trudno i podejmujemy wyzwanie pomiaru odczynu pH, z nadzieją na fajny wynik, bo przecież nawet na opakowaniu mamy ciekawy zwrot "PH BALANCED FORMULA":

fxph.jpg.b541cf57dbf1ac6670bc2404e716c201.jpg

fx3.jpg.7ab755f27f5ebd3cb48a31fa3ea83f06.jpg

Właściwie to już nie wiem, jak powinienem to skomentować. Przyznam, że kompletnie nie rozumiem takiego postępowania. Producent pewnie napisze, że on co innego rozumie pod takim pojęciem, no bo co mógłby innego napisać? Najlepsze jest jeszcze jedno, że karta charakterystyki tego produktu, podaje że pH=7😡.

ph_fx.jpg.cca8c04cf8a9595254089633d0edf08b.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 a to nie jest tak że 2w1 to bardzo rzadko są dobre?

@Maciej WTN na głównej stronie masz napisane że carchem strzeże marki którym wydaje kosmetyki. Możesz co prawda napisać na priv na fb do nich, może coś się dowiesz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss Dzięki za pomiar. W tym GT15 może być inaczej, bo to inny produkt, ale jest podobnie.

2 godziny temu, e36ace napisał:

jednak miernik użyty do tego testu nie jest najwyższych lotów niestety co jest/może być przyczyną przekłamań

Oczywiście, że nie jest najwyższych lotów, ale do naszych celów wydaje się być wystarczający. Mówiąc szczerze, porównywałem raz jego wskazania ze wskazaniami takiego profi miernika z laboratorium w pracy i okazuje się, że nie jest tak źle, a właściwie to nawet bardzo dobrze. W praktyce pokazywał to somo, a w paru przypadkach różnica była o 0,1, a raz 0,2 . Jednym słowem, wg. mnie, do amatorskich pomiarów wydaje się być idealny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podobnie jak w innych przypadkach, znaczek wykrzyknika, zapala u mnie małą czerwoną lampkę i produkt otrzymuje na wstępie małego minusa.

Nie wiem co masz do wykrzyknika ja jak bym był producentem to dawał bym wykrzyknik na każdy produkt tak aby nikt mnie nie pozwał że coś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, rygryss napisał:

czym się różnią?

Hmmm.... nie będę się wymądrzał, bo nie wiem :dontknow:. Napiszę więc za stroną gliptone: 

Tańsza, ekonomiczna wersja znanych kosmetyków Gliptone z USA.

Wyprodukowana w Anglii przez grupę StarBrands.

 

Godzinę temu, piotr@sta napisał:

Nie wiem co masz do wykrzyknika

Trochę się zastanawiałem, czy Ty mnie podpuszczasz, czy faktycznie pytasz? 

Do wykrzyknika nic nie mam i jeśli jest on potrzebny to tak ma być. Natomiast, gdybyś był producentem, to byś wiedział, że nie można takich oznaczeń stosować dowolnie, choćby na wyrost. Jeśli oznaczenie jest, to znaczy, że produkt zawiera substancje w stężeniach, które takowych oznaczeń wymagają. Pisałem już wcześniej, że jeśli o mnie chodzi, to jeśli mam wybór, to wybieram środki, które takowych znaczków nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Pkubalak napisał:

Hmmm.... nie będę się wymądrzał, bo nie wiem :dontknow:. Napiszę więc za stroną gliptone: 

Tańsza, ekonomiczna wersja znanych kosmetyków Gliptone z USA.

Wyprodukowana w Anglii przez grupę StarBrands

@Pkubalak , podejrzewam, że to jest to samo- tak słyszałem i też nie będę szedł w zaparte, że na pewno tak jest...

tak czy inaczej jadę tylko na nim, z pianowniczki robi spoko robotę, a do szybkiego odświeżenia klik na MF i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

kontynuacja testu dwóch parametrów cleanerów do skór nie może odbyć się bez nowości w postaci clenera od Gyeon. Od wczoraj jestem w jego posiadaniu i czym prędzej przedstawiam Wam wyniki moich pomiarów. Nasz zawodnik to Gyeon w wersji MILD, dystrybuowany w pianowniczce:

gm1.jpg.809f57397600cc225af4b07f90328d6b.jpg

Trzeba przyznać, że prezentuje się okazale, chociaż całość wyglądu psuje pewien pictogram. To oczywiście (dla mnie) powód do otrzymania minusa w sprawach bezpieczeństwa użytkowania. To kolejny producent, który uważa, że nasze zdrowie nie jest najważniejsze.

gm_pictogram.jpg.4a3623042ae2b621196f1d1873f86a99.jpg

Czas jednak przejść do mojego właściwego pomiaru, czyli trwałość piany:

gm2.jpg.684fe330a6e3f645c0c23bdada836a4a.jpg

W tym wypadku, wynik okazał się całkiem przyzwoity:

czas_gm.jpg.90bb0de910962540d7c42e3cbc8825e3.jpg

I wreszcie pomiar pH:

gm_ph.jpg.215e7458d6a00cd2e529b43a22fbf271.jpg

Jak widać, nie należy on do czołówki pod tym względem:

ph_gm.jpg.0bd95d55e1881188c455cfb1fa420e80.jpg

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TO CZEGO NIE WIDAĆ - GYEON STRONG - cleanery do skór.
Wpadł mi w ręce kolejny zawodnik do mojego zestawienia, a jest nim mocniejszy brat Gyeon Mild’a, czyli wersja Strong. Jak zawsze wstępne oględziny opakowania, pomiary i fotki. Pomiary oczywiście dotyczą dwóch parametrów: trwałości piany oraz pH, czyli zgodnie z tytułem posta, „to czego nie widać”. 
Gyeon w wersji Strong, czyli coś mocniejszego do większych i trudniejszych zabrudzeń. Prezentowany środek dystrybuowany jest w butelce z atomizerem, ale również występuje w opakowaniu z pianowniczką. Całość wizerunku, podobnie jak w wersji Mild, psuje widniejący na opakowaniu piktogram, bo dowodzi, że środek nie jest specjalnie bezpieczny dla użytkowników(H315 - działa drażniaco na skórę (sic.!!) H319 - działa drażniąco na oczy, H412-działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Oraz może wywoływać reakcje alergiczne  - zawiera olej pomarańczowy). Oczywiście dobrze, że jest ostrzeżenie. Badana trwałość piany wygląda na jedną z najtrwalszych. Niestety, pH jest jednym z najwyższych.

gs.jpg.49bdece9bff6d00d89b536664af7513b.jpg

gs1.jpg.166c21695fc5f5ac1210bf80d1bae99f.jpg

gs2.jpg.457f87d46eaecd54a3e9b382fe2bb68d.jpg

czas_gs.jpg.559acd6357673fa63b5a4d4926cc6dfe.jpg

gs4.jpg.7fcd9c4e2f86f72ed65027cdf0db96f3.jpg

ph_gs.jpg.44681ef9adad4b1b9865d129ae1a8c0c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Czyli można z tego wywnioskować że różnica w czyszczeniu pomiędzy Gyeon Mild A Strong jest bardzo mała, skoro PH podobne czy inaczej to działa?

Inaczej. PH nie jest wyznacznikiem siły produktu. Jest spora korelacja, ale nie jest to zaleznosc 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior według mnie to zje ci to skóry 😄 hehe a tak na poważnie, to raczej naruszy zabezpieczenie, więc do odświeżenia odpuściłbym.

Wiesz, że do regularnego czyszczenia skóry wystarczy woda demi w atomizerze i na fibre ?? 🙂 szybko, bezpiecznie i nie usuwa zabezpieczenia które nałożyłeś, przy poprzednim kompleksowym detailingu skór.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO CZEGO NIE WIDAĆ – OTTIMO Leather Cleaner
No cóż, wakacje dla niektórych już się skończyły, a dla innych zaraz tez się skończą. Dawno już nie było z mojej strony aktualizacji pomiarów cleanerów, bo i nie miałem żadnego nowego pacjenta do takich testów. Zaciekawił mnie jednak produkt marki OTTIMO Systems, który posiada w swojej ofercie środki do czyszczenia i konserwacji skóry. Pod lupę trafił OTTIMO Leather Cleaner.
Pomiary, jak zawsze, dotyczą dwóch parametrów: trwałości piany oraz pH, czyli zgodnie z tytułem posta, „to czego nie widać”.

Oto nasz zawodnik, który dostarczany jest w fajnej butelce o pojemności 250 ml. Dodatkowym wyposażeniem jest również pompka spieniająca:

ottimo1.jpg.db21f8562d0d1767fa2dcf05304c7ff9.jpg

Zawartość wszystkich etykiet:

ottimo2.jpg.b1c68cd7afbfae8eda301fcd75338586.jpg

Przystępujemy do badania trwałości piany. Tak jak przy innych produktach, mierzymy czas utrzymania się piany.

ottimo4.jpg.8291b67e624fee6c710a923dd04f2699.jpg

Troszkę się zawiodłem, bo piana raczej nie należy do szczególnie trwałych i na moim wykresie Ottimo otrzymuje miejsce w dolnej części tabeli:

czas_ottimo.jpg.475abb78dae48cfa3f36427495aec59d.jpg

 

No cóż, piana pianą. Teraz pomiar pH:

ottimo3.jpg.bc2e6be10c10588a7a1b3f830665e5d0.jpg

Nie jest źle, chociaż wielu konkurentów posiada pH bardziej przyjazne skórze, zwłaszcza, że o ile wiem, ta wersja cleanera od Ottimo, to w naszej nomenklaturze jest to soft. Ale powiem, że przynajmniej wartość pH podawana przez producenta ( 7 ), nie mija się z prawdą, czego nie można powiedzieć o kilku innych producentach.  I tym sposobem notujemy kolejną pozycję na wykresie z cleanerami :

ph_ottimo.jpg.ee4128f4cfd19cf8509bd74ed35ed4d0.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, czy kogoś jeszcze interesują moje pomiary, ale skoro istnieją jeszcze cleanery do skór, których nie miałem okazji 'zmierzyć', to póki co, będę kontynuował wątek.

Dzisiejszy zawodnik, to marka, której chyba żadnemu detailerowi przedstawiać nie trzeba, a mianowicie, pochodzący ze słonecznej Californii CHEMICAL GUYS.

CG posiada chemię chyba do każdej możliwej powierzchni i każdego detailingowego zastosowania. W tym oczywiście produkty do skór, a w szczególności Leather Cleaner.  Oto i nasz dzisiejszy zawodnik:

cg1.jpg.2c94c339896d7abdc6cf5d0b53b406c2.jpg

Cleaner dostarczany jest w czterech różnych pojemnościach. Tu, w butelce PET o pojmności blisko 0,5 litra i wyposażonej w atomizer spieniający. 

Kilka cleanerów notowało już małe minusy za tzw. pictogramy. Nie inaczej jest i tym razem. CG również "ostrzega" przed swoim produktem. Zdecydowanym plusem (przynajmniej w tej pojemności) jest odpowiednia zakrętka przy atomizerze, która (wierzcie mi) nie jest łatwa do pokonania i dobrania się produktu:

cg2.jpg.414fdf87c7b7d50f4b11b8a749effeee.jpg

 

Przejdźmy teraz do naszym pomiarów. Jak zawsze na początek, pomiar trwałości piany, lub jak kto woli szybkość jej 'topnienia'. Aby było porównywalnie, płyn jak zawsze przelany do pianowniczki i zaaplikowane dwie dozy piany na małą gobkę:

cg4.jpg.29ab9f0507a089da45e7bbff0c97cfdd.jpg

20 minut, to wynik, który nie pozwala uplasować się w czołówce konkurentów, ale i nie jest najsłabszym w tej konkurencji.

czas_cg.jpg.7e42c7efc1d402e59d93109c33bcdf30.jpg

Teraz oczywiście mierzymy pH. Przyznam, że zawsze zastanawiam się. co autor miał na myśli, pisząc na opakowaniu, że pH jest zbalansowane :

cg3.jpg.d8a55fe750fb30732f51d7ec73f5f219.jpg

Wartość tego pH sugeruje, że mamy do czynienia ze stosunkowo mocnym środkiem, przeznaczonym do mocniejszych zabrudzeń. Do bieżącej pielęgnacji, pH wydaje się być trochę za wysokie:

ph_cg.jpg.c8b52afadea43082d8f89c212a06c5ec.jpg

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TO CZEGO NIE WIDAĆ cd. K2 AURON STRONG
Dzisiaj przyszło mi przedstawić zawodnika w wersji strong, znanej na naszym rodzimym rynku marki K2 czyli firmy Melle sp.z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego. W moim zestawieniu pojawił się już Auron, ale bez żadnego przydomka i uchodzi  on za wersję delikatną. Tym razem K2 uzupełniła swoje portfolio o mocna wersję, sygnowaną jako Strong:
k2s1.jpg.ddd517b741a275022cb3645977b2d831.jpg
Po bliższych zewnętrznych oględzinach okazuje się, że jest w tej samej (ten sam producent) butelce co Colourlock. Przez myśl przemknęło mi, że to ten sam…. , tym bardziej, że pH bardzo zbliżone😎.  Ale nie,  pianowniczka jest raczej inna, kolor inny, piana inna i … całkiem inny.🤣

Trochę szkoda, że produkt dostępny jest jedynie w zestawach, a nie tak jak to u innych producentów, gdzie można go kupić również solo.
Świetnie, że produkt jest stosunkowo bezpieczny i nie zawiera piktogramów zdradzających niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia.


Teraz już przechodzimy do moich porównań, czyli test trwałości piany. Jak widać, piana nie jest specjalnie trwała, choć dużo trwalsza niż w swoim bliźniaczym produkcie typu soft. To klasyfikuje ten specyfik mniej więcej w połowie stawki.

k2s3.jpg.83b4d080985c6e9d412b81f7a423f420.jpg

czas_k2s.jpg.db7234c6ebb0c83cb65f084304ee6a19.jpg

Kwestia pH. Pomiar 9,47 jest dość wysoki, ale często środki mocniejsze mają wyższy poziom pH. Być może sugeruje to również, że moc tego środka jest spora, ale to już nie jest przedmiotem moim pomiarów.

k2s2.jpg.4e125e6a0e55a2ad998b5a40c3a8880a.jpg

ph_k2s.jpg.8c6d4a396cec909475c97af18d1d2d73.jpg

Sporo jest na rynku produktów do czyszczenia skóra. Zebrała się w tych porównaniach całkiem spora ich grupa. Czy to już wszystkie?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.